Main Menu

Paradentoza

Started by gasha, August 03, 2010, 10:17:38 PM

Previous topic - Next topic

jel

moram da pohvalim taj glister -moji svekrvici su prezadovoljni  :)
i obavezno te tanke cetkice  :clap:  :clap:

ja igrom slucaja nemam problema sa paradentopatijom
jos uvek
My name is Luton, Robin Luton :lol:

anamari

imam isti problem, koristim curaprox 5460 cetkicu za zube, paradontax pastu vec vise od 6 godina, konac, interdentalne ponekad zaboravim, povremeno mezem gengigel kad mi se upale deseni. Jednom godisnje skidam kamenac, i cistim džepove kod zubara.Pijem i muckam usta propolisom. Jedno vreme sam i ujutru, pre pranja zuba muckala usta nerafinisanim suncokretovim uljem, 10 minuta, cula sam da je kao i to dobro za paradontozu,ali mi je bilo jakko jakkko fuj, pa sam prestala. Ponekad kupim rastvor Ozosept pa time muckam....ma svasta sam probala. Kod mene je genetika u pitanju, paradontozu ima i moja majka, i ujak, baka mi je sa 45 ostala bez zuba zbog toga i naravno ne odlaska zubaru. Ja imam neku vertikalnu paradontopatiju, tako da mi se zubno meso i ne povlaci toliko vec mi se vise kao razdvajaju zubi, a zubarka mi je rekla posto imam izuzetno cvrstu vilicnu kost da ja necu tako lako izgubiti zube.Cak sam i pre 3 godine operisala i frenulum, da mi se zubno meso ne povlaci na gornjim zubima, ma nadavala sam se para privatnicima kao luda...Prvo kiretiranje sam 2004 godine platila 100 eura, a sam pregled 10 e, samo  sto sam zinula. Svakih 6 meseci snimam kompletnu vilicu da vidimo kako napreduje propadanje kosti. Mrzim paradontozu >:(
Milica 14.03.2005.
Danilo 12.08.2006.
....iščekujemo jednog Miloša, ovih dana... MILOS stigao 08.02.2010 !

gasha

eh, sapatnice   :bighug:

ja sam za sada vrlo revnosna, idem na kontrolu za mesec dana, pa videcemo, i ocekujem da ce to biti dugo prijateljstvo sa zubarom  :crycry:
Katarina  24.10.2002.
Dusan 18.05.2004.

gasha

prica se naravno nastavila
u sredu sam imala operaciju, ugradnja vestacke kosti u obe vilice sa jedne strane, sledece srede sa druge

ovo je moralo, stanje mi se nija popravljalo a ni odrzavalo na istom nivou, rok trajanja ove vestacke kosti je 10tak godina.
Nije bolelo ali nije prijatno ni malo
Katarina  24.10.2002.
Dusan 18.05.2004.

cici



aleks

Gasho  :bighug:
kod mene trenutno pod kontrolom, ali nikad se ne zna kad ce da krene.
Aleksandar - 25.06.2006
Sofija - 23.09.2010

cici

Ja sam utripovala da mi se klati jedan zub.


Margarita

i ja sam svasta utripovala, npr da mi se povecao razmak izmedju gornje dve jedinice, a sad procitah da moze da bude i takva 'vrsta' :nokti2:
gasho, a na kom snimku se to moze videti? moram da se malo pozabavim svojim zubima
sad sam ponovo citala tvoj prvi post; i ja redovno idem na kontrole i skidanje kamenca, ali nista vise od toga :nokti2:
jedino sto sam pocela je da koristim curaprox cetkice

marty, cetkice sam nasla u onoj apoteci u tvom komsiluku, gde je picerija tripcevic

gasha

ja se lecim redovno kod paradentologa, a oni valjda  vide, meni nikakvih promena posebnih nije bilo, sem da sam osetljivija kada se prehladim da me bole desni, ranije su mi i krvarile desni , ali odavno nisu
zubi se klate normalno, tj ni jedan zub nije zacementiran, oni imaju neku svoju fleksibilnost i to je normalno,, jer tako melju hranu, ne valja da se bas osetno klati, kao deciji mlecni

Katarina  24.10.2002.
Dusan 18.05.2004.

cici

Nisam ja primetila da se oni normalno klate, valjda nisam obracala paznju.


Crvenkapica

Moj muž je problem sa paradentozom na kraju rešio implantima. Mnogo mu je zuba poispadalo, i svašta je bilo. Morali su da mu nadograđuju i kost, ali sve je, na kraju, ispalo dobro. Jeste da košta, ali i vredi.