Main Menu

Roleri

Started by Deda, April 29, 2009, 03:00:00 PM

Previous topic - Next topic

Deda

Vozite li vi , a deca?
Kada i za koliko su naucili?
Koje rolere ste im kupili, no name ili neke marke?
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

Elanor

milena trazi rolere. probala ih je kod drugarice, jedno popodne, i relativno se oslobodila (ume da mili sama, bez pridrzavanja).
problem sam ja, i moj strah da ce voznja rolera jos vise da otera u x njene nogice. tako da se trenuno lomim i gledam da li negde mogu da joj nabavim rolsue mesto rolera (disko varijantu, mozda, to su one s cipelom?).
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

Elanor

a marka - po mogucnosti neka roze :D
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

Deda

A sto mislis da bi roleri uticali na x nogice? Ja bih rekla da nema veze..
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

Despina

Quote from: Elanor on April 29, 2009, 03:17:00 PM
a marka - po mogucnosti neka roze :D
Ovu marku sam i ja kupila!!!
Vozila ih je dva puta, pokvarilo nam se vrijeme.Prilicno joj dobro ide, mada mami preskace srce.
Ali, sta da se radi
A, L, S

Elanor

Quote from: Deda on April 29, 2009, 03:20:36 PM
A sto mislis da bi roleri uticali na x nogice? Ja bih rekla da nema veze..
pazi, ja sam opsednuta x nogama. nasledila ih je od tate. znam da ce uvek biti krive, ali pokusavamo da saniramo koliko god mozemo i za sada sam jako ponosna na ono sto smo postigli.
najgore je sto nas ovde ortopedi (fizijatri ne postoje) gledaju kao lude, boze ona ima zdrave noge podjednake duzine, kakve veze ima sto su u x (a ako im pomenes "devojcica je, nosice mini suknje", malne u ludnicu da te ne posalju). tako da ja sve u uradi sam varijanti: vezbice, trubim za turski sed i sl (jedino je u beogradu s dve godine dobila separatore za palac).
e sad, da li si videla koji je polozaj nogu kod voznje rolera? ja sam bas zagledala stariju decu koja ih voze. kolena spojena, noge u x, pritisak na unutrasnju stranu stopala 90% vremena. ok mi je to za decu koja nemaju problem, ali meni se za moje ne dopada. narocito posto ce, kako je starija, vise vremena provoditi na rolerima nego u turskom sedu...
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

cici

Quote from: Elanor on April 29, 2009, 03:38:13 PM
Quote from: Deda on April 29, 2009, 03:20:36 PM
A sto mislis da bi roleri uticali na x nogice? Ja bih rekla da nema veze..
pazi, ja sam opsednuta x nogama. nasledila ih je od tate. znam da ce uvek biti krive, ali pokusavamo da saniramo koliko god mozemo i za sada sam jako ponosna na ono sto smo postigli.
najgore je sto nas ovde ortopedi (fizijatri ne postoje) gledaju kao lude, boze ona ima zdrave noge podjednake duzine, kakve veze ima sto su u x (a ako im pomenes "devojcica je, nosice mini suknje", malne u ludnicu da te ne posalju). tako da ja sve u uradi sam varijanti: vezbice, trubim za turski sed i sl (jedino je u beogradu s dve godine dobila separatore za palac).
e sad, da li si videla koji je polozaj nogu kod voznje rolera? ja sam bas zagledala stariju decu koja ih voze. kolena spojena, noge u x, pritisak na unutrasnju stranu stopala 90% vremena. ok mi je to za decu koja nemaju problem, ali meni se za moje ne dopada. narocito posto ce, kako je starija, vise vremena provoditi na rolerima nego u turskom sedu...

To je potpuno pogrešan položaj nogu za vožnju.I tako se mnogo teže vozi.Noge treba da su paralelne i kolena rastavljena.


