Main Menu

Afera: Bus plus

Started by AnaK, January 31, 2012, 03:33:39 PM

Previous topic - Next topic

aleks

Aleksandar - 25.06.2006
Sofija - 23.09.2010

MissL

Bas vala :kiss1: Bas me zanima kako ce prevoz biti 'brzi' ako ce overavanje biti izvodljivo samo dok je u stanici.
Stiv 24.11.2003.

Ucinilo mi se da cu da prestanem da pusim :D

AnaK

Ja očekujem da će u rekordnom roku korisnici personalizovanih kartica biti oslobođeni otkucavanja. Ionako kažu da im to treba za statističke podatke, za potrebe praćenja frekvencije na određenim linijama (a i to me zanima kako planiraju da izvedu, budući da evidentiraju samo ulazak, a ne i izlazak iz vozila  ;D). Već zamišljam statistiku kako se u busu na liniji 65, npr, na pretposlednjoj stanici po podacima sa automata nalazi 6.411 putnik  :lol: Da mi je da vidim tu statistiku  :turpija:
Janko 23.7.2002.

janavi

po mom skromnom mišljenju, uređaja nema dovoljno
ako su vrata dupla, a uglavnom jesu, tu ulazi po dvoje, i potrebna su dva uređaja :)

sad ih ima jednako kao on ih mehaničkih, a pre je kartu kucao samo poneko, a sad treba svi...

mogu da se kladim da nisu proračunali broj uređaja, nego samo prebrojali vrata...
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

janavi

Quote from: AnaK on January 31, 2012, 05:07:40 PM
Ja očekujem da će u rekordnom roku korisnici personalizovanih kartica biti oslobođeni otkucavanja. Ionako kažu da im to treba za statističke podatke, za potrebe praćenja frekvencije na određenim linijama (a i to me zanima kako planiraju da izvedu, budući da evidentiraju samo ulazak, a ne i izlazak iz vozila  ;D). Već zamišljam statistiku kako se u busu na liniji 65, npr, na pretposlednjoj stanici po podacima sa automata nalazi 6.411 putnik  :lol: Da mi je da vidim tu statistiku  :turpija:
to je broj prevezenih putnika
tako se i broje putnici, to je ok

ali recimo, navodno se  pamti svakom 5 poslednjih vožnji

a ja bih bolela da ja imam uvid koliko puta se mesečno "otkucam", da vidim koliko je meni to isplativo
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

MissL

Ja bih volela da Jana uleti u projekat :mrgreen: da vidimo gde sve 'curi'
Stiv 24.11.2003.

Ucinilo mi se da cu da prestanem da pusim :D

cici

Gde curi :rofl: da curi lako bi to resili nego izgleda da probija svuda :rofl:


Saska

A gde da Jovi kupim tu "markicu", ustvari dopunu? Na bilo kom kiosku?

janavi

Quote from: Saska on January 31, 2012, 06:14:43 PM
A gde da Jovi kupim tu "markicu", ustvari dopunu? Na bilo kom kiosku?
futura i štampa, imaju nalepnice
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

janavi

Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

Mirka

Quote from: janavi on January 31, 2012, 03:59:55 PM
meni sad stoji u tašni, u spoljašnjem džepu, i tu imam samo to :D
u nenkim zemljama je dovoljno samo tako tašnu približiti uređaju, mislim se da to isprobam :)
Trebalo bi da radi, u pitanju je RFID ( http://en.wikipedia.org/wiki/Radio-frequency_identification )
I mene baš interesuje kako će sve to proći
Kosta, 27.05.2004.
Todor, 03.10.2009.

Saska

Quote from: janavi on January 31, 2012, 06:24:21 PM
futura i štampa, imaju nalepnice
hvala, uplatila sad
Kiosci su imali još jednu zajednicku karakteriku-ispred svih je bio red :lol:

janavi

Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

martina

ne razumijem. jedino mi je logicno da se citac stavi na prednja vrata, gdje svi treba da udju... i gotovo. koji ce im djavo kontrolori

ovako narod ima da se tuce oko tih citaca, ovaj se uhvatio, nece da se pomjeri, blablabla...
tiana 97
martin 99
luka 99
Dezulovic:
Nije, jebiga, problem kad neobrazovana budala ima nerealnu ambiciju, već kad ima realnu mogućnost

janavi

da bi funkcionisao ulaz samo na prednja vrata, mora da ima daleko više vozila nego što ih ima kod nas, ovde se ulazi na bilo koja vrata
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it