kako ce nam deca provoditi letnji raspust/zimski

Started by Finalina, April 29, 2010, 02:09:02 PM

Previous topic - Next topic

Vockica

99% necemo na more(onaj 1% jos uvek imamo fore,nismo zvanicno otkazali).Planiram da 10-15dana budemo u Bg-u.Malo cemo kod kume u JA....Ako ne odemo na more mozda izmislimo neki vikemd na Zlatiboru...Jos cemo videti.
Dunja 10.7.2003.
Danilo 18.5.2011.

nelly

ja sam bila pčelica :diva:
jao kad se samo setim kako nam je lepo bilo :girl_in_love:
moja učiteljica je bila u savezu izvidjača,i pogadjajte koliko nas je iz razreda bilo u njihovom savezu SVI  :love32:
pokrenula si mi puno emocija fina ,taj period (od 7-14g) mi je bio best ever-išli smo svuda sa njom
Otok Mladosti  :girl_sigh:


o mojoj deci ću sutra da pišem............
...okrenuću lice prema suncu i senke će ostati iza mene ...

Zumbulica

Quote from: Saska on April 29, 2010, 02:32:04 PM
letnji raspust je veliki problem za zaposlene ljude, osim ako i sami ne rade u školi

ovog leta nemam problema, biću kući, ali ranije je bilo povuci-potegni. Mi uzmemo tri nedelje odmora, pa idemo na more, a ostatak je Jova ili išao kod mojih ili ostajao sam kod kuće (kad je već malo porastao).

Ove godine će opet malo kod babe i dede, pa malo sa tatom na more, Jova možda sa Arhimedesom na letovanje i tako  :innocent:

Saska, i mi razmisljamo o Tari sa Arhimedesom, tj. Jelena je navalila, a mi razmisljamo. Nisam se jos raspitala kako to funkcionise tacno u praksi, plasim se da nije jos uvek mala za potpuno samostalno letovanje sa nepoznatim drustvom i vaspitacima. Ona je potpuno odusevljena, cak je pristala da finansira polovinu  (finansijski bolje stoji nego mi  ;D).
....moje srce, ptica divljine, naslo je svoje nebo u tvojim ocima ....

Unabebili

mi verovatno kao i ranijih godina

Ja ne radim, a dete bude celo leto s nama, a muz nikad preko leta ne moze da uzme odmor   :girl_cray:

Ada nas spasava kad su zege, volimo da vozimo bajs, pa se napakujemo u kola, bicikle gore, utapkam sendivice i voce i ceo dan provodimo tamo, malo na terenima, malo na plazi.

Banjicki SC nam je mesto za porodicne turnire stonog tenisa  :girl_haha:
Jedne godine sam ga vodila na streljastvo, to mu se molto dopadalo.

Ne propustimo ni jedno zbivanje po gradu (karneval brodova i sl), a kad je ruzno vreme pokusavam da mu malko priblizim muzeje i sl ( prirodnjacki i sl)

Po neki odlazak u bioskop, na Gardos.
Moje dete voli da setka, pa imamo ture Kalemegdan -25. maj - Downtown ( kafic gde me on vodi na kafu  :rofl:)
Obavezno ga odvedem kod dede na plac, pa tamo vitla  s njim, prave kucice na drvetu, luk i strele, idu na sok u obliznju kafanu  :girl_haha: i takoooo...

Ima ovde i dobrog druga, koga obavezno dovedem da bude sa nama nekoliko puta po nekoliko dana tokom leta, pa kad nam je taj malecki sa nama, ne vidis ih, samo izrone, musavi i traze da jedu  :rofl:

Gledam da mu napravim raznovrsnu zabavicu, pogotovo dok je bio manji.
Zahvalno je dete sto se toga tice i sve mu se dopada sto osmislimo.  :love32:



Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK





http://bebili.blog.rs/

Gost51


nelly

...okrenuću lice prema suncu i senke će ostati iza mene ...

Dada

Moji ce da uzivaju kao i svake godine - polovina juna u Pg sa drustvom, jul u Prcnju a za avgust cemo da smislimo neki kamp. Djevojke ce vjerovatno opet na Kopaonik na kamp engleskog a mali na neki kosarkaski, jos nismo odlucili na koji, mm se stalno premislja kod kojeg kolege da ga posalje :blink: Ja sam za Zlatibor, kod Pecarskog :)
Milica 23.09.1995.
Djina 28.12.1996.
Jovan 29.08.2000.

