Visina i tezina (i kako da ga ugojim?? )

Started by chokoladica, June 08, 2010, 03:34:45 PM

Previous topic - Next topic

Margarita

Dado, ma jesi ti Milicu pokusavala da ugojis, a sad joj uvodis restrikcije?

Dada

Samo se ti zezaj, sve joj se lijepi :crycry: nedeljama vec ne jede nista poslije 6PM, jadna kako je bila srecna, nije znala sto ju je snaslo :lol:
Milica 23.09.1995.
Djina 28.12.1996.
Jovan 29.08.2000.

Dada

Mardz, do drugog razreda nije jela a od tada se prejeda :lol:
Milica 23.09.1995.
Djina 28.12.1996.
Jovan 29.08.2000.

Zumbulica

Quote from: Glitter on June 08, 2010, 03:54:06 PM
kakvi ste bili kao deca? ja sam bila dete iz bijafre, zmu nije godinama jeo meso, svaka mu se kost videla na telu, sveki i dan danas izgleda jako dobro(mrsavo) za svoje godine, moja majka je pocela da radi sa 19 godina i imala je 40 kg...imamo porodicnu tradiciju mrsavih ljudi i ne obazirem se na komentare majki kojima deca za veceru pojedu ciniju majoneza sa hlebom pa zaslade cinijom pudinga...kapiras?
i sve to apsolutno nema veze sa tim da li sad roditelji imaju kilazu ili ne (zmu u zivotu nije bio deblji...jos vuce kilograme sa porodjaja :D )

I ja sam bila kao iz Bijafre, sa krupnim kostima, tek negde u pubertetu koji je prilicno kasnio u odnosu na vrsnjakinje sam imala normalnu tezinu.
Ema, za razliku od mene ima tanane koscice i sto bi rekla njena doktorka 'gracijalne" je konstitucije. Jede sve, ali po malo i uopste nema sklonosti ka praznim kalorijama. KS joj je uvek dobra, okretna je i ne umara se.

MM se mnogo vise od mene zdere sto je ona mrsavica. Ja sam vise zabrinuta za Jelenu koja preteruje sa hranom.
....moje srce, ptica divljine, naslo je svoje nebo u tvojim ocima ....

TINK

Sta znam, ali ja ne bih bas deci rado dala da jedu cesto pomfrit. Bolje da budu mrsavi  :). Ok mi je sve, ali ne preterivanje, nije ni to resenje toviti dete sa przenom hranom. Moji obozavaju przenice, ustipke, przene krompirice i tako to  :lol:, kao i sama im majka  :lol:. Ali gledam bas da izbegavam, spremam, ali ne svakodnevno. Mozda da kupujes mleko sa 3,8% masnoce, kao i da u hranu dodajes slatku pavlaku, onu neutralnu, kao i parmezan.

Sad kad smo bili na odmoru u maju mesecu Boris je imao gnojnu anginu, posle 2 dana upala pluca i infektivna mononukleoza. Proveli smo 5 dana u pancevackoj bolnici  :girl_sad:. Dobio je tonu antibiotika, vecinu intravenski, dr nam je proporucio preparate za imunitet. Sav je se osusio za tih par dana  :girl_sad:, inace je normalne gradje mada vise mrsavko, ali ga je sve to bas iscrpilo. Poceli smo piti dosta preparata, ali na kraju ostadosmo na Ekolostrumu (kosta 1500 din-30 komada) i sirup Ehido- sirup ehinacee( oko 120 dinara flasica). On je se bukvalno provalio od kad to pije, bas je se ubucio i jede vise nego ranije, a nikad nije bio necejed. Tako da mozda mozes da probas sa tako necim.

