Main Menu

Pekare Roggenart

Started by AnaK, September 27, 2009, 09:47:26 PM

Previous topic - Next topic

AnaK

Jeste li čule, probale?

QuotePrvi domaći crni hleb u Beogradu - austrijsko znanje i tehnologija pekare "Roggenart"

"Roggenart" je prvi lanac pekara u kojem stanovnici prestonice mogu da kupe pravi domaći crni hleb.

Koristeći austrijsko znanje i tehnologiju, i poštujući stroge procedure u proizvodnji u ovoj pekari našim potrošačima nude pravi crni ražani hleb.

- Velika razlika u odnosu na druge pekare je što se naš hleb dobija prirodnim kiselenjem testa. To znači, mi ne pravimo veknu za 2-3 sata, već testo celu noć odstoji sa prirodnim kvascem i tek sutradan se peče. Reč je o zanatskoj proizvodnji, što znači da se hleb pravi ručno - objašnjavaju u "Roggenartu".

Njihov crni hleb ima visok sadržaj ražanog brašna i mlevenih ražanih ljuspica po čemu se razlikuje od drugih, a korišćenje prirodnog kiselog testa omogućava da ostane svež i posle nekoliko dana.

U "Roggenartu" podsećaju i da su testa koja se kisele na prirodan način naročito bogata kalijumom, fosforom, magnezijumom, gvožđem i vitaminima.

Potrošačima se nude 9 vrsta ražanog i 3 vrste pšeničnog hleba, a tu je i veliki broj slatkog i slanog peciva.

Za sada imaju 2 pekare u prestonici, u Ulici Svetozara Markovića i Maksima Gorkog, a za prve dane septembra najavljuju otvaranje treće u Ulici vojvode Stepe.

Janko 23.7.2002.

janavi

u vojvode stepe?
ne videh ja to, a prošli prvi dani septembra
sutra ću da šacnem ponovo ;)
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

cici

Obilazim u širokom luku, ne daje mi se toliko para za hleb.


maripoza

Quote from: cici on September 27, 2009, 09:56:22 PM
Obilazim u širokom luku, ne daje mi se toliko para za hleb.

Koliko?
Old enough to know better, but too young to care.

AnaK

Otvorena je, definitivno:
Quote
Lljubiteljima kvalitetnog crnog peciva pekara Roggenart podarila je još jedno, treće po redu, prodajno mesto u Ulici vojvode Stepe broj 178. Pored velike ponude raznih vrsta hleba od raži, svi oni koji vode računa o zdravoj ishrani, moći će da probaju i brojna peciva koja se prave po originalnoj austrijskoj recepturi.

Ja ću sutra prošetati do Svetozara Markovića, to mi je blizu posla :)
Janko 23.7.2002.

AnaK

Da, Cici, koje su cene?
Ja sam čula da su hlebovi sjajni, i da su danima kao tek kupljeni.
Janko 23.7.2002.

cici

Mislim oko 200 dina su bili neki zrnasti, ne sećam se više.Ne pitajte za gramažu, ne znam.


margo

Cula, bila, probala :girl_smile: Doduse, ne bas taj crni hleb, vec neki sendvic, pa onda pecivo sa jogurtom i malinama i kroasan sa cokoladom. Onako, fino je i fensi :girl_haha: Ima blizu mog posla, u Sv. Markovica. Mada, ne priznajem te kroasane sa cokoladom iz kojih cokoladni punj ne siklja na sve strane :D (kao onaj od Trpkovica).
Mina 25.07.2003.

AnaK

Sutra ću se ja raspitati :)
Meni se ne isplati da time hranim mm-a, sebe i dete - bez problema :)
Janko 23.7.2002.

AnaK

Quote from: AnaK on September 27, 2009, 09:57:25 PM
Ja ću sutra prošetati do Svetozara Markovića, to mi je blizu posla :)

Quote from: margo on September 27, 2009, 10:00:36 PM
Ima blizu mog posla, u Sv. Markovica. 

:girl_sigh:
Janko 23.7.2002.

margo

Mina 25.07.2003.

AnaK

Poznaću te po cipelama kad-tad  :turpija: :girl_haha:
Janko 23.7.2002.

janavi

sad videh gde je, malo iznad crkve, tu ima nekih novih zgrada, malo su povučene od ulice, mora da je tu
obratiću pažnju
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

margo

Mina 25.07.2003.

AnaK

Janko 23.7.2002.