Novogodišnji/božićni kalendar

Started by Kafica, November 07, 2009, 01:51:26 PM

Previous topic - Next topic

Kafica

Htela bih da ove godine napravim Ani kalendar za odbrojavanje dana do NG :) To je varijacija na temu božićnih kalendara koji na zapadu mogu i da se kupe.

Na netu  sam pronašla ove ideje






Ja bih nešto u čemu će i Ana učestvovati, a ne samo da pronađe čokoladicu koju će pojesti. Nešto kreativnije, neki zadatak sa novogodišnjom temom, nešto.... To ću već nekako i smisliti, ali sam kalendar mi zadaje brige: ko će sad da kupuje 15 pari čarapa u christmas fazonu da bi napravio kalendar  :crazy: (a mnogo mi je sladak  :love32:)....

Pomagajte drugarke :bighug:

(Samo nemojte da mi kažete da se priFatim štrikanja čarapa :lol: )
Ana 25.10.2004.
Zakon o održanju energije :girl_smile:

Dusica

Ovaj poslednji je interesantan, mozes slicno samo od kartona. Iseces i zalepis karton kao osnovu onaj crveni deo, kao ram i umesto zelenog postavis popreko i vodoravno karton da se dobiju kao kocke i na svaku umesto vrata mozes da zakacis po parce platna, da se onako podigne kao zavesica. Tako bi ja uradila recimo.
I oni paketici su ti laki, samo komadi platna i u svaki uvijes nesto i zakacis za ofinger.



Glitter

ja bih napravila obican kalendar, sa christmas detaljima, na kom ona sama precrtava dane, ali tek posto svakog dana resi neki zagonetku i resenje bude carapica sa npr cokoladicom (zagonetka bude putokaz prema skrivenoj carapici, mozda mapa isl, negde u kuci naravno)

Kafica

#3
Quote from: Dusica on November 07, 2009, 01:56:36 PM
Ovaj poslednji je interesantan, mozes slicno samo od kartona. Iseces i zalepis karton kao osnovu onaj crveni deo, kao ram i umesto zelenog postavis popreko i vodoravno karton da se dobiju kao kocke i na svaku umesto vrata mozes da zakacis po parce platna, da se onako podigne kao zavesica. Tako bi ja uradila recimo.
I oni paketici su ti laki, samo komadi platna i u svaki uvijes nesto i zakacis za ofinger.
Tnx Dule :kiss1:
Ovako nekako sam i ja zamišljala osnovu, ali bih više volela da budu fiokice, koje bih našla načina da izvedem, ali bi me smorilo da pravim 31 fioku ::) :-[
Ovaj sa ofingerom je baš jednostavan, njega ostavljam za slučaj da svi ostali planovi padnu u vodu.


Quote from: Glitter on November 07, 2009, 02:01:52 PM
ja bih napravila obican kalendar, sa christmas detaljima, na kom ona sama precrtava dane, ali tek posto svakog dana resi neki zagonetku i resenje bude carapica sa npr cokoladicom (zagonetka bude putokaz prema skrivenoj carapici, mozda mapa isl, negde u kuci naravno)
very interesting idea :think: to bi mogao da bude način da uradi neke stvarčice koje izbegava inače, hm.... :)
Ana 25.10.2004.
Zakon o održanju energije :girl_smile:

AnaK

Quote from: Kafica on November 07, 2009, 02:07:29 PM
Ovako nekako sam i ja zamišljala osnovu, ali bih više volela da budu fiokice, koje bih našla načina da izvedem, ali bi me smorilo da pravim 31 fioku ::) :-[

A da kupiš gotov pa ga samo doradite? Ili da lepiš kutije od šibica, ukrašene?
Janko 23.7.2002.

jel

Quote from: AnaK on November 07, 2009, 02:20:09 PM
A da kupiš gotov pa ga samo doradite? Ili da lepiš kutije od šibica, ukrašene?
vidi se ko je praktičan  :)
i ja mislim da je bitnija magija priče, iznenađenja nego sama forma
-na hameru nacrtan sa zagonetkama, mapama i sl  :clap: i da mora svaki dan nešto da uradi
npr. napravi kulu a ustvari u kockici se nalazi skrivena tajna poruka i tako...
svaki dan
nekad nešto treba da odgovori a nekad da uradi pa dobije iznenađenje  :kiss1:
My name is Luton, Robin Luton :lol:

Kafica

Magija jeste najvažnija, ali ja bih da i formu ispoštujem koliko mogu, tj. da bude nešto lepo, slatko i na oko :)
Radje bih pravila, nego kupila, a i ne znam da li ima da se kupi takav kalendar sa 31 danom :ces:
Ideja sa šibicama+ Duletovo rešenje za osnovu+u svakoj kutijici zadatak+nagrada: mislim da će biti tako nekako :love32:

Dajte još ideja, ako nekom nešto još padne na pamet. Imam fore do kraja novembra da napravim :)

Tnx girls :kiss1:
Ana 25.10.2004.
Zakon o održanju energije :girl_smile:

Oli

Mislim da je Vimi tako nesto pravila,idi vidi kod nje.

janavi

evo iz mog rss-a prošlogodišnjeg neke ideje
http://www.parentdish.com/2008/12/05/advent-calendars-for-kids/
(pogledaj svih 11 slika)

i nema 31 dan, nego je odbrojavanje 24 dana pre Božića
Advent calendar
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

Kafica

Jano, znam da advent calendar ima 24 dana, ali mi ne slavimo ništa 25.decembra :) Zato sam smislila da otvara 31 dan, ceo decembar. Kad završi, eto je NG :innocent:

Ne mogu da otvorim ovaj parentdish, tj. učitava mi ga... i još se nije učitao.
Videću i kod Vimi.
Ana 25.10.2004.
Zakon o održanju energije :girl_smile:

janavi

otvara se u nki slideshow u novom prozoru
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

janavi

Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

Pepi

#12
http://www.mojamansarda.com/index.php?topic=1073.0

lako ga je napraviti i od kutija šibica koje možeš da obojiš, pa da zalepiš na neko platno, unutra mogu da stanu čokoladice tipa najlepše želje, i sl....

Kafica

Jano & Pepi, tenkju, tenkju :kiss1:

Mislim i da će biti neki jednostavniji, jer se bliži 1.12. i ponestaje mi vremena.
Ana 25.10.2004.
Zakon o održanju energije :girl_smile:

emge

Zalijepiš kutije o šibica u obliku jelke :)
Slično ima na nekom od linkova koji su ovdje ostavljeni.

Mislim da ti je to brzo i jednostavno, a imaš fiokice :)