Main Menu

Utvrdjivanje trudnoce

Started by umiljatabeba, March 17, 2010, 05:04:14 AM

Previous topic - Next topic

umiljatabeba

Pozdrav mamice i trudnice  :bighug:

Prva trudnoca desila se jako brzo i to mi je bio najljepse iskustvo  :love32: Druga nazalost se nije zavrsila dobro , imala sam spontani drugi dan  nakon sto je trudnoca bila ustanovljena.  :'( Do sada bi bebica imala godinu dana ali sta cu tako bilo prepisano da se desi nismo nista mogli da promjenimo -nazalost.
Sada smo  opet poceli sa radovima  :-[ i testovi za ovoluciju su mi pokazali plodne dana 4 i 5 Mart.  pa smo tada i bili vredni. E sad me zanima , kada bih test za trudnocu trebao da pokaze pozitivno AKO jesam u drugom stanju. Za sada me samo grudi bole ali tako mi se desava kad treba da dobijem .Stomak me povremeno bolucka , nekad imam osjecaj da cu da dobijem ali prodje.
Dali je jos rano da uradim test ??
Jos da napomenem imala sam jako dugo , neredovne cikluse pa su se vradili u red ali nedavno mi je mama umrla pa od velikom stresa i sikiracije opet su postali neredovni.
Ova druga beba bi nam promjenila zivot na jos bolje a i neko bi dobijo drustvo tako da nadam se da ce biti sta u skorije vrijeme  :bighug:

Deda

Ne verujem da bitestovi pokazali pre no 14 dana od zaceca. Najbolje da uradis Betu od ponedeljka, najsigurnije  :kiss1:
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

stacka

Meni je kasnilo 2-3 dana kada sam uradila test i bio je pozitivan. E sad, meni su ciklusi redovni, nikada mi ne kasni tako da sam znala da sam ili trudna ili prehladjena.
Mozda da sacekas jos par dana, cisto da se ne razocaras ako uradis odmah i test bude negativan.
Drzim fige da bude onako kako zelis :bighug:
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

anelore

Meni je prvih 10 kucnih testova bilo negativno, u obe trudnoce, posto sam ih radila otprilike 2 nedelje nakon radova. Oba su bila pozitivna 3 dana pre nego sto je trebalo da dobijem menstruaciju, a imam veoma redovne cikluse.
Dakle
- ovako rano kucni test moze da bude lazno negativan, pa nemoj da se razocaras ako ga od nestrpljenja uradis, a on ne pokaze zeljeni rezultat
- ako ikako mozes, strpi se jos malo ili uradi BetaHcg iz krvi.

Tchi

meni se pojavila bleda crtica 13. dan posle ovulacije,beta je bila 100


Lani

Nema pravila.
U prvoj trudnoći mi je test odmah bio pozitivan, u drugoj sam ga radila 4-5 dan pošto mi je kasnila menstruacija, prvi je bio negativan a drugi posle 2 dana pozitivan.
Sledećeg dana sam uradila betu i onda sam bila 100% sigurna.  :)

Ivy

Rano je jos za testove, znam da si nestrpljiva ali sacekaj bar jos nedelju dana  :innocent:


disco2000

Ja nisam ni sacekala vreme izostanka menstruacije, test je bio pozitivan 10 dana nakon ovulacije :D
Ja bih ga odradila... ili mozes da vadis krv.

umiljatabeba

hvala cure  :bighug: strpicu se malo ,pa onda uraditi test pred kraj mjeseca . Trenutno me stomak bolucka pa mozda i nismo uspjeli ovaj mjesec ali nada zadnja umire  ;D  javljamo vjesti ako sta bude .Jos jednom hvala  :flower:

Minimax

Meni je babyrapid pokazao drugu crticu, a kasnio mi je ciklus 3 dana.

Gost51

meni vazda testovi grijese :D
pokazivali su sa jesam trudna kad nisam bila
i da nisam kad jesam
nikad jasno