Main Menu

Dojenje

Started by emge, June 26, 2010, 07:07:07 PM

Previous topic - Next topic

moma


senka

12. decembar, 16h

LA LECHE - Kurs dojenja

U osnovi filozofije La Leche Lige stoji da svaka mama moze i treba da doji a da su lideri tu da pomognu sa konkretnim savetima na mesecnim sastancima i preko telefona. La Leche Liga ima svoje lidere-volontere u preko 50 zemalja sveta, a odskora i u Srbiji i mogu se kontaktirati na 069/3777-026. Potpuno besplatni casovi dojenja za mame i trudnice se odrzavaju u urabnom prostoru KC Grad

Za sve ostale informacije pogledati nas web sajt

http://www.llli.org/serbia.html
M.2000.
K.2003.
A.2006.
SD mama

AnaK

Janko 23.7.2002.

Vila

Ksenija 12.07.2001.
Dušan 19.01.2009.

"nije nasa duznost da od njih pravimo ljude kakve mi volimo, nego da im pomognemo da postanu ko oni hoce da budu"
Martina

emge


vojka

Naletela pre neki dan na fb-u
Bas lep tekst
Coka 22.8.2006
Dujka 23.7.2012

monochrome

divan je tekst  :love32:
a moram da dodam da nisam dojila ni dana i moja beba nikad nije plakala (nikad dugo i nikad bzvz...kmeknula bih kad je bila gladna i prljave pelene) i skroz je bila nezahtevna...s obzirom da nisam mogla dojiti, trudila sam se da svako hranjenje na bocicu bude specijalno...mazenje, bliskost etc. :girl_in_love:

Summer

tekst je lep  :girl_in_love:

moja najnovija beba stalno sisa, nekad na 3h, nekad na 15 minuta, spava pored mene nocu, sve kao u tekstu, ali bogami i place i to vrlo glasno  :rofl: nije uvek sve tako idealno  ;)


David 09.01.2007.
Sara   08.12.2008.

Blue

i ja sam verni sledbenik ovog pravca u odgajanju bebe, a do toga sam dosla skroz spontano. zaista nisam tako planirala, ali tako je ispalo. kada sam se nasla u toj situaciji, uz bebu koja je zelela i insistirala da stalno bude blizu, na rukama ili uz moje telo, nikako drugacije mi ni nije bilo logicno :think:

svi strucni saveti koje sam pak dobijala je da ne treba u tome svemu biti spontan, vec da treba praviti od bebe robota, na silu je navikavati na cuclu, terati je da spava iskljucivo u svom kreveticu, da ti se beba posle ne bi popela na glavu. sva sreca, pa sam ostala pri svome i radila sve suprotno od tih saveta.
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Glitter

Moj je sisao dok je hteo kad god je hteo (nije visio non stop), nisam radila te nisam imala taj pritisak. Spavao celu noc od puna dva meseca, spavao i sa mnom i sam, nije plakao. Ja sam takvih mogla 5 da gajim koliko je bio lagan. Sad mi dusu jede i krv pije :lol:

Zumbulica

Quote from: Glitter on April 03, 2014, 03:22:55 PM
Moj je sisao dok je hteo kad god je hteo (nije visio non stop), nisam radila te nisam imala taj pritisak. Spavao celu noc od puna dva meseca, spavao i sa mnom i sam, nije plakao. Ja sam takvih mogla 5 da gajim koliko je bio lagan. Sad mi dusu jede i krv pije :lol:
Sve ovako, samo u zenskom rodu i puta dva  :girl_haha:
A skoro negde procitah neku revijalnu mudrost, nadjena je veza izmedju gojaznosti u kasnijem uzrastu i precestog dojenja, jer vrlo rano naviknu da emocionalne potrebe zadovoljavaju hranom  :)
....moje srce, ptica divljine, naslo je svoje nebo u tvojim ocima ....

Elanor

to kao veza beba koje ne jedu i stidljivosti? ja sam bila ubedjena u to i borila sam se protiv stidljivosti svi silama, pa na kraju se stvori ova sokacara :girl_haha:
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

Glitter

Moj je oduvek necejed i seoska plotara :lol: