Main Menu

Revidirah stavove o Titi

Started by mango, May 13, 2009, 06:00:37 PM

Previous topic - Next topic

mango

Gledam kako onu nesrecnu Jovanku Broz svako malo izvuku iz zaborava, kako nema penziju, nikakvu ustedjevinu, nema gde da zivi. Nesrecnik Dacic se hvali kako ce joj dati pasos!

Mislim se nesto, a u kontekstu ove i price koju gledam nedeljama o pljacki Srbije posle 2001. (u Insajderu), onaj je ziveo kao nekrunisani car, trosio koliko je mogao, al' nije obezbedio sledecih deset generacija. Prakticno nista nije imao na svoje ime. Ni on, ni ona, ni njihova deca. Prosto mi dodje da odem da mu se poklonim....




janavi

jes, jadna ona...

bolje da ne kažem šta mislim.
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

mango

Quote from: janavi on May 13, 2009, 06:01:22 PM
jes, jadna ona...

bolje da ne kažem šta mislim.

Pazi, poredim je iskljucivo sa savremenim gospodjama.

Ajd' reci, bas, bas, bas sam radoznala :)




emge

Ja mislim da je to zato što su njega podstarost izmanipulisali.
A, i nisam sigurna da on cijelo vrijeme nije bio samo nečija marioneta :ces:

Skrolujte, ja se u politiku ne razumijem :lol:

Masha

To je bas misterija, kako je moguce :think: Citala sam u nekim novinama kako se kuca u kojoj zivi bukvalno raspada, pa su joj ponudili renoviranje, da ona zivi sama ina ivici bede

Unabebili

Imam jedno pitanje: cija je kuca u kojoj sirotica zivi poslednjih 30 godina?
Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK





http://bebili.blog.rs/

Padre

Quote from: Unabebili on May 13, 2009, 10:27:51 PM
Imam jedno pitanje: cija je kuca u kojoj sirotica zivi poslednjih 30 godina?

Koliko znam Vojske Jugoslavije, odnosno bivse JNA.

Unabebili

Quote from: Padre on May 13, 2009, 10:36:55 PM
Koliko znam Vojske Jugoslavije, odnosno bivse JNA.

a pre toga cija je bila?
Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK





http://bebili.blog.rs/

Padre

Quote from: mango on May 13, 2009, 06:00:37 PM
Gledam kako onu nesrecnu Jovanku Broz svako malo izvuku iz zaborava, kako nema penziju, nikakvu ustedjevinu, nema gde da zivi. Nesrecnik Dacic se hvali kako ce joj dati pasos!

Mislim se nesto, a u kontekstu ove i price koju gledam nedeljama o pljacki Srbije posle 2001. (u Insajderu), onaj je ziveo kao nekrunisani car, trosio koliko je mogao, al' nije obezbedio sledecih deset generacija. Prakticno nista nije imao na svoje ime. Ni on, ni ona, ni njihova deca. Prosto mi dodje da odem da mu se poklonim....

Jedno pitanje. Koja NJIHOVA DECA? Pa oni nisu imali zajednicke dece. Pokojni Zarko (1924-1995) je iz Titovog braka s Pelagijom Belousovom a Misa [pravo ime Aleksandar] (rodjen 1941) sa Hertom Haas. Tito je imao jos dvoije zvanicne dece i to Zlaticu i Hinka koji su umrli (ako se dobro secam) pre Zarkovog rodjenja, sa Pelagijom. Jovanka i Najveci sin nasih naroda i narodnosti nisu imali dece, mada je tile imao po svoj prilici jos tucet njih po svetu.

Padre

Quote from: Unabebili on May 13, 2009, 10:51:20 PM
a pre toga cija je bila?

Koliko znam nicija. To je koliko znam relativno nova kuca - staklenac sklepan na brzaka 1970-tih u koji se Tile nije nikada uselio.

Unabebili

Bolje da se ne ukljucujem u diskusiju :phil:

http://www.politika.rs/ilustro/2240/1.htm

Izvucicu cu samo par recenica sa linka:

U vreme venčanja prelepa, otresita i hrabra dvadeset sedmogodišnja Ličanka i pedeset devetogodišnji iskusni Josip Broz disali su kao jedna duša, sve do njegove smrti u maju 1980. godine.

I tad je bilo sponzorusa :hm:

Ponovo se čujemo sa rođakom gospođe Broz:

- Znam da Jovanka neće sa Dedinja. Ona je, ipak, već šezdeset godina u ovom kraju Beograda i ne bi bio red da živi na Karaburmi, Vračaru, Terazijama ili u bilo kom drugom delu grada. Uostalom, zar ljudi, kad im, recimo, ruše kuću, ne traže da dobiju stan baš u blizini doma koji se ruši?

Aloooo, Zemlja zove :wall:

Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK





http://bebili.blog.rs/

Padre

Video sam i??? Naravno da zena koja 60 godina zivi na Dedinju nece sa Dedinja. Gde da ide? U Liku? Pa nece s Dedinja ni mnogi koji su bili mnogo manji srafovi - ona je ipak bila zena koja je predstavljala ovu zemlju kada smo bili cenjena zemlja. Da li je bila sponzorusa ili ne ne bih, ali je cinjenica da je bila jedina Srpkinja u tadasnjoj garnituri oko Bravara i da su je Dolanc i ekipa odmah uklonili 1980-te. I dalje smatram da kao Pukovnik JNA (a sa tim cinom je penzionisana) treba da prima penziju pukovnika sa svim ratnim dodacima koje imaju ostali prvoborci jer je ona ipak bila 'prva dama' (da ne kazem drugarica) nase zemlje punih 30 godina.

Unabebili

Padre, bre, ti si bar razuman covek.

Koliko smo bili cenjena zemlja i kakvo smo Potemkinovo selo bili, to se videlo posle manje od 2 decenije od bravarovog upokojenja.

A  koliko nam je kratko pamcenje, to se i danas vrrrrloooo odrazava na nas status.

Vidis, ja mislim da ako nece sa Dedinja, onda nek se mrzne i dalje - to je njen izbor...

O tome kolika je "dama-drugarica" bila mogli bi da ti posvedoce oni na kojima se istresala vrlo bahato jedno 20 godina dok je bila -  to sto je bila.

I cela ta "dramaturgija" oko njenog izgnanstva svakih par godina i dizanje prasine sadsanjih "srafova" kad oce na kvarno da ubiraju trojke s pola terena kod naroda kao Dacic sad mi se malko gadi, ako me razumes.

Ako je vec maknuta, kad je maknuta i ako se fura na dostojanstveno "trpljenje siromastva" , mogla bi malko da se ugleda na Gordanu Bajloni.


necuvisenaovutemunecuvisenaovutemunecuvisenaovutemu :wall: :wall: :rofl:





Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK





http://bebili.blog.rs/

Masha

Dakle, ona nece da se seli, a nudili su joj, to vec daje drugu dimenziju prici. Zena je u depresiji i nema kontakta sa realnoscu.
Slazem se da treba da ima penziju, ali sta bi joj falilo da provede poslednje dane u normalnim uslovima, u nekom pristojnom stancicu?

Finalina

Bez obzira na zajednicka obelezja svake vlasti ipak izmedju demokratije i komunizma postoji jedna sustinska razlika  :innocent:

Kuca u kojoj zivi Jovanka je drzavna, jos i u to vreme je bila ( na imanju moga druga cijem su dedi nacionalizovali citav kraj, sa fabrikom koja je postojala na mestu kasnije izgradjene kasarne )

Cemu ova tema treba da vodi?  :ces: 

Lepim secanjima  :turpija:  mladjih pokoljenja  ;D  ili nasledjem nekih ipak teskih istorijsko-politickih prica?  >:(