Visina i tezina (i kako da ga ugojim?? )

Started by chokoladica, June 08, 2010, 03:34:45 PM

Previous topic - Next topic

Lani

Quote from: Dada on June 08, 2010, 03:50:44 PM
Ja razumijem choko, nikad nisam mogla da se pomirim sa tim koliko je Mici bila mrsava, borila sam se svim silama :innocent:

Kao moja mama za mog brata.
Kad se setim qq, svaki dan pomfrit za ručak a svake večeri palačinke za večeru jer je gospodin samo to hteo da jede. :crazy: Užas.

chokoladica

Glit, bili smo debeli  :lol:  Salim se, ja sam bila uvek krupno dete. Palacinke... pa ja bih pravila, ali to , przenice i sve ostalo sto se przi, pravim samo kad mi je prljava kosa  :lol:

Elanor

ja (za razliku od mm) nikad nisam bila mrsavo dete - jer su me jurili s cinijicama i kasicicama po dvoristu. zaklela sam se da ja to svojoj deci necu raditi - umalo da sam pregazila zakletvu :-[.
jos uvek ponekad poludim i pokusam da kljukam necejeda mladjeg, ali znam i sama da od toga vajde nema. zadovoljna sam kad pojede bar 3 zalogaja po obroku (nekad ne pojede ni to). milenom sam zadovoljna, ona meni izgleda super, a po merama je tu negde kao filip (nesto visa i nesto teza, pogladacu tacne cifre s sistematskog).
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

Lani

MM je bio mršav, premršav a ja normalne građe.
Počela sam da nabacujem kilice otprilike u srednjoj školi.  :crazy:

Dada

Nisam pravila pomfrit cesce od 3 puta godisnje ni tad ni sad :crazy:
Choko, kosu u rep pa maramu na glavu :innocent:

Bila sam mrsava uvijek ali sam jela za medalju, da je tako bilo sa Milicom vjerovatno se ne bih toliko sjekirala i trudila. Isti slucaj je bio sa mojom bracom a mm i sestra mu su uvijek imali po malo viska.
Nisam je jurila sa cinijama ali smo znale da sjedimo za stolom satima dok ona ne pojede koliko ja mislim da je dovoljno :crazy:
Milica 23.09.1995.
Djina 28.12.1996.
Jovan 29.08.2000.

Beatrix Kiddo

Quote from: maxic on June 08, 2010, 03:46:32 PM
Ako mislis da jede dovoljno, ako je zdrav, ne bih brinula.

Potpis


Ne bih ni ja brinula, jer za koju godinu moze da se mnogo promijeni, sto se tice izgleda.
On vjerovatno jede koliko mu je potrebno (iako nama uvijek izgleda da su djeca malo pojela), ali mu se ne prima, ili ga lako potrosi.
Ja bih bila zadovoljna njegovim metabolizmom  :innocent:
(da ne pricam kako bih ja voljela takav)

Moji isto jedu priblizne porcije svi, cak je jedno vrijeme Varja jela vise nego Balsa, pa je ona mrsavica, a Balsi vec razmisljam o korigovanju ishrane, jer je poceo da bucki...
A ako se Filipu ni slatkisi koje pojede ne primaju, to ti je tek pokazatelj da je do metabolizma (opet pricam zbog poredjenja sa Balsom i Varjom ;) )
Balša  02.09.2002.
Varja  29.07.2004.
Uroš   07.05.2007.

Summer

Znam da nije pitanje da li treba da brines ili ne, vec kako da ga ugojis  :rofl:, ali nemam neki recept, posto imam 2 suprotna slucaja  :rofl:

David, 3.5 godine, 14 kg i 100 cm. Glista nad glistama. Mrzi da jede. Nekad poludim, sedim sa njim satima, trudim se da pravim ono sto voli (slatkis,tj. cokoladicu dobija posle rucka, da se on pita samo to bi i jeo), objasnjavam mu, nekad pretim, nekad ucenjujem. Nista ne daje neke rezultate. Hgb 122, sto je za njegov uzrast odlicno. Razumski, ne bih trebala da brinem, ali mi se zeludac stegne kad ga skinem za kupanje navece, a kosti ispale na sve strane.

Sara - 1.5 godina, 10.8 kg, 80cm. A kako jede, en bih se cudila da ima 18 kg. Bez pretjerivanja, jede 3 puta vise nego on, ponekad joj ne dam vise, cini mi se kao da joj stomak puci.


David 09.01.2007.
Sara   08.12.2008.

disco2000

Quote from: Lani on June 08, 2010, 04:00:14 PM
Kao moja mama za mog brata.
Kad se setim qq, svaki dan pomfrit za ručak a svake večeri palačinke za večeru jer je gospodin samo to hteo da jede. :crazy: Užas.
Story of my life :crycry:

choko, nemam resenje, ja sam npr. bila veoma mrsava kao devojcica :( tek sam u VII osnovne nabacila kilograme...

Elanor

dobri ste s tim - cokoladica samo posle rucka :), i drago mi je sto vam to radi.

filipa nije briga ako je gladan. ako je gladan - on ne jede, prosto :innocent: i moze da ne jede do beskonacno i nazad. ali, ako je gladan i ja mu dam prvo cokoladno mleko, postoji velika verovatnoca da ce posle toga pojesti barem nesto konkretno.
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

dmi

moram sad da idem
samo cu da zakukam :crycry:

120cm i 17.7 kg

idem da probam da joj naguram nesto u stomak pre vrtica
:rofl:
i tako svako jutro i svaki bozji dan
3 puta dnevno
zdrava je pa me malo to jos uvek drzi
Tesa Principessa 12.06.2005.
"...you're never fully dressed without a smile..."

"Act the way you'd like to be and soon you'll be the way you act."  — Leonard Cohen

Xe

Quote from: chokoladica on June 08, 2010, 04:02:49 PM
Glit, bili smo debeli  :lol:  Salim se, ja sam bila uvek krupno dete. Palacinke... pa ja bih pravila, ali to , przenice i sve ostalo sto se przi, pravim samo kad mi je prljava kosa  :lol:
Umotaj u peskir i udri po tiganju.

Mislim da je vazno da je zdrav i da mu je KS u redu, za ostalo ima vremena.  :good:
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

limun

To sto pise u tabeli i sto komentarise sestra je jedno, ali ako je komentarisala i doktorka onda mozda i imas razloga za brigu. Ovako, jede solidno, zivahan je, dobra mu je krvna slika.... decak ko decak   :kiss1:






chokoladica

Ma nevezano za njih, primecujem i ja da mi je mrsav malo vise nego sto sam navikla (posto on stvarno nikad i nije bio debeo, prosto je takve , vitke gradje). Nista, malo cu da ga tovim , danas sam krenula.. mislim da je imao 5-6 obroka  :lol:

Dada

Choko, sto mi radis  :-\ :lol: sazalila sam se na Milicu jer je non stop pod restrikcijama i isprzila joj palacinke :crazy:
Milica 23.09.1995.
Djina 28.12.1996.
Jovan 29.08.2000.