Main Menu

Da li ste se ikad zapitale?

Started by TINK, March 31, 2012, 09:32:05 PM

Previous topic - Next topic

linga

Verujem da ima onih koje su veoma lepe, i negovane, naročito ako im muževi dobro finansijski stoje. Ali za mene je to toliko različita kultura da bukvalno kao da nismo na istoj planeti. Verujem da njima, koje u takvoj ulturi odrastaju to ne pada tako teško, ali meni je  :girl_sad: Doduše i ovde kad vidim  :pleasantry: par :pleasantry: gde on ide tri metra ispred nje, obraća joj se kao da je stvar i sl( a to je u mojim krajevima mnogo češće nego što se misli)...

Lani

Meni i jeste i nije žao, da me ne razumete sad pogrešno...  :think: Naravno žao mi je onih koje su nevoljno pokrivene ali mislim da njih nema mnogo, to je deo njihove kulture i većini tih žena je to najnormalnija stvar na svetu, ma koliko se mi čudili ili zgražavali kad ih vidimo ful obučene u vodi npr. :crazy: Niti sam za to da im se zabranjuje taj običaj kao što postoje naznake u nekim evropskim zemljama, to mi je već too much.
A svakako, naspram onoga šta su Talibani radili ženama dok su bili na vlasti, burke mi deluju skoro pa smešno.  :(

linga

Upravo to i ja mislim, verujem da je u njihovom kulturološkom kodu baš to, i da možda samo neke od njih., koje su na Zapadu odrasle i pomisle da to tako ne mora (a možda čak ne ni one).

Unabebili

Ja verujem da je i njima zao nas, koje radimo od 8-10sati dnevno , najcesce za njihov dzeparac.  :lol:
Garderobu koju imaju , ja za veka necu imati.
Uslove za zivot - takodje. Posvece su deci, muzu , kuci, a ostane im vremena i za licnu negu, druzenje izmedju sebe.
Sve su obezbedjene u fullu, necete verovati, muzevi ih postoju vise nego nas nasi.
Imaju ugovorene brakove i recimo da je broj razvoda manji nego u nas, koje smo birale same.  :lol:

a sto se tice odnosa prema zeni...nadjite podatak koliko je zena ubijeno kod nas u poslednjih godinu dana od strane svojih muzeva, o prebijanju i nemamo validne podatke, jer ih malo prijavljuje

ok, kamenujte me, ali ja postujem ncin na koji oni funkcionisu  :-[

Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK





http://bebili.blog.rs/

TINK

Ma kakvi, one uopste nisu nesrecne. Mislim da se one pre cude nama i da bi retko koja tako volela da zivi  :lol:

Daleko bilo da razmisljam stalno o tome sta se krije ispod  :lol:, ali kad vidim te sto im se samo oci vide, zagolica mi mastu  :lol:.
Ova koju sam videla neki dan zaista nije jednostavno lepa, nekako je nestvarna  :o. Mislim i njih ima svakakvih, vidjala sam neke odvijene  :lol:, ali nisu imale burke vec im je otkriveno lice, pa mi valjda sok nije toliiki  :lol:, a izgledale su prosecno, jedino su negovane vise od nas. Ova od prekljuce me je sokirala.

One se inace ne druze sa nama. Mislim mogu ti biti poznanice ili sl, ali nema sile da bi one bile drugarice, mi smo za njih drugi svet. Ne mozes sa njima da uspostavis blizak kontakt, sem tog povrsnog. Mislim mi smo dva razlicita sveta, mi  se cudimo njima, one nama  :lol:. Ali mislim i deluju mi da su srecne i zadovoljne, makar vecina.

