the social animal - david brooks - preporuka

Started by martina, March 01, 2012, 04:24:43 PM

Previous topic - Next topic

martina

tiana 97
martin 99
luka 99
Dezulovic:
Nije, jebiga, problem kad neobrazovana budala ima nerealnu ambiciju, već kad ima realnu mogućnost

Dacko

Zaista je veoma zanimljiva. Mene je na početku odbila autorovim stavom ,,a sad ću da vas prosvetlim", ali to što nije naročito vešt pisac nije umanjilo korisnost raznih podataka koje je tu fino izložio, i dok sam je čitala, imala sam potrebu da prepričavam mužu neka mesta, kao i da poredim sina s glavnim likovima, izmišljenim da budu primer savremenih teorija o svemu i svačemu. Nekoliko puta mi je reakcija bila: aha, upravo je tako kao što tu piše! U pitanju je zapravo popularnonaučna knjiga u vidu romana, sasvim lagana a opet korisna, pitak sažetak novih znanja iz sociologije, psihologije, samopomoći i sličnih oblasti. Uskoro će biti prevedena i kod nas, pa ko ne voli ili ne ume da čita na engleskom, moći će da sazna šta u njoj piše, samo ako ga ne odbije naslov - knjiga zapravo pokušava da odgovori na pitanje šta nam je zbilja potrebno da bismo bili uspešni i zadovoljni. Ako i ne daje konkretan odgovor, još kako inspiriše na razmišljanje.

martina

bas tako. stil nije neki, a i radnja je tako napravljena da se citav zivot dvoje ljudi odvija u sadasnjosti, sto pravi citav niz problema

i ja sam cijelo vrijeme imala potrebu da citam drugima

tiana 97
martin 99
luka 99
Dezulovic:
Nije, jebiga, problem kad neobrazovana budala ima nerealnu ambiciju, već kad ima realnu mogućnost

Finalina

nisam citala, hvala za preporuku
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

monochrome


Dacko

Quote from: Finalina on March 09, 2012, 03:19:35 PM
nisam citala, hvala za preporuku
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Nova članica, ali stara čitateljka, i još jezička cepidlaka i profesorka srpskog koja će te odmah ukoriti što reč ,,sad" pišeš sa apostrofom. Za svaki slučaj da napomenem da se ni predlog ,,s" nikad ne piše s apostofom, jer su ,,sa" i ,,sada" nastali od kraćih oblika, a ne obrnuto, pa tu nema razloga da se obeležava skraćivanje jer ga nije ni bilo.   :P

Finalina

#6
Quote from: Dacko on March 09, 2012, 03:57:29 PM
Nova članica, ali stara čitateljka, i još jezička cepidlaka i profesorka srpskog koja će te odmah ukoriti što reč ,,sad" pišeš sa apostrofom. Za svaki slučaj da napomenem da se ni predlog ,,s" nikad ne piše s apostofom, jer su ,,sa" i ,,sada" nastali od kraćih oblika, a ne obrnuto, pa tu nema razloga da se obeležava skraćivanje jer ga nije ni bilo.   :P
ok :) hvala za obracanje i sto si me ispravila, uzivaj i dalje, makar samo citajuci


AnaK

Dacko, :welcome:

Je l' nam prevedena ova knjižica, zna li (t)ko?
Janko 23.7.2002.

martina

tiana 97
martin 99
luka 99
Dezulovic:
Nije, jebiga, problem kad neobrazovana budala ima nerealnu ambiciju, već kad ima realnu mogućnost

AnaK

Janko 23.7.2002.

Dacko


Urbana

Ne bojim se nacizma i terorizma imam strah o pomodarstva i primitivizma

monochrome


monochrome


monochrome

iscitala ohoho vec...svidja mi se!
nego martina...kad kazes dense,mislis li na stupid or deep?