Main Menu

Čitanje i pisanje pre škole?

Started by Deda, October 26, 2010, 06:34:26 PM

Previous topic - Next topic

Deda

Pedagogica misli da decu treba uciti i unapred, da uciteljice puno traze od dece, njeno dete mislim trenutno izucava 3.razred, da se razumemo -pohadja predskolsko, Neda joj svako jutro nosi po jednu knjigu da joj procita ako nema pametnija posla  :lol: .
Uciteljica smatra da deca ne mora da znaju , da ce dobra uciteljica svemu da ih nauci jer ima neke 3 metode po kojima se deca uce tome zavisi od  toga kako deci ide, i shodno tome treba da pisemo peticiju da ona predje iz nekog dalekog sela do kog svaki dan putuje , da predje lepou
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
i da tako dobra uci nasu decu  :D
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

maripoza

Quote from: lilit_depp on October 26, 2010, 06:32:20 PM
vec gore rekoh da su sva štrcanja potencijalno negativna. :mrgreen:
Nemam ja nista gore. Samo tebe u vrhu ove stranice. :lol:
Zaposedas stranice, umesto da zavrsavas te urbancice, da mozemo da probamo. :girl_haha:
Old enough to know better, but too young to care.

Deda

I da se razume- pored lepojke(ne znam da li je bila kod frizera- kosa joj je uvek savrsena) jedina isfenirana bila sam.....jaaa  :diva:
Bolje piti prvi u selu nego zadnji u gradu, nije ni vama lako  :crazy:
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

AnaK

Bravo, Dedo  :clap: :clap:

A koji je tvoj stav o tom čitanju, kome ćeš se carstvu prikloniti?
Janko 23.7.2002.

maripoza

Dedo, jesam ja tebe dobro razumela: dete ide u predskolsko, a uci gradivo za 3. razred? :lol:
A cekaj kako to one odlucuju, zar ne predvidja program kad se uce slova? Pa i ako neka deca vec znaju, ipak moraju da isprate sve to sa onima koji ne znaju.
Old enough to know better, but too young to care.

Deda

Da razumela si me, majke decu su uciteljica, pedagogica i psihologica(kao i radnik u zoo vrtu,  2 vaspitacice, 2 sudija )
A tema nije iza kulisa  :wall:
Psihologica je pitala ( i njeno dete je sa N.u grupi), da li imamo nekih dilema oko pred. npr o opismenjavanju- to je najcesca zackoljica. Onda su se ove dve ukljucile.
Vaspitacice nisu zavrsile tu edukaciju opismenjavanja i one ne treba to da rade sa decom , samo prepoznavanje valjda(npr od kukuruza napravite slovo A) , pedagogica se ukljucila da roditelji treba da rade sa decom i to mnogo , jer u 1.razredu je mnogo tesko, kako se deca odmah dele na onu koja znaju i onu koja ne znaju. Posle je dosla na red inkluzija pa se one dve posvadjale koja zna vise o tome :wacko:
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

Deda

Quote from: AnaK on October 26, 2010, 06:37:51 PM
Bravo, Dedo  :clap: :clap:

A koji je tvoj stav o tom čitanju, kome ćeš se carstvu prikloniti?
Pa znas valjda  :crazy: . Evo trazila sam juce od moje polovine one knjige za ucenje citanja  :lol: .Nisam nista komentarisala, da mi ne kazu da imam 2 deteta pa jedno moze i da ostane nepismeno  :lol:
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

Lani


MissL

Ja nisam htela da ga forsiram, ali sad mislim da obavezno treba da nauce da citaju i pisu pre polaska, samo da uce  pravilno da pisu i  obavezno malo a, b, e u reci, da posle ne bi bilo ispravljanja. On je i dalje maltene na citanju slovo po slovo
Stiv 24.11.2003.

Ucinilo mi se da cu da prestanem da pusim :D

maripoza

Ma svasta, pa cak i da je ona u pravu, ako nije predvidjeno da se zna citanje pre skole, u skoli ono mora valjano da se odradi. Sta ce koji roditelj da radi sa svojim detetom to ne treba da ima nikakve veze sa ostalom decom.
Nadam se da si se istakla tamo da kazes koju. :lol:
Salim se, naravno, nego mi sve to bzv, valjda se na nivou skole odlucuje sta se i kako radi, a ne medju roditeljima.
Old enough to know better, but too young to care.

Deda

Pa da, ova je kao pedagogica nama preporucila i rekla da ona i njm dosta rade sa svojim detetom , i verujem...uvek ona dolazi po dete u vrtic sto znaci da je u 14 slobodna a dovodi je oko pola9, 9 sto znaci jos nije otisla na posao. Nije opravdanje , ali ima vise vremena , extra sto ima jedno dete  :crazy:
Pozo, nisam htela da se isticem, dovoljna je valjda frizura  :diva: , a i kad bih pocela da navodim primere sa foruma ili bi me primili da budem strucni saradnik sto je manje verovatno, ili bi cutali i klimali glavom i prijateljski posavetovali mm da mi je vreme za neku terapiju
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

Deda

Pricala sam da u Pn u jednoj skoli sproode neki program gde se smatra od 1.dana da deca znaju da citaju. U 3.nedelji, verujte u 3.su prepricavali po slikama i to pisali naravno. S'te tacke treba dete nauciti , sto da se muci i dete i roditelj ako znas sta ga ceka. S'druge strane pratila sam vas (  :crazy: ) , u to vreme preslo se po 3-4 slova, lepo i redno.
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

lilit_depp

Quote from: Deda on October 26, 2010, 07:41:37 PM
Pa da, ova je kao pedagogica nama preporucila i rekla da ona i njm dosta rade sa svojim detetom , i verujem...uvek ona dolazi po dete u vrtic sto znaci da je u 14 slobodna a dovodi je oko pola9, 9 sto znaci jos nije otisla na posao. Nije opravdanje , ali ima vise vremena , extra sto ima jedno dete  :crazy:

fakat je da su stvari lakse kad covek ima jedno dete, al meni nekako bzvz uciti ga, ako ne pokazuje interesovanje, da cita i pise. lucija to nikad nije htela, ona je tek u prvom razredu naucila da cita. s tim sto je olaksavajuca okolnost bila ta sto ni ostala deca nisu znala da citaju. a po onome sto cujem od prijateljica iz srbije, tamo se negde ocekuje da dete zna i da cita i da pise kad krene u prvi razred. tako da, verovatno bih se i ja ponasala u skladu s tim.

Quote
Pozo, nisam htela da se isticem, dovoljna je valjda frizura  :diva: , a i kad bih pocela da navodim primere sa foruma ili bi me primili da budem strucni saradnik sto je manje verovatno, ili bi cutali i klimali glavom i prijateljski posavetovali mm da mi je vreme za neku terapiju

:rofl:

L, L, K

Deda

Nisi ti Lilit citala(na vtricko-predskolskoj temi pred kraj) moje uspomene sa proslog roditeljskog, zato se i zezam na temu 1/vise dece
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

lilit_depp

Quote from: Deda on October 26, 2010, 07:54:35 PM
Nisi ti Lilit citala(na vtricko-predskolskoj temi pred kraj) moje uspomene sa proslog roditeljskog, zato se i zezam na temu 1/vise dece

Nisam citala, al ja se ne zezam. :) Kad se desi da mi je samo jedno dete na spavanju u kuci :lol:, nema rasterecenije osobe od mene. :rofl:
L, L, K