Main Menu

Nissan 4Elements race

Started by Flyingman-Junior, August 06, 2011, 11:10:24 PM

Previous topic - Next topic

Flyingman-Junior

Sutra idemo da testiramo teren za:

Najteža sportska bitka u istoriji outdoor sportova pod nazivom "4 Elements Race" održaće se u periodu od 20. do 23. avgusta 2011. godine na planini Rtanj u organizaciji Saveza ekstremnih sportova Srbije i Udruženja Freestylera.

Manifestacija "4 Elements Race" predstavlja takmičenje zatvorenog tipa na koje se mogu prijaviti samo vrhunski sportisti. Pravilima takmičenja predviđeno je učešće šest timova. Svaki tim sastojaće se od pet različitih sportskih individualaca: trkač/ maratonac, paraglajderista, plivač, kajakaš i mauntinbajker. Svaki takmičar takmičiće se u svom elementu (voda, vazduh, zemlja), dok se ujedno svi zajedno takmiče u četvrtom element - vatri, zbog napora koji je potrebno uložiti da bi se trka završila, a koji se ne može opisati rečima.

4-Elements-Race-2011Ovogodišnje takmičenje "4 Elements Race" biće prva trka ovog tipa u Jugoistočnoj Evropi, i održaće se na Bovanskom jezeru na planini Rtanj, u skladu sa sledećim pravilima: Takmičenje je zatvorenog tipa i mogu se prijaviti samo vrhunski sportisti; Organizator odlučuje koji tim će proći testove tj dobiti zeleno svetlo za učešće; Postojace dve vrste plasmana, generalni - ekipni i po sportovima - individualni.

Programom takmičenja predviđene su sledeće rute:

Trkači/ maratonci - Trka kreće iz podnožja planine Rtanj sa severne strane od starog rudnika u 7h ujutru. Pred takmičarima je deonica duga 5,8 km sa neverovatnom visinskom razlikom od 1.280 mnv. Put će ih voditi kroz predivnu šumu i stene magičnog Rtnja ka vrhu Šiljak (1.565mnv).

Paraglajderisti - Kada im na samom vrhu njihov trkač "overi" dlanom oni poleću sa Šiljka ka Bovanskom jezeru koje se nalazi na 237mnv, udaljeno je 17km vazdušnom linijom sa markacijom za overu (1.328m visinske razlike spusta). * Ukoliko pilot sleti ranije mora trčati do jezera sa gladerom da overi svom plivaču koji je sledeći.

Plivači - Čekaju svog paraglajderistu da overi markaciju koja će se nalaziti na jezeru. Kad to urade, plivači započinju svoju rutu, tj. plivački maraton od 5 km oko bova na Bovanskom jezeru.

Kajakaši - Čekaju plivače kod poslednje bove i čim dobiju poznatu "overu" dlanom kreću sa veslanjem 13 km, dijagonalno po jezeru. Kad izveslaju 13 km moraju izaći sa svojim kajacima iz vode i trčati sa opremom 500 m do punkta gde se nalazi kapija i markacija kako bi overili mauntinbajkerima koji su poslednji u timu.

Mauntinbajkeri - Će ispred sebe imati najčudesniji vrh Srbije, veličanstven prizor pravilne piramide i distance od 33 km sa 1.328 m visinske razlike. Bez trunke asfalta, čist off road i imaće tu čast da zatvore trku!

Izvor: 4 Elements Race 2011 - Sportski kalendar - Savremeni sport.com

itacka

au,ne znam sta bih pre keve mi  :)
 
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.06.2010.

Finalina

znam za ovo , a nisam kandidat :D

Xe

Bila na Siljku, mogu samo da zamislim kako ce dobra trka da bude!
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

Flyingman-Junior

Ma nisam ni ja kandidat za ovu godinu, ove cu da ucestvujem i pomazem u organizaciji. Pa sutra idemo da letimo.

Finalina

bice to super, vazno da je krenulo

Flyingman-Junior


Finalina


maripoza

Tek sad ovo vidim. :girl_sigh:  Slike su super! A kako je bilo na licu mesta? :)
Old enough to know better, but too young to care.

Glitter

kako li je Burn uspeo da bude sponzor, obicno tu vazda upadneRed Bull  :think:

fotke su odlicne  :good:

Flyingman-Junior

@Poza Bilo je odlicno, ja sam prvo odusevljen organizacijom i kad mi je glavni organizator pricao pre mesec dana o svemu milio sam da je lud i da to u zemlji Srbiji ne moze da se odradi (bar ne za tako kratko vreme).
Da ne pricam o ucesnicima koliko su bili spremni. Pocev od trkaca koji su trcali 6 km za 64 minuta i to stazom gde divokoze hodaju.

@ Glitt ovi momci saradjuju sa Burnom i Red Bullom. Mislim da naizmenicno dobijaju kintu od jednih i drugih.

Flyingman-Junior


Finalina


Unabebili

Mogu samo da podrzim iz podnozja, iz kumove vikendice  ;)
Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK





http://bebili.blog.rs/