Organizovana sportska aktivnost za najmladje

Started by disco2000, November 24, 2009, 04:10:14 PM

Previous topic - Next topic

Deda

Quote from: senka on December 17, 2015, 06:50:03 PM
ni ja ne volim fudbal.
moj sin je trenirao jedno kratko vreme, uglavnom bio u pozadini podbočen grickao nokte.
ali i sa fudbalom obišao deo evrope, neprocenjivo iskustvo, turnir u Monpeljeu..
i onda ga batalio
Andrijin trener kazu da poslr 5.razreda ostaju deca koja stvarno mnogo vole fudbal , tad pocnu da ih hvataju bubice, zaljube se, a posle toga samo kome je fudbal u krvi.
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

Urbana

Quote from: Glitter on December 17, 2015, 10:07:34 PM
Ja bih A,B,C plivanje uvela kao obavezu

Pa nigde ne rekoh da ne treba da bude obaveza....iako nije obavezno, ali naprosto jeste neko pravilo da u biti niko nije bar bez A diplome ... vecina AB a mozda otprilike trecina ABC.
No mislim da je bitnije da sa 4 vozi bicikl nego da "uci" da pliva .... iz mog iskustva Lola je kasnije krenula, medju zadnjima u razredu a druga u razredu je imala ABC .... dok je Monika rano krenula i ja sam se kao roditelj smorila od vodjenja i dovodljenja da kad je B polozila samo par meseci pre nego Lola rekla sam dosta. Znaci Lola ABC za godinu dana, a Monika AB za skoro dve godine. Pri tome Monika je bas sportski tip i nema sporta koji joj ne lezi, dok je Lola prosecna, mada joj je plivanje uvek bilo br.1
A posto sam sedela i cekala bas sam posmatrala ..... prvih par meseci je bas brckanje i nije bas neko socijliziranje...naprosto nema nekog vremena za to.
Opet u familiji ovde u NL imamo slucaj sa 4 poceo judo, pa tenis, pa hokej .... i sad sa 7,5 ne zna jos uvek da vozi bicikli....zapravo vozi, ali nesigurno, jos uvek ne ide bicom u skolu, motorika jako losa....ali eto ide na te neke sportove, jer idu neki drugovi....plivanje je nedavno tek A polozio .... ne zna da se sam zaljulja na ljuljasci....itd deca ga zezaju....a po meni zakazali roditelji.

Ne bi da zvucim kao neko ko je protiv sporta, ali najbolji sport je da dete u periodu od 4-6 godina jurca i igra se sa drugom decom vani. A nekako se danas sport uvodi deci sa 3-4 godine....neka ide da se socijalizira....a na to se objektivno u tom uzrastu i svede. A i to deca treba da rade spontano, da se druze na igralistima kroz igru, u skolicama, obdanistima...itd a ne da im placamo da se socijaliziraju.
A da ne bude i da sam protiv fudbala ..... do VII razreda sam bila ravnopravni clan tima u malom fudbalu ispred zgrade na igralistu....nije bilo klubova za zene u to vreme...a tu sam otprilike u tom uzrastu sa fudbala presla na skijanje....i kosarku.

Neko je spomenuo klizanje....da klizanje je odlicno, ali gledam bas pre neki dan pre su bili neki pingvini koje su deca gurala....i to je bilo ok za pocetak, pa se oslobadjaju....a sad uveli neke stolice, pa stvarno smesno....deca uglavnom sede, a roditelji ih guraju....ali bitno je da si platio.
Inace ja obozavam i uzivam u godinama kad se minus zadrzi duze vreme pa uzivamo danima u klizanju na jezeru....

