Samostalni prelazak ulice, odlazak u školu...

Started by Margarita, February 02, 2011, 09:28:33 AM

Previous topic - Next topic

jel

vuki 'sam' uz moje gledanje (udaljenja sam 5-10m) prelazi preko pesackog vec godinu dana
doduse mislim da nije sam skroz prelazio...
al onako da nauci da pogleda, da stane, da razmislja
a ne da se zablentavi...

najvise me nervira i kao majku i kao vozaca kad su kola parkirana tako da potpuno zaklone trotoar kod pesackog  >:( i mala deca se uopste ne vide  >:(
My name is Luton, Robin Luton :lol:

Beatrix Kiddo

Jedva nadjoh ovo u svom kompjuteru a kao sam sve sredila i klasifikovala...
Neko je postavio na R, pa sam ga sacuvala...
Balša  02.09.2002.
Varja  29.07.2004.
Uroš   07.05.2007.

Deda

Odlicno Bea  :ok:, Mardz ovo stampaj i odnesi im umesto slike
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

cici

Quote from: jel on February 03, 2011, 05:41:12 PM
hm  :think: a kad je ok da deca sama nauce da prelaze pesacki?
mislim neku manju raskrsnicu?

ja sam stava da moje dete treba samo da ide do /iz skole
ima samo jednu raskrsnicu manju i jednu ulicu gde su svi parkirani po trotoaru, tako da mora da ide ulicom
ali tuda kola idu uglavnom sporije...
Kod nas u odeljenju vecina dece jos uvek ne ide sama u skolu, ima ih jedan deo koji ne moze da dodje peske jer su daleko ali ih ima svega nekoliko.Mi smo od skole na bukvalno 5 minuta, ali imamo dveprometne raskrsnice a trotoarom su parkirani automobili.Znaci idemo ulicom.Mislila sam da cu je pustiti ovog polugodista ali nisam.Ne drzim je za ruku kad prelazimo ulicu, uglavnom sama gleda kad treba da predje ali se jos uvek plasim.


Saska

to je problem zivota u centru. kod nas velika vecina dece dolazi sama u skolu. eventualno prvake dovode i odvode.

cici

Znam, svesna sam toga.Mada ima drugaricu koja ide trolom 5 stanica.Rodtielji je sacekaju na stanici i dovedu do nje.Moracu u jednom trenutku da  presecem i pustim je.Nije ona toliko nepazljiva koliko se ja plasim.


Saska

ja sam tako prelomila da Minu pustim samu  u muzicku. ima malo da hoda i da predje raskrsnicu sa semaforom. jednostavno je bilo neizvodljivo da svakog dana cimam malog da bih je vodila 4x nedeljno, svaki put u razlicita vremena.

Beatrix Kiddo

Balsa vec ide i vraca se sam.
Ali prvo sam morala da budem sigurna da je zapamtio sve na sta sam ga upozoravala dok prelazimo ulice.
(i prosle godine sam isla pedesetak metara iza njega, jer sam u isto vrijeme vodila Varju i Urosa u vrtic)
Skola nam nije daleko, ima da predje jednu manju ulicu, bez semafora, i na raskrsnici da predje jednu manju i jednu vecu, prometniju ulicu. Ovu vecu moze da predje i tacno na ulazu u dvoriste skole, ali je koliko - toliko sigurnije da ceka zeleno na semaforu...
Balša  02.09.2002.
Varja  29.07.2004.
Uroš   07.05.2007.

cici

Mi nemam semafor a obe su ulice prometne.


Beatrix Kiddo

E to je vec malo  :nokti2:

Nas je jednom, na ovom pjesackom kod ulaza u skolsko dvoriste, zamalo pokupilo auto, a ja sam bila sa klincima :hm: Onda zamislim sta bi bilo da nisam ja bila, jer tek dijete vozaci ne mogu da primijete od parkiranih automobila :no:
Vozaci uopste ne usporavaju, iako znaju da je tu skola, a cak je pjesacki uzdignut - kao na sirokom lezecem policajcu. A primijetila sam i da klinci na odmoru izlijecu, i ne pogledavsi da li ima auta koji nailaze...

Balsi sam rekla da kad prelazi ulicu izmedju parkiranih automobila, mora prvo da izviri i pogleda, kao kad igra zmurke  ;D
Balša  02.09.2002.
Varja  29.07.2004.
Uroš   07.05.2007.

cici

Grozno, izležu na tom odmoru kao ludi.Ovi naši još ne smeju da izadju iz dvorišta za vreme odmora.

Beše li ovo vrtićka tema :rofl:


Beatrix Kiddo

#26
Bjese  :lol:
Nasa je skola odmah pored vrtica, pa se nisam udaljila od teme  :lol:

Ni kod nas Balsina generacija, a ni mladji, ne izlaze iz dvorista - uciteljice ih paze. Ali stariji izlaze i ne gledaju kuda i kako idu...
Balša  02.09.2002.
Varja  29.07.2004.
Uroš   07.05.2007.

emge

Danas sam vidjela savjesnu djevojcicu od 9godina kako drzi za ruku brata od 7 godina i vracau se iz skle. Iako su je drugarice pozurivale da uhvate zeleno, ona je stala na crveno, cvrsto drzeci brata koji je krenuo za ostalim djevojcicama koje su pretrcale ulicu. Onda su njih dvoje sacekali zeleno, a ostatak ekipe ih je cekao sa druge strane ulica. Doslo mi da joj trazim broj telefona roditelja da ih nazovem i da im kazem kako savjesnu cerku imaju :love32:

Finalina

i ja bih pozvala ljude, ali da ih pitam kako se osećaju  :nokti2:

Elanor

fina, rekoh li ti ja da sam od prvog razreda vodila prvo brata u vrtic, pa nazad u skolu. znaci ja 6,5 on 3,5 (a znas u koju sam skolu isla).
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.