Pocetna kozmetika, za novorodjencad

Started by disco2000, May 12, 2010, 10:59:55 AM

Previous topic - Next topic

pra-sence

Quote from: emge on May 12, 2010, 11:56:12 AM
Meni je babica rekla da je Oktenisept bolji od joda, ali da je skup.
Ja očekivala košta ko zna koliko. Skup je u odnosu na jod koji je bio ispod 100 din.

Inače, Marta je imala problem da pupkom (granulom), pa smo išli u institut od 15-og dana. Tamo su joj isto sredjivali pupak sa okteniseptom. Jedino mora jod dobro da se ispere fiziološkim, jer jod i oktenisept medjusobom reaguju, tako što ofarbaju pupak u tamno.
Zanimljivo,meni su upravo rekli suprotno(babica i patronazna sestra) ,Mi smo kupili i jedno i drugo ali na kraju smo sve jodom radili.

disco2000

Kupicu jod, old school :lol:

A koje vlazne maramice?
Laki je bio zimska beba i nisam mogla da ga kupam jer nemamo grejanje u kupatilu... a kada je doslo toplije vreme bio mi je pretezak da ga drzim preko ruke...

pra-sence

U pocetku niveine i pampers. Sad koje stignem,samo da su sto vlaznije :lol: :lol:

pra-sence

marty a sto ga niste kupali u sobi??
Ja sam stefa dosta dugo u sobi kupala iako imamo grejanje i u kupatilu.

Deda

Quote from: Marty Maraskino on May 12, 2010, 12:03:09 PM
Kupicu jod, old school :lol:

A koje vlazne maramice?
Laki je bio zimska beba i nisam mogla da ga kupam jer nemamo grejanje u kupatilu... a kada je doslo toplije vreme bio mi je pretezak da ga drzim preko ruke...
Mi smo leti u sobi kupali bebu, zahladni uvece pa malo grejanje  :lol:
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

emge

Ja sam Martu od početka kupala u kupatilu. Voda blizu, ne nosam se sa vodom kroz stan.

Toplo je kao i svuda, na veš mašini sam imala podlogu za presvlačenje i tu sam je oblačila.

Elanor

da, ovde se pupak ne tretira posebno, uopste, nikakav jod i bakraci, a beba se kupa normalno. oko pupka niko ne pravi nikakvu frku.
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

Lani

Mi smo se kupali u sobi dok je Iva mogla da stane u onu kadicu u komodi. Posle smo prešli u kupatilo.
Vlažne maramice smo koristili sve žive, u početku Pampers, posle kad je malo porasla Nivea Toddies, Huggies su mi nešto bile suve i grube.

Sad kad je velika joj kupujem ili Becutan ili one šarene turske, ne znam kako se zovu, ima ih u Aksi, predivne su.

disco2000

#23
Quote from: pra-sence on May 12, 2010, 12:06:12 PM
marty a sto ga niste kupali u sobi??
Ja sam stefa dosta dugo u sobi kupala iako imamo grejanje i u kupatilu.
U sobi smo ga kupali, naravno da jesmo :lol: svaki dan, casna pionirska :lol: mislila sam kad treba da se promene pelene, kad se ukaki...

Tchi

ja to uopste nisam mnogo obracala paznju da mora da se opere guza svaki put kad kaki, ako moze da se lepo obrise sa vlaznim maramicama bilo mi dovoljno, mada mozda bi kod devojcice ipak trebala to da radis


pra-sence

Ma nisam ni ja bas savki put,samo kad zabiberi dobro :lol:..

Lani

Quote from: Tchi on May 12, 2010, 12:22:46 PM
ja to uopste nisam mnogo obracala paznju da mora da se opere guza svaki put kad kaki, ako moze da se lepo obrise sa vlaznim maramicama bilo mi dovoljno, mada mozda bi kod devojcice ipak trebala to da radis

Ma naravno.  :) Nema potrebe pirkati ih non-stop, što kaže sence samo kad dobro zabibere.  :lol:

disco2000


Lani


Vila

Original Pavlovićeva,
kupka Chicco 0+, ono veliko pakovanje traje bukvalno 6 meseci :)
maramice Nivea
za ojede Penaten u limenoj kutiji

Ni Kseniju ni Dušana nisam prala svaki put kad se ukake, ako maramice mogu da reše - pranje samo kad "zabiberi", ko što reče Sence :lol:
Ksenija 12.07.2001.
Dušan 19.01.2009.

"nije nasa duznost da od njih pravimo ljude kakve mi volimo, nego da im pomognemo da postanu ko oni hoce da budu"
Martina