Nekako mislim da treba da postoji redosled....a negde od 6 godine treba poceti birati sport.
Ne bojim se nacizma i terorizma imam strah o pomodarstva i primitivizma

Glitter

ma kakve veze ima voznja bicikla i plivanje sa bilo kojim drugim sportom, plivanje je survival skill, bicikl se uci usput...bas si pomesala babe i zabe

Blue

#933
Quote from: Urbana on December 17, 2015, 11:44:43 PM
Ne bi da zvucim kao neko ko je protiv sporta, ali najbolji sport je da dete u periodu od 4-6 godina jurca i igra se sa drugom decom vani.

A i to deca treba da rade spontano, da se druze na igralistima kroz igru, u skolicama, obdanistima...itd a ne da im placamo da se socijaliziraju.

pa ja sam milion puta ponovila da se slazem sa ovim iznad, ali posto zivim u gradu u kome decu skoro nikada ne mozes videti na ulicama ni na igralistima, a ni po parkovima, u kome se komsije ne druze, pa samim tim ni njihova deca, onda moram da platim da mi se dete socijalizuje.  :innocent:

welcome to EU  :turpija:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Elanor

blue, nema to nikakve veze s eu, vec s ljudima.
veruj mi, to se sve razlikuje od grada do grada, cak od sela do sela ili od kraja do kraja.
a ima malo i do nas samih :-[
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

Blue

#935
elanore, pa malo se salim, malo ima veze, malo nema  :turpija:

naglasila sam da je tako u mom gradu, nema zive duse na ulicama, a kamoli dece. znam da postoje EU drzave u kojima je drugacije, a mozda i gradovi i sela u ovoj drzavi. zar mislis da sam toliko neiskusna. zabrinuta sam da takav utisak ostavljam  :ces:

zato ja imam reputaciju u kraju "ona sto seta sa detetom"  :rofl:

of course, da je do nas samih delimicno, ali ne mozes ni da promenis svet  :innocent:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Urbana

Quote from: Glitter on December 17, 2015, 11:54:02 PM
ma kakve veze ima voznja bicikla i plivanje sa bilo kojim drugim sportom, plivanje je survival skill, bicikl se uci usput...bas si pomesala babe i zabe

Ma nisam....samo kazem sta bi trebalo po mom misljenju da bude redosled .... bicikl, ljuljaska, plivanje...pa fudbal
Ne bojim se nacizma i terorizma imam strah o pomodarstva i primitivizma

Glitter

a meni bas nije jasno zasto redosled? ti mislis da deca ne mogu da u isto vreme nauce da voze bicikl i plivaju :think:

ono ucis da vozis bicikl do bazena pa onda ucis da plivas pa nazad na bicikl :lol:

Urbana

Quote from: Glitter on December 18, 2015, 11:58:37 AM
a meni bas nije jasno zasto redosled? ti mislis da deca ne mogu da u isto vreme nauce da voze bicikl i plivaju :think:

ono ucis da vozis bicikl do bazena pa onda ucis da plivas pa nazad na bicikl :lol:

Pa neeeeee ..... nego kazem samo, jer ima sve vise tih slucajeva, a sad da ne misli Blue da mislim da je ona taj slucaj....samo kazem da ima tog za mene (ponavljam za mene) obrnutog redosleda .... hokej/fudbal sa 3-4, plivanje sa 4,5 a ljuljaska i bicikl.....sa 7 .... sta je to? a da ne kazem da ima i tih sa 5,5 jos ga guraju u kolicima .... ma samo opusteno, prirodno i spontano. Eto to zelim reci, ako se opet ne razumemo i nisam jasna....onda :tenis: :tenism:
Ne bojim se nacizma i terorizma imam strah o pomodarstva i primitivizma

Blue

Quote from: Urbana on December 18, 2015, 12:57:20 PM
a da ne kazem da ima i tih sa 5,5 jos ga guraju u kolicima .... ma samo opusteno, prirodno i spontano.

Urbana, pa ima ljudi koji vole da puno setaju, ili pak nemaju auto, a nije humano terati dete da hoda duze od recimo sat vremena, ukoliko dete kaze da ga bole noge. u tom slucaju kolica su jedino resenje, ili da nosis dete na rukama :turpija:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.