Masha

Da, ali vecina dece tako vozi :blink:
Kako ih oduciti od toga?
Mm rola i kliza. Kada ih uci kaze im da se malo sagnu i nagnu napred, stopla tj roleri paralelni. Medjutim, ja bih rekla da je to neki "muski" stil voznje/klizanja, ono kaoda hvatas zalet, vise me taj stil podseca na onobrzo klizanje.
A starije dete ima neki otpor, kao dasvi u nju zevaju i onda se glupira, hoda u njima, skakuce, jos uvek uci.
Kupili smo neke little tikes, pre dve godine, imaju dva tocka pozadi koja mogu da se prebace pa da budu in-line. To su kao neki pocetnicki.

cici

Kao prvo, babo promeni ime tek onda ću da razgovaram sa tobom. :D
Nije to muški stil tako treba, moraju da budu kolena malo povijena a ne trebaju da se nagnu mnogo.Samo koliko povijena kolena zahtevaju, više treba da se nagnu ako koče na nekoj nizbrdici.I obavezno kad rolaju moraju da prebacuju težinu sa jedne noge na drugu, kao lagano da se njišu.Da isklizavaju na jednoj nozi.Mora da ima negde neki linAk da se vidi.Sad ću da potražim.


Elanor

Quote from: BabaJaga on April 29, 2009, 06:48:55 PM
Da, ali vecina dece tako vozi :blink:
Kako ih oduciti od toga?

da ovo sam ja primetila. sva deca na setalistima koju sam videla voze s nogama u x. i oni koji voze odlicno. (opterecena sam pa zagledam)
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

cici

Quote from: Elanor on April 29, 2009, 07:06:03 PM
Quote from: BabaJaga on April 29, 2009, 06:48:55 PM
Da, ali vecina dece tako vozi :blink:
Kako ih oduciti od toga?

da ovo sam ja primetila. sva deca na setalistima koju sam videla voze s nogama u x. i oni koji voze odlicno. (opterecena sam pa zagledam)
I ja sam opterećena i gledam, mnogi tako voze.Ali to je nepravilno, samo ih treba opominjati da drže stopalo pravo na sredini.Jer u tom položaju ne mogu da iskrive noge.Ako dolazite na leto mogu da ti dam tel super instruktora da je nauči.


Margarita

Kupili smo rolere pre jedno 2 meseca, za starijeg. Relativno se brzo oslobodio, i rola polako, ali sigurno. Dosta se oslobodio, ali ne vozi brzo. I, da, noge drzi u X, a ja opominjem.
Pise na njima X-kid, ne znam jel to marka.

Elanor

Quote from: cici on April 29, 2009, 07:16:37 PM
I ja sam opterećena i gledam, mnogi tako voze.Ali to je nepravilno, samo ih treba opominjati da drže stopalo pravo na sredini.Jer u tom položaju ne mogu da iskrive noge.Ako dolazite na leto mogu da ti dam tel super instruktora da je nauči.
hvala, bas si me ohrabrila :kiss1:
znaci, da ne brinem i da kupujem rolere :)
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

cici

Mislim da ne treba da brineš, opominji je samo da drži noge pravilno i prećiće joj u naviku.I bitno je da se ne naginje unazad, u tom slučaju se pada.
TUTORIAL- HOW TO STOP ON INLINE SKATES
Pogledaj snimak i položaj njegovih nogu, to je pravilno.Zanemari ovo što radi, ali nije nedostižno.


kalimero

kupuj, kupuj.....

ne mogu da nadjem kablić, da postavim kako Bata izgleda na rolerima.... :rofl:

veoma brzo je savladao, što je doduše posledica hokeja, i baš tako i vozi, ni najmanje ne liči na pravu vožnju rolera....

što se xerica tiče, nama puno pomaže to što i na hokeju i na rolerima nosi štitnike, na hokeju je to još izraženije, pa su noge "pod mora" razdvojene....

i mama vozi, ali rolšue, one prave disko :lol: i iskopala sam ih pa cemo da vozimo zajedno :clap:

a što se Bate i brzine tiče (i maminog preskakanja srca), nije da mi je baš svejedno (strašnije mi je na betonu nego na ledu), ali se ne traumiram previše  :-[
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.