Main Menu

logoped-kad?

Started by bubi, May 02, 2009, 08:47:58 AM

Previous topic - Next topic

stacka

Kafice, a kod kog logopeda idete u Sokobanjskoj?
Nama je zapala ona zenska ali se meni ona uopste ne dopada, suvise je gruba bila sa Aleksom kada smo isli prvi put a i nakon tog prvog odlaska nije me impresionirala specijalno. Gresim li?
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

Dusica

Mislis za DZ? Treba od pedijatra ali ne znam kako je za druge domove, ovo je za Stari Grad.



bubi

Quote from: Dusica on May 02, 2009, 04:22:45 PM
Mislis za DZ? Treba od pedijatra ali ne znam kako je za druge domove, ovo je za Stari Grad.
ma to me i muci sto je kod naseg pedijatra sve na "ne treba i rano je".
po njegovom bi tek posle punih pet god.trebao da ide kod logopeda.




Dusica

Quote from: bubi on May 02, 2009, 04:24:35 PM
ma to me i muci sto je kod naseg pedijatra sve na "ne treba i rano je".
po njegovom bi tek posle punih pet god.trebao da ide kod logopeda.

Pritisni ga da ti da uput, promeni pedijatra ako treba ali idite. Nas je ova pitala zasto smo cekali do upisa, kao zasto nas pedijatar nije ranije poslao, pa znate on je vec zakasnio, kako ce citati u skoli...I nasi su generalno ne zainteresovani za probleme tipa logoped, defektolog, krive noge.



Praslin

Sad 5 godina mora, jer tada još nije prekasno. Sa 6 je već kasno i problemčići se teže ispravljaju. Do 7 godina se više manje "zabetoniralo".
Za ispravljanje izgovora, idelano je da krene sa 4-4,5.



"Jao šta nas čeka, biće meni ove gliste milina jednog dana, sa setom da ih se sećam" - Disco

Kafica

Quote from: stacka on May 02, 2009, 04:21:35 PM
Kafice, a kod kog logopeda idete u Sokobanjskoj?
Nama je zapala ona zenska ali se meni ona uopste ne dopada, suvise je gruba bila sa Aleksom kada smo isli prvi put a i nakon tog prvog odlaska nije me impresionirala specijalno. Gresim li?
Zove se Ana i mislim da ste kod nje bili jer si je opisala kao malo grublju. Ja sam to primetila na kontrolama, ali do sada smo samo na kontrole i išli pa sam tolerisala i pripisivala i tome što nam je ona uvek poslednja u nizu, pa Anči malo odlepi i ponaša se baš jogunasto.
Videćemo kako će im ići na prvim tretmanima. Biće odmorna, sama sa logopedom i kad vidi da nije šala, nadam se da će brzo i savladati.
Pokušavali smo mi kod kuće sa njom da radimo, ali bezuspešno. Jedna od fora joj je bila da kaže sinonim za zadatu reč ili izraz (ne znam da li da ::) ili  :girl_haha: ). Napr. na pitanje Kako kažeš kad ti je hladno? Ana umesto Brrrr odgovori Daj mi džemper!
Pratiću i Anine utiske, naravno, a ponekad ću i da zamolim da prisustvujem :)
Ana 25.10.2004.
Zakon o održanju energije :girl_smile:

janavi

Quote from: Kafica on May 02, 2009, 04:36:48 PMNapr. na pitanje Kako kažeš kad ti je hladno? Ana umesto Brrrr odgovori Daj mi džemper!
:girl_in_love: :girl_in_love: :girl_in_love:
izvinjavam se na off-u
ali paaametno bre dete, šta brrr ;)
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

Deda

Auuu, Neda u avgustu puni 5 a ne zna barem 7-8 , l za cudo zna a sve drugo problematicno ne zna...planiram vec godinu dana da je vodim i nikako da smognem vremena za rodjeno dete...
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

mango

Quote from: bubi on May 02, 2009, 08:47:58 AM
kao sto se vidi u tikeru imamo skoro 3,5 god.
elem Aki naravno ne izgovara slovo r,č i jos mnogo nekih slova koje se nalaze u sredini reci.
mene interesuje kad je vreme za obracanje logopedu i do kad se tolerise da ce dete to nauciti bez pomoci dr.
:hello:

Odvela sam Pavla pre mesec dana, dakle sa tri pune i rekla mi je da je jos rano za pocetak rada jer nema previse problematicnih glasova. Procenila je da ce sigurno lose govoriti s,z i ž, pa da dodjemo kad napuni 4. Iznenadila me i sto nije smatrala da je problematicno to sto suska. Kaze da je to normalan fizioloski razvoj govora za 3 godine.




Despina

Ima li neko slucajno preporuku za logopeda u Sarajevu?
A, L, S

cici

Mi smo Sofiju vodili sa 4,5g.Nije izgovarala č,ć,dž,đ,r,š, mazila se mnogo.Posle dva meseca savladala je vse osim r, ono je došlo spontano sa 5g.Mada i sad pomalo šuška sa š, ali nam niko nije rekao da treba da vežba.
Andrija se isto puno mazio, ali sam vežbala sa njim vežbe koje su mi ostale od nje.Vro brzo je usvojio sve glasove a r je izgovarao.Jesenas sam htela da ga vodim kod logopeda ali smo uspeli sami.Nisu baš poptuno čisti ali se on jako trudi.


gasha

Kaju sam odvela samoinicijativno sa 4 godine, jer nije znala r da izgovori, ali na moje iznenadjenje receno mi je da r , ima vremena da nauci, ali da s, z i c ne govori ispravno. Toliko o tome koliko sam mogla samostalno da procenim sta pravilno izgovara.
Jedno pola godine isli kod logopeda, ali smo zbog bolesti, a kasnije nismo imali jos nekih uslova da produzimo odlaske i .. na zalost, jos cekamo. Sada nema ni prednje zube, ima samo jednu jedinicu , i jos vise suska. Cekam da joj zubici malo porastu pa da nastavimo, mada ne znam ni da li to ima veze.
Katarina  24.10.2002.
Dusan 18.05.2004.

Finalina

nama je receno da krenemo sa 5, iako sam ja mislila ranije ( sa mladjim detetom)
konstatovano je da ima logomotoriku za č,ć,š,ž ( iako govori samo c, z i s ) i od skoro ga ispravljamo, a od leta krece i na vezbe sa logopedom

Elanor

milena ne govori slova s kvacicama, i dalje. ona ume da ih kaze (dugo je i mukotrpno vezbala za to), ali ih ne upotrebljava. ponovi kako treba tek kad je ispravimo.
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

AnaK

I Janku su meseci bili potrebni da, uz konstantno opominjanje, ubaci slova koja je tek naučio u reči koje je ranije bez njih govorio. U nove reči, koje je naučio posle tih slova je odmah ubacio sve, automatski.
To je samo navika, lakše joj je tako. Morate da budete dosadni, i da je stalno ispravljate.  :kiss1:
Janko 23.7.2002.