Main Menu

Politika i oko nje

Started by linga, December 06, 2011, 09:40:26 AM

Previous topic - Next topic

disco2000


linga

Ju, crna Marty kako bre ne vidiš zamerku ovima na vlasti  :o Ko da u Diznilendu živimo  :lol:
Missim, ne znači da je opozicija mrvu bolja...

Lani

Marty volela bih da mogu tako da se potpuno isključim majke mi. :girl_sigh:
Mada, poslednjih godina sam mnogo manje uključena u sva dešavanja, ni 20% kao ranije, valjda je i meni više pun kufer svega. :wall:

disco2000

Pa... ne vidim, ali ni ne gledam... zato pitam...
Sta, ekonomija? Pad kupovne moci? Jedino to vidim :think:
Nemojte samo Kosovo, to je davno zavrseno pitanje... Uhapsili su sv i poslali u Hag, bese, sad smo kao na listi da mozda budemo kandidati, ali dok dodjemo na red EU ce se raspasti, tako da... hahah :lol: smejurija

disco2000

Da me ne shvatite pogresno... nastavite vi diskusiju na visem nivou, potrudicu se da vas upratim... zaista sam van tokova, a vidim da se neki izbori pripremaju... ne znam sta je problem sa ovim sada, sto ne valjaju, odnosno koji su ti neki novi koji valjaju... meni nista ne fali osim posla i para, ali to nema veze sa njima...

Lani

Oho Marty, ima itekako veze sa njima.

Elem, nađoh neki svoj stari post, od pre 2.5 godine  :crazy:, na sličnu temu koju smo već imali.
I dalje lepo sumira ono kako se osećam.

Quote from: Lani on May 20, 2009, 02:39:03 PM
Meni je oduvek bilo krajnje neodgovorno (iskreno sablažnjavala sam se) kad mi neko ko živi u Srbiji kaže da ga politika ič ne zanima. Mislim, od iste nam je toliko dugo zavisio go život, pa setite se samo. Kako može da te ne zanima??  :think:
Tako sam ja 10-15 godina se trovala i trovala, bila upućena u sve i svašta i šta sad imam od toga? Imam drugarice koje brat bratu ne bi znale da ti kažu (ni onda ni sada) ko je predsednik države pa ne vidim da im nešto fali. Ja izgubih silne živce i šta imam od toga?
Pukao mi je film pre jedno godinu dana kad sam zaista počela iskreno da verujem u to da su svi političari bagra i da su svi isti. U to više nemam sumnje. Kad se setim kako su nas pre godinu dana pržili ko će s kim u koaliciju, mahali Vučićem kao strašilom (što on fakat i jeste) - evo, OVAJ će vam biti gradonačelnik  :crazy: i sve u tom stilu a sve ne bi li nas pripremili na gutanje koalicije sa SPS-om. Ja tih dana na ivici nerava a oni posle mesec dana igraju basket kao najbolji drugari, klibere se zajedno po skupštinskim hodnicima, ma smeju nam se svima u lice. Tada sam podvukla crtu, rekla dosta je bilo, prestala da gledam vesti skoro potpuno, da čitam blogove, Peščanik i sl. i mnogo se bolje osećam. Mnogo.
Jbg ranije kad je bio Sloba bar si imao cilj da on ode i to je bilo neko svetlo na kraju tunela. Sad svetla nikakvog nema, ko god sutra kad bi došao na vlast mi bismo ostali zaglibljeni u ovu kaljugu u kojoj smo. A vreme samo prolazi. Očajna sam zbog toga.

Izvinte na traktatu  :-[

disco2000

Hm... zanimljivo...
Prestala sam da pratim pre jedno... 5, 6, 7 godina... i iskreno, pojma nemam kad su poslednji put bili izbori i kad bi Tadicu trebalo da istekne mandat...

Xe

O LDP-u bih razmislila kad bi uklonili Cedu  :crazy:  ali, da ga uklone sutra i za predsednika stranke postave Sabica. Njemu bih uvek dala glas.
Ovako cu izaci i na listic napisati "Yebite se svi odreda, dabogda zavrsili kod Velje Ilica u stranci >:( "


Ustvari, ne bih morala ni da glasam kad bih videla da su uhapsili Miskovica, KOstica i kompaniju, da su im oduzeli imovinu i vratili privatizaciju na pocetak. Ne mogu vise ni da citam vesti,
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

Blue

ja ne glasam, jer smatram da dijaspora ne treba da ima pravo glasa  :turpija:

inace me od ovih nasih politicara vise niko ne impresionira u globalu. ili im fali strucnosti (ovo vecini, pogotovo ekonomskog znanja) ili nemaju harizmu ili pricaju prazne price. znam da ima postenih i finih ljudi (nekako verujem da su i srpski premijer, a i buduci hr upravo takvi), ali moraju jos raditi na sebi, svakom nesto fali da bi bio :good:

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

anelore

Quote from: Xe on December 06, 2011, 11:32:50 AM
O LDP-u bih razmislila kad bi uklonili Cedu  :crazy:  ali, da ga uklone sutra i za predsednika stranke postave Sabica. Njemu bih uvek dala glas.
Ovako cu izaci i na listic napisati "Yebite se svi odreda, dabogda zavrsili kod Velje Ilica u stranci >:( "


Ustvari, ne bih morala ni da glasam kad bih videla da su uhapsili Miskovica, KOstica i kompaniju, da su im oduzeli imovinu i vratili privatizaciju na pocetak. Ne mogu vise ni da citam vesti,
Slazem se za Sabica. Meni je zapravo bas zao sto se raspao Gradjanski savez.

Finalina

ih kak'a tema ....kasno (mi) je za radovanje, ali svidja mi se "promena" u okolišu ( simpa mi je slovenac iz smedereva, o kukurikancu ne znam nista)... uvrstila bih na spisak aktuelnih "dogadjaja" i listu (globalno) najmoćnijih ljudi gde bas nesto ove godine i nema amera, ali je zato nase gore list zauzeo bitno mesto ... i tako ...

Lani

Quote from: anelore on December 06, 2011, 12:01:41 PM
Slazem se za Sabica. Meni je zapravo bas zao sto se raspao Gradjanski savez.

Gde je Goran Svilanović, on se potpuno povukao, ja ga godinama nisam videla?

disco2000


Finalina

osce, mislim da je tamo (bio)

Praslin

MM i ja ćemo verovatno takođe izaći i poništiti listiće.
Osim ako nam sleti neki marsovac u Srbiju, osnuje kokoda koaliciju i oni nam se učine dobri.
Reče Srbijanka Turajlić još letos: "pobediće nevažeći listići".

Mislim da građani treba u što većem broju da izađu na izbore i poništavanjem listića pokažu nezadovoljstvo.



"Jao šta nas čeka, biće meni ove gliste milina jednog dana, sa setom da ih se sećam" - Disco