Main Menu

Dojenje

Started by emge, June 26, 2010, 07:07:07 PM

Previous topic - Next topic

emge

Ja kad bih znala da je on krenuo da dobija, ne bih se sjekirala.
Ali ima 14 dana, nije vratio porodjajnu težinu :(
Konstantno mi na mjerenju ima težinu sa kojom je otpušten iz bolnice, danas možda 30-ak grama više. Ne bih da zbog moje želje da dojenje uspije on ostane gladan :(

janavi

ono što su oni izmerili, sa onim što ti meriš, nema nikakve veze
merenja na istoj vagi se važe
mislim da nemaš razloga za brigu, zaista
ako su mu pelene mokre
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

Despina

da je gladan vjerovatno bi plakao uostalom primjetila bi po pelenama.
daj mu fore 7 dana, budi ga na 3 sata ili cesce da sisa da bi podspjesio laktaciju i vidi koliko ce da dobije :kiss1:
A, L, S

emge

Ima mokre pelene, ima i pokakane - i to dosta. Krenule su bile u žuto, juče je ponovo bilo zeleno. Znam da je napuštena škola da su zelene stolice stolice gladi, ali jbg - ramišljam o tome.
Mjerila sam ga prvi put kod kuće u petak, 5 dana po otpustu iz bolnice.
Provjerila to u nedelju - kilaža ista :(
Danas nešto kao usput izmjerila i čini mi se tih 30ak gr više, provjeriću ponovo.

Hvala na podršci :bighug:

janavi

a ti? jedeš li dobro?

ja znam ovo
manje bebe napreduju više nego velike
stvarno mislim da je Markić super :bighug:
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

pra-sence

pa Stefi je bio sitna beba(svega 2920 gr kad smo izasli iz bolnice) ali je napredovao da kazem u proseku.
elem,prvi mesec je dobio 900 gr,drugi 1200 a onda u trecem 600..od tada nije napredovao vise od pola kile mesecno pa je sa godinu dana utrostrucio porodjajnu tezinu(kazu da je to po pravilu jel :) ).

ja nekako mislim da se mi mame opterecujemo sa tom kilazom prvih meseci neverovatno, a cini mi se potpuno bespotrebno(znam sebe tada,samo sam razmisljala koliko je dobio).
TI bi sasvim sigurno primetila da je on nezadovoljan kolicinom mlekca koje popije. Mislim,znas kakve su bebe tada,nije ti prvo dete :).
Ovako,po svemu sto pises deluje da on super siki :).
nemoj ga meriti svaki drugi ili 5 dan...jedan dan moze da dobije 30 gr,drugi 10..mislim,nista ti to nije pouzdano. Strpi se jos malo pa ce prva kontrolica i onda ces videti da se decko ugojio :)

Ivanjuška

slazem se sa prasence, bio bi on nezadovoljan da mu nesto fali...
a opet ta tvoja vagica i njihove nisu iste..

a ako ti je frka, zovi patronaznu da ti dodje sa onom njihovom vagicom... oni su u obavezi da dodju

nama je dolazila  kad smo izasli iz bolnice zbog zutice posle 4 dana da vidi da li je dobila na kilazi, to su one kao vagice kad ih uvezu u pelenu pa ih meri kao na kantar  :D

Beatrix Kiddo

Emge, trebalo bi da ti neko ukrade vagu  :D
Mislim, ako po njemu ne vidis da gladuje, nema potrebe da brines. Bolje cak i da ga odvedes na raniju kontrolu, popricas sa dr, nego da ga sama mjeris svakodnevno i brines  :bighug:
Balša  02.09.2002.
Varja  29.07.2004.
Uroš   07.05.2007.

linga

Quote from: emge on June 29, 2010, 06:17:50 PM
Ajde da kukam malo :(

Napreduje jako malo (ako uopšte napreduje) - čini mi se za dva dana da je dobio 30-40gr max :'(
I to zato jer sam ga danas i juče hranila na 2, 2ipo sata.
Prije toga je stagnirao... ne znam da li je utješno što nije gubio na kilaži :rofl:
Mislim se da dokupim adaptirano, ali ne znam kad da mu dam, kad on nije kenjkav i gladan.

Ufff.... nadala sam se da će dojenje ovaj put da ide lako.
Juče sam pumpicom uspjela samo 40ml da izvučem.

Jooj vagica je potpuno pogresna stvar.
Nemoj ga meriti, pogotovo ne svaki cas.
Glad znas kako izgleda, ako su pelene mokre, nije gladan.
KO je rekao da MORA da povrati tezinu za dve nedelje? Možda će u naredne dve da nadonadi, oni napreduju u skokovima.
Ja ne znam jesi ili dojila Martu? Ako jesi, nemoj da se toliko brines, krenuli ste i nema razloga da sekiracijom otezavas proces dojenja. Ako nisi dojila Martu eventualno da neka patronazna ili neka mama sa iskustvom pogleda da li pravilno hvata siku, da li efikasno doji i sl, da li vam je polozaj dobar.

Apropo 40 ml - nema sansi da pumpica izvuce koliko beba. Pogotovo kad si ti tako napeta, da bi doslo do otpustanja mleka treba da se opustis, ja sam nekad i po 5 minuta pumpala na prazno ako sam zbof neceg nervozna.
Beba kad se rodi ima zapreminu zeluca 7ml- to se svaki dan povecava, pa verujem da je njemu recimo 30, 40 ml zapremina stomaka, ako ne i manje.
Ako mozes nastavi s izmuzavanjem. tako saljes signal telu da pravi jos mleka.
Odmaraj se koliko mozes, pij tecnosi mani merenje.
Oboje dece sam prvi put izmerila s mesec dana. U suprotnom bih odlepila verovatno.
:kiss1:

Lani

Pre neki dan sam uhvatila neku emisiju o deci i baš je neka dr pričala o tom merenju beba i kaže kako je i sasvim male bebe dovoljno meriti na svake dve nedelje.
Podrška i od mene za dojenje :bighug:, meni je kilavo išlo u početku pa je posle bilo super.

stacka

Ja nisam ni jednom merila sama Aleksu, a ni sad Masu :-[
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

Lani

Ja nisam imala bebeću vagu a ona naša obična mi je bila suviše nepouzdana za tako mala kretanja u težini koja se mere gramima.

dmi

emge :bighug:
sve si vec cula
opusti se i ne brini
ako sa mesec dana vidis da nije napredovao dodaces mu dohranu i sve ce biti OK
ja sam sigurna da on napreduje samo si ti suvise napeta i uzbudjena da bi to videla
:kiss1:
Tesa Principessa 12.06.2005.
"...you're never fully dressed without a smile..."

"Act the way you'd like to be and soon you'll be the way you act."  — Leonard Cohen

disco2000

Sve je receno :bighug: batali merenje...

Vila

I ja da se pridružim- batali vagu, samo te nervira bespotrebno. Doji malog čoveka, ljubite se, pa nek ga mere u DZ :bighug:
Ksenija 12.07.2001.
Dušan 19.01.2009.

"nije nasa duznost da od njih pravimo ljude kakve mi volimo, nego da im pomognemo da postanu ko oni hoce da budu"
Martina