Lani

Moja mama nije tovila brata prženom hranom Tink  ;D.
Samo je jedno vreme bila u tom stadijumu očaja da mu daje da jede šta god želi samo da bi bilo šta stavio u usta.

chokoladica

Filip ne voli przene krompirice, pomfrit .. Nece ni da ih lizne, mrka kapa sto se toga tice  :rofl:

Lani


Dada

Tink, vidi se da nemas iskustva sa necejedima :-\ Ja sam protivnik przene hrane ali sam bila primorana da popustim jer bi ova moja u suprotnom bila cijeli dan npr na tanjiru supe i 2,3 kasike glavnog obroka :crazy: Njoj nisu pomagali preparati za povecavanje apetita, mooozda malo onaj Vidajlin, kako li se zvase :crazy:
Milica 23.09.1995.
Djina 28.12.1996.
Jovan 29.08.2000.

Elanor

Quote from: Dada on June 08, 2010, 09:45:07 PM
Tink, vidi se da nemas iskustva sa necejedima :-\ Ja sam protivnik przene hrane ali sam bila primorana da popustim jer bi ova moja u suprotnom bila cijeli dan npr na tanjiru supe i 2,3 kasike glavnog obroka :crazy: Njoj nisu pomagali preparati za povecavanje apetita, mooozda malo onaj Vidajlin, kako li se zvase :crazy:
vidi se.
bilo je dana kad sam skakala od srece ako pojede 3 pomfrita i 2 zalogaja mesa.
sad na moru je otprilike jeo tako: mleko, 2-3 keksa (nasli smo neki integralni), 3-4 pomfrita za veceru i isto toliko zalogajcica piletine; bananu i/ili lubenicu svaki drugi dan; kupovala sam mu one bebece vocne kompote, to uglavnom hoce da jede.
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

pra-sence

Za pocetak izbaci mu slatkise,odnosno ne dozvoli da se prejeda slatkisima i da zato ne jede ono sto bi trebalo. Moze slatkis ali posle rucka/dorucka itd.
Naravno da ne treba da jede przeno,masno itd. trebalo bi da jede normalnu hranu.
Za pocetak mu spremaj ono sto voli.

i nemoj da mu dajes bilo sta da jede samo da bi jeo.

chokoladica

Ma ne znam ni da li umem da mu dam bilo sta. Ne zivimo tako. Znas vec. Ok,nekad se desi da nisam spremila pa mu dam neku glupost , tipa pizzu, ali daleko od toga da je to cesto.

pra-sence

Ma nek mu i das pizzu,pa sta? Mislim ,nije to smak sveta...nego ja sticem utisak da on jede bas puno slatkisa znas..

Druga stvar koja takodje  ima veze sa njegovom mrsavoscu je ta njegova energija..on je covece kao na struju! Ne miruje nikad(osim kad spava verovatno :lol:) tako da se ipak dosta i trosi.

Summer

Quote from: Elanor on June 08, 2010, 05:19:33 PM
dobri ste s tim - cokoladica samo posle rucka :), i drago mi je sto vam to radi.


Pa ne radi bas, ali je vec navikao, ako ne stavi bar par zalogaja u usta za rucak, nema cokoladice. Ne dajem mu nista drugo od slatkisa, ponekad Plazmu i domace kolace. Grickalice ne kupujemo. I stvarno nisam u fazonu da mu dajem sta bilo samo da bi jeo. Kao p'jan plota se drzim svojih principa kad je u pitanju hrana, mislim da je bitno da i to malo sto pojede bude nesto ok. Naravno, nisam Hitler 100%, popustim nekad za neku pizzu napolju, sladoled, gricke u gostima. I ne vidim smisao da mu nabijam kilazu nekom testeninom i sl.
I sve ovako lepo pricam, vazno da je zdrav i tako to, a svaki dan mi muka od ispalih kostiju i skroz razumem Choko.


David 09.01.2007.
Sara   08.12.2008.

Maki

I Sofija je glista.Jos se sad izduzila-sva mi je kao
neki pauk sa onim tankim nogicama.Ali je izmedju 3 i 4 godina porasla 13cm!!!!Sad izmedju 4 i 5 samo 4.Tako da po poslednjem merenju iz marta ima 110cm i 18kg.A krka slatkise - muku mucim sa njom.Jede i ostalo ne zalim se.