Main Menu

Alergija na ujed insekta

Started by disco2000, July 22, 2010, 08:06:13 AM

Previous topic - Next topic

Zumbulica

:bighug:
Jelena ima preterane reakcije na ujede, nekakve plihove u nizu, ogromne otoke (bukvalno precnika tanjira ako je na nozi). Srecom, nikad na licu ili u blizini ociju (e sad kad sam se pohvalila sutra ima bas to da joj se desi  :girl_haha:).
Mazemo Fenistil i pije Presing po potrebi.
Kao kod Gashe, ja nemam nikakvu reakciju na ujed komaraca, ni svrab ni oticanje.
....moje srce, ptica divljine, naslo je svoje nebo u tvojim ocima ....

Summer

:kiss1: za Lakija, je li bolje?

David isto ima grozne reakcije, prosle godine na moru mu se zatvorilo oko, cela strana lica otekla, uzas. Ove godine su najgore noge, pre neki dan nije mogao da obuje sandalu, otekao mu rik, utrostrucio se.
Ja imam slicne reakcije.
Koristimo Fenistil i po potrebi Aerius. I cekamo da prodje. Njega molim da se ne cese, a meni su noge u ranama od cesanja.

David 09.01.2007.
Sara   08.12.2008.

disco2000

Dvostruki standardi :rofl:

Sinoc mi je stigao odgovor od homeopate. Kaze da ispiramo samo fizioloskim i da stavljamo obloge od fizioloskog. Sve ostalo, kaze, "nije uputno"... :wall: Sad kad smo poceli... odradicemo ovako... Popustio je otok i lepo gleda.

AnaK

Janko 23.7.2002.

AnaK

Ne znam kakvi su ovo novi komarci, ili šta me već izujedalo. Ja inače nemam neku posebnu reakciju, pojavi se ispupčenje, malo me svrbi, malo istrpim i prođe. No, pre par dana me izujedalo nešto po nogama, već danima ne prolazi, iako mažem fenergan. Užas :(
Janko 23.7.2002.

janavi

mene ove godine ujeda nešto što daje jarko crvene tufne, 2mm u prečniku, ne svrbe, al sporo prolaze
i nekako su u nizu po dve-tri
V to ne ujeda, nju ovo nešto što izaziva ispupčenja, ogromna
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

Xe

Mene je prosle nedelje ujeo pauk. Ceo dan sam imala temperaturu, a noga je skroz bila vrela na dodir i bolelo me je kao unutrasnje vene skroz do kraja noge.
Pauk usisan  :turpija:
Jos imam trag i malo crvenilo.
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

AnaK

Saznah jutros da su za splašnjavanje otoka veoma efikasne obloge od destilovane vode.
Janko 23.7.2002.

janavi

hm... u čemu li je tu logika? :think:
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

AnaK

Meni jedino pada na pamet neka osmoza  :think: Ali jutros videh koleginicu koja je juče imala otok veličine teniske loptice s unutrašnje strane kolena, a jutros ravno, samo crveno. Pa je objasnila da je to negde pročitala, primenila i oduševljena. Meni je definitivno u kategoriji izgleda šašavo, al' budući da mi deluje potpuno neškodljivo, nije loše probati.
Janko 23.7.2002.

gasha

kada smo kod saveta, ja sam cula da pomaze,
list bokvice se previje na oteceno i crveno mesto
Katarina  24.10.2002.
Dusan 18.05.2004.

Glitter

e da gasho list bokvice je super ali ne samo za to, nego i za rane...ja sam bokvicom izvlacila gnoj iz uraslog nokta...list se dobro opere i sa donje strane lista se skinu one zilice (tako se skine taj neki povrsinski sloj i list postane vlazan...objasnila sam za medalju  :crazy: ) i zalepi se na povredjeno...
mislim meni nije moglo da zameni hirursku intervenciju na noktima ali jeste ublazilo i gnoj i bol...

aleksu je pre neki dan ujeo komarac iza uveta...od jutra do posle podneva uspelo je da poprimi groznu bordo boju i otok je zahvatao skoro pola povrsine vrata...mislim da je i znoj doprineo tome

disco2000

Au :( bas zvuci... Cime si tretirala? :think:

List bokvice je smanjio otok koji je Laki imao na palcu na nozi...

Glitter

fenistil, pa umivnje da skinem znoj, posto se znoji za medalju, pa fenistil i tako...ali brzo je proslo jer ga cini mi se uopste nije svrbelo...ali je izgledalo grooozno

gasha

uh, Glit, bas gadno, uvek se plasim otoka na glavi
dobro je da nije bilo strasno
Katarina  24.10.2002.
Dusan 18.05.2004.