Main Menu

Paradentoza

Started by gasha, August 03, 2010, 10:17:38 PM

Previous topic - Next topic

gasha

Bolest savremenog doba, svi je u nekoj meri imaju, bar tako kaze moja DR, paradentolog

Elem, pre oko mesec dana zaboli me zub, onako svuda, nigde posebno, kako nisu otkrili sta me boli, ja odem da snimim, i ustanove da imam paradentozu, i posalju me  kod specijaliste.
Specijalista, gore pomenuta paradentolog, se sokira mojim stnanjem i kaze da od ovoga bolujem vec sigurno 20 godina  :o
svih ovih godina sam isla kod zubara, radi raznih situacija, ali uglavnom su mi popravljani zubi, ponekad ciscenje kamenca, niko nista nije spominjao.  :(

dalje, kod dr u domu zdravlja se sve placa i to posteno, ne onako simbolicno, tako da mene ove nedelje , svakodnevni tretman , ciscenja i kiretaze dzepova, kosta 13000.
Posle ovoga treba dalja akcija, kakva i koliko videcemo

Imate li iskustva sa ovim, sta koristite kao preventivu, i zanima me jos neko misljenje, odnosno neka preporuka
Katarina  24.10.2002.
Dusan 18.05.2004.

Deda

Nemam savet samo duboko zalim za 13000  :crazy:. Ko zna koliko ce jos da kosta  :girl_sad:. Verujem da ides kod dobrog strucnjaka.
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

gasha

i meni ostaje da verujem da je dobar strucnjak,
a oko cene   :wall: danima, kako li se lece oni koji ne mogu da plate toliko, mislim i ja jedva mogu, ali ajde, to je neka druga tema
Katarina  24.10.2002.
Dusan 18.05.2004.

AnaK

#3
Gašo  :bighug:

Ja mogu da ti preporučim ove četkice za zube, mi smo svi prešli na njih:

http://www.oralent.rs/curaprox/zcpv.php

Oznaka na njima označava broj vlakana. Mi koristimo neku 5460 npr, vlakna su jako tanka, a četkice meke ali savršeno čiste.
Janko 23.7.2002.

aleks

gasho, znam kako ti je :friends:

meni je pre par godina preporucila jedna zubarka da se time pozabavim, ali ja sam naravno cekala i tek pre 2 godine krenula da to malo saniram.
Koliko ja znam, ne moze da se izleci. Moze da se operise (ono skidanje kamenca ispod desni), ali ne znam bas kako to ide.
Ovde se lecenje toga placa, apsolutno sve.
Meni su uzimali uzorke sa desni (nekim plasticnim stapicima malo pipnu da vide koliko krvari) i slali u neki laboratoriju. Onda su ustanovili da od 5 bakterija imam 3 i pila sam neke konjske antibiotike jedno 3 nedelje. Od tada sam isla jedno godinu dana svaka 3 meseca na ciscenje gde je zubarka kontrolisala kakvo je stanje. Kod mene se nekako taj proces zaustavio, cak su se i dzepovi smanjili.

Ja koristim vec 5 godina sigurno Paradontaxpastu. Koristim elektricnu cetkicu za zube, tako su mi preporucili. Mnogi kazu da svakodnevno ispiranje zalfijom mnogo pomaze. A od jednog prijatelja sam cula da je desni mazao propolisom i da je posle toga njegov zubar uocio kao neko veliko poboljsanje, bez da mu je ovaj ista pominjao.
Da, obavezno je koriscenje i onih iglica/cetkica za zube, najprakticinije su ove dm-ove, zelene, iako su one OralB jos finije, ali meni licno neprakticne za koriscenje.

U Srbiji mi je jedna zubarka preporucila Ovrazil tablete, ja sam ih kupila, ali su mi bile prejake i nisam pila na svoju ruku. To ipak treba bas da se proveri sa zubarom, a ona je to nekako prepisala kao da mi prepisuje vitamin C...

jedino sto znam da mora da se leci jer su posledice katastrofalne.

:kiss1:
Aleksandar - 25.06.2006
Sofija - 23.09.2010

gasha

hvala na savetima  :kiss1:

upravo sam se vratila sa jednog tretmana,
to oko izbora cetkica mi je bas vazno, potrazicu ih

orvazil, je antibiotik, i pila sam ga pre nego sto se krenulo u ovu akciju.
nemam neku posebnu pastu, ali i na to cu obratiti paznu
Katarina  24.10.2002.
Dusan 18.05.2004.

gasha

posle prvog dela lecenje, pauza, odnosno pokusavanje da  se bolest spusti na mirujuci nivo, tako sam ja shvatila

prporuceno mi je ciscenje zuba ovim cetkicama
http://www.curaden.ch/products/curaprox/cps_prime.php?Language=se
ove posebno jer se prave u raznim velicinama
http://www.curaden.ch/products/curaprox/cps_prime.php?Language=se
a ove , ne mora bas ta marka, ali je bitno da cetkice bude ravna, sa puno dlake , ne suvise tvrda ni meka

nikakva posebna pasta, nikakvi posebni tretmani, samo ciscenje, i to pravilno.

naravno, sve ja to radim, sada mnogo detaljnije, i duze, ali i dalje se bojim da to opet nije dovljno porano, toliko sam trljala da me sada sve dodatni boli  :-[
no strpljnje , praksa , narocito sa ovim interdentalnim, i bice bolje

ono sto me je posebno iznenadilo je da se vise ciscenje konecem ne preporucuje, narocito ne voskirani, i da sve one cetkice koje se non stop vrte po tv ne valjaju nista, jos i stete jer ne peru kako treba, pa samim tim se stvara problem.
Katarina  24.10.2002.
Dusan 18.05.2004.

maxic

Gasho, tako sam se i ja soknula kad sam ovdje prvi put otisla kod zubara, nisu mi te mjere bile uopste dobre, pa su mi radili neko dubinsko ciscenje. Ja sad ovo laicki objasnjavam jer se  vise detalja ne sjecam. Uglavnom elektricna cetkica , 2 minuta gornje 2 donje zube, uz masazu desni, obavezno konac i 2 x godisnje pregled tj ciscenje. Povremeno ona tecnost za ispiranje. Za sada je sve ok, treba ovih dana da idem na ciscenje.
Anya 3-26-04
Milosh 12-31-05
Marko 8-3-07

Pepi

Gasho, ja imam bas puno problema sa zubima, ono sto mi je dr preporucila kad bole "dzepovi" je http://www.dentalshop.co.uk/acatalog/Gengigel_Paste.html
Kosta oko 800 dinara, jako dugo traje posto se nanosi u tankom sloju, a ima vrlo smirijuce dejstvo.

disco2000

Gde ima da se kupe te cetkice?

gasha

Pepi, hvala na savetu

Marty, ima u apotekama Prima, jedna je na Kalenicu, a ima ih jos
Katarina  24.10.2002.
Dusan 18.05.2004.

disco2000


romi

meni je svojevremeno pomagala GLISTER amway pasta.

Glitter

Quote from: romi on August 11, 2010, 11:12:29 AM
meni je svojevremeno pomagala GLISTER amway pasta.
odlicna je za desni :good:

romi

Quote from: Glitter on August 11, 2010, 11:34:58 AM
odlicna je za desni :good:

pa da, to.
neki zubi su pri korenu tako bili osetljivi, nisam smela da pipnme cetkicom. sa glisterom se taj osecaj neprijatnosti izgubio.