Tchi

jel se vazi i za nas koji jos nemamo letnji raspust...mi idemo na more u junu, pa posle sredinom leta mislimo na road trip po evropi sa duzim odsedanjem kod ujaka u svajcarskoj i strica u nemackoj, trebalo je odsedanje i kod strica u italiji, ali on je odlucio da se vrati ovde, za sada sve u planovima

zumbulice, mislim da je Jelena vec dovoljno velika da moze da ide, mada ja sam od onih kojima je frka da pustaju decu same sa vrticem i sl, medjutim verovatno ti je S. pricao da mi imamo onu skolu racunara i da smo vodili decu na mitrovac, jos ja kojoj u zivotu ne bi palo na pamet da odgovaram za tudju decu, ali stvarno je uvek godinama sve bilo super, to je decje odmaraliste i sve je njima podredjeno, vi bi mogli par dana da odsednete tamo, ako nema mesta u decjem letovalistu ima neki hotelcic lovac pored pa bi ti mozda tako bilo lakse


Saska

Quote from: Zumbulica on April 30, 2010, 08:28:28 AM
Saska, i mi razmisljamo o Tari sa Arhimedesom, tj. Jelena je navalila, a mi razmisljamo. Nisam se jos raspitala kako to funkcionise tacno u praksi, plasim se da nije jos uvek mala za potpuno samostalno letovanje sa nepoznatim drustvom i vaspitacima. Ona je potpuno odusevljena, cak je pristala da finansira polovinu  (finansijski bolje stoji nego mi  ;D).

Jelena je treći?
Jova ima fiks ideju da ide na Srebrno jerzero, ali koliko god dobro plivao, bojim se da ga pošaljem bez nas. Meni je Tara bolja opcija.
Istina je da oni ne vode računa o deci preterano, nekako se podrazumeva da se sami o svemu staraju, higijena, klopa (neće te niko podsećati na obroke-ko ode ode, ko ne ode ostaje gladan), ko hoće u organizovanu šetnju ide, ostali ostaju bez nadzora u odmaralištu i sve tako.
I pored tih nedostataka, vidiš da razmišljamo i mi i on da ide opet.

Sin od limun je bio sad u Zimskoj školi, a i on je trećak, nas dve smo malo razmenjivale iskustva posle i došli do istih zaključaka.
Ti najbolje znaš, devojčice su po prirodi zrelije u tom uzrastu.

Zumbulica

Verovatno cemo odluciti da je posaljemo, moram da svratim ili pozovem da se detaljno raspitam sve mi je totalno nepoznato. Ici ce i devojcica koja leto provodi preko puta nas kod bake, zivi u Francuskoj i svake godine ide sa Arhimedesom na Taru.
Pored matematickih zanimacija imace i oni neku skolu racunara.
Jelena je avanturista, zeljna novih i nepoznatih svetova i za sve spremna, toliko da me ponekad plasi ta njena priroda i stalno imam zelju da je pomalo kocim  :)
....moje srce, ptica divljine, naslo je svoje nebo u tvojim ocima ....

Zumbulica

Quote from: Saska on April 30, 2010, 01:16:27 PM
Jelena je treći?
Jova ima fiks ideju da ide na Srebrno jerzero, ali koliko god dobro plivao, bojim se da ga pošaljem bez nas. Meni je Tara bolja opcija.
Istina je da oni ne vode računa o deci preterano, nekako se podrazumeva da se sami o svemu staraju, higijena, klopa (neće te niko podsećati na obroke-ko ode ode, ko ne ode ostaje gladan), ko hoće u organizovanu šetnju ide, ostali ostaju bez nadzora u odmaralištu i sve tako.
I pored tih nedostataka, vidiš da razmišljamo i mi i on da ide opet.

Sin od limun je bio sad u Zimskoj školi, a i on je trećak, nas dve smo malo razmenjivale iskustva posle i došli do istih zaključaka.
Ti najbolje znaš, devojčice su po prirodi zrelije u tom uzrastu.

Pisale smo istovremeno. Hvala na odgovoru  :kiss1:
Snalazljiva je ona i zrela, ali ipak ja apsolutno nisam za ostavljanje dece bilo kog uzrasta bez nadzora. U redu kada su to deca cije se navike i karakter poznaju, ali niti mi poznajemo njih, niti oni nase dete  :think:
Razmisljam ....
....moje srce, ptica divljine, naslo je svoje nebo u tvojim ocima ....

Saska

ja sam išla pre xy godina sa istim tim Arhimedesom na Hvar, isto je tako bilo, udri brigu na veselje
tad mi je to godilo, sad me je, naravno, strah.

Finalina

#27
djak ide na kamp cim se zavrsi skola, a predskolac ide na Kopaonik u junu .... u julu cemo pohoditi plac, a u avgustu cemo valjda otici gde smo planirali ( ne znam da li smem da pominjem išta )

Unabebili

Quote from: Finalina on April 30, 2010, 01:57:06 PM
djak ide na kamp cim se zavrsi skola, a predskolac ide na Kopaonik u junu .... u julu cemo pohoditi plac, a u avgustu cemo valjda otici gde smo planirali ( ne znam da li smem da pominjem išta )

pominji  naglas, tako ces navabiti dobru energiju za to  :love32:
Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK





http://bebili.blog.rs/

Finalina