Main Menu

Folna kiselina

Started by stacka, May 02, 2009, 01:08:01 PM

Previous topic - Next topic

stacka

Kako nas je trudnoca sa Aleksom iznenadila nisam uzimala folnu kiselinu pre nego sto sam saznala da sam trudna, a ni kasnije jer mi drka nije ni pomenula... za nju sam saznala tek na forumu.
Sada planiram da je uzimam bar 3 meseca pre nego se bacimo na radove.
Koja je dnevna preporucena doza, jeste li je uzimale, koju ste kupovale?
Saveti? :)
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

Danchy

Jedna tabletica dnevno, od bilo kog proizvođača. Imaš više vrsta, a cijena se prilično razlikuje. Ono što je najvažnije je da je količina Folne kiseline u svim pakovanjima ista.



disco2000

Preporuke kazu da je 0,4mg dnevno dosta...

maripoza

Preporucena doza u te svrhe je 0,4 mg (jedna tableta dnevno). Ja imam pakovanje od 200 komada po 0,4 mg od kanadskog proizvodjaca Jamieson.

Ali u sustini mogu da se piju i Folan ili Folnak, gde jedna tableta ima 5 mg, posto visak folne kiseline organizam izbaci.

No, sta znam, meni se vise svidja da ne uzimam visak, pa se drzim ovih od 0,4 mg. :)
Old enough to know better, but too young to care.

Tchi

Imas i natural wealth od 0.4 isto 200 tabletica


SC

#5
Ja sam pila Folnak, po jednu dnevno.
Nisam ni znala za ta veca pakovanja!  :blink:
Dunja 13.06.2007
Petar 09.01.2009

Glitter

ima jos jedna varijanta koja ne ukljucuje samo folnu kiselu, a to je neki od kompleksa za trudnice, npr centravit prenatal koji ima tableticu vitamina i minerala i kapsulu omege

stacka

Ma mene je zbunila ova u apoteci... uzela sam Natural Wealth (250 tabletica) 400mcg je jedna, ali je ona bila u fazonu "A jeste se konsultovali sa dr, to vam je malo" :blink:
Znaci, dobro sam uzela, suuperrr :good:
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

maripoza

Nije ti malo, to je upravo to.  :)
Old enough to know better, but too young to care.

bubi

Quote from: stacka on May 02, 2009, 01:08:01 PM
Kako nas je trudnoca sa Aleksom iznenadila nisam uzimala folnu kiselinu pre nego sto sam saznala da sam trudna, a ni kasnije jer mi drka nije ni pomenula... za nju sam saznala tek na forumu.
Sada planiram da je uzimam bar 3 meseca pre nego se bacimo na radove.
Koja je dnevna preporucena doza, jeste li je uzimale, koju ste kupovale?
Saveti? :)

komsinice moja draga ako bog da i mi cemo na radove u isto vreme. :pleasantry:
i ja sam pocela folan od juce da pijem




Dusica

Ja nisam uzimala nista osim folne kiseline u trudnoci i to tek kada sam saznala da sam trudna. Dr mi je dala Folnak, ona mala kutijica i uzimala sam jednu dnevno.
Nadam se da ova tema najavljuje nesto lepo :love32: i kreni da uzimas :kiss1:



Danchy

Quote from: Glitter on May 02, 2009, 01:31:31 PM
ima jos jedna varijanta koja ne ukljucuje samo folnu kiselu, a to je neki od kompleksa za trudnice, npr centravit prenatal koji ima tableticu vitamina i minerala i kapsulu omege

Sa tim kompleksom se nastavlja kad se uđe u 13. nedjelju. Ima više vrsta tih kompleksa. Ja sam u prvoj trudnoći pila Maternu, a sada Mamavit.



stacka

Quote from: bubi on May 02, 2009, 02:05:12 PM
komsinice moja draga ako bog da i mi cemo na radove u isto vreme. :pleasantry:
i ja sam pocela folan od juce da pijem

:clap: :clap:

Quote from: Dusica on May 02, 2009, 02:45:30 PM
Ja nisam uzimala nista osim folne kiseline u trudnoci i to tek kada sam saznala da sam trudna. Dr mi je dala Folnak, ona mala kutijica i uzimala sam jednu dnevno.
Nadam se da ova tema najavljuje nesto lepo :love32: i kreni da uzimas :kiss1:

Sutra krecem :love32:
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

Glitter

Quote from: Danchy on May 02, 2009, 02:52:12 PM
Sa tim kompleksom se nastavlja kad se uđe u 13. nedjelju. Ima više vrsta tih kompleksa. Ja sam u prvoj trudnoći pila Maternu, a sada Mamavit.
materna=mamavit to je ista stvar promenila ime

Danchy

Quote from: Glitter on May 02, 2009, 03:03:21 PM
materna=mamavit to je ista stvar promenila ime

Aha. Mislila sam tako, ali nisam bila sigurna. Mora da moja Dr ima dil sa distributerom, pošto mi je i prvi i drugi put njih preporučila.  :)