TINK

Quote from: Unabebili on April 01, 2012, 12:22:51 PM
Ja verujem da je i njima zao nas, koje radimo od 8-10sati dnevno , najcesce za njihov dzeparac.  :lol:
Garderobu koju imaju , ja za veka necu imati.
Uslove za zivot - takodje. Posvece su deci, muzu , kuci, a ostane im vremena i za licnu negu, druzenje izmedju sebe.
Sve su obezbedjene u fullu, necete verovati, muzevi ih postoju vise nego nas nasi.
Imaju ugovorene brakove i recimo da je broj razvoda manji nego u nas, koje smo birale same.  :lol:

a sto se tice odnosa prema zeni...nadjite podatak koliko je zena ubijeno kod nas u poslednjih godinu dana od strane svojih muzeva, o prebijanju i nemamo validne podatke, jer ih malo prijavljuje

ok, kamenujte me, ali ja postujem ncin na koji oni funkcionisu  :-[



bas tako  :good:


One se definitivno ne druze sa nama. Mogu da procaskaju, ali nikakvo druzenje ne dolazi u obzir. Kao prvo ne bi im bilo dozvoljeno da idu i ispijaju kafe sa gresnicama  :lol:, a kao drugo toliko su posvecene familiji, imaju i sirok krug zena u porodici pa da sve i  da bi htele ne bi imale kad  :lol:

Lani

Sa grešnicama  :lol: :baba:
U pravu si to za druženje i za užu i širu familiju.

Glitter

moja drugarica je do 15. godine bila u ovom nasem okruzenju, posle krenula u medresu, udala se sa 19, otisla u Arabiju, brak ugovoren sa sinom nekih gastarbajtera koji ima mnogo dece (prvenstveno zensku decu) i vodjeni tom cinjenicom da imaju puno zenske dece u kuci koju treba udomiti nju su postovali i obozavali beskrajno. i dalje je obozavaju. Ima troje dece, svu pomoc koja joj treba, jako lepo zivi i u svemu tome je uspela da zavrsi fakultet i master.
Moje godiste, ove godine puni 31. Obzirom da zivi u Srbiji muz joj je ponudio da ukoliko zeli da radi pocne da radi, ukoliko ne zeli novca im ne nedostaje. Koliko znam volontira par dana u nedelji i kako kaze nikad se ne bi vracala na ovaj nas nacin funkcionisanja. Muz niti bilo ko iz njegove familije nikad nije povisio glas na nju, nikad se nisu posvadjali ali on je taj koji donosi odluke i stoji iza njih.

Nisam stekla utisak da je nesrecna cak naprotiv.

da li bih mogla da zivim tako? ne verujem

disco2000

Sta znam, iz ove perspektive... mislim da bih mogla :lol:

Lani

Ja ne bih za početak mogla da živim sa stalno spuštenim roletnima i namaknutim tamnim zavesama.

Dada

Pa to je zbog toga sto su u prizemlju valjda :think:

Milica 23.09.1995.
Djina 28.12.1996.
Jovan 29.08.2000.

Lani

Ja koliko znam, svi oni rade tako da im slučajno neko sa strane ne bi video žene kad nisu pokrivene. :crazy:

Dada

Milica 23.09.1995.
Djina 28.12.1996.
Jovan 29.08.2000.

Deda

Quote from: Marty Maraskino on April 01, 2012, 01:13:23 PM
Sta znam, iz ove perspektive... mislim da bih mogla :lol:
:rofl: :rofl: :rofl:
Ja bih se nekad rado pokrila kad se isfeniram sama pa ustanem ujutru  pre 6  :lol:
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

Unabebili

Quote from: TINK on April 01, 2012, 12:49:07 PM
bas tako  :good:


One se definitivno ne druze sa nama. Mogu da procaskaju, ali nikakvo druzenje ne dolazi u obzir. Kao prvo ne bi im bilo dozvoljeno da idu i ispijaju kafe sa gresnicama  :lol:, a kao drugo toliko su posvecene familiji, imaju i sirok krug zena u porodici pa da sve i  da bi htele ne bi imale kad  :lol:

razumem skroz  :lol:


Quote from: Lani on April 01, 2012, 01:16:16 PM
Ja ne bih za početak mogla da živim sa stalno spuštenim roletnima i namaknutim tamnim zavesama.

vec bi se ja snasla i postavila stakleni krov ili  umunjila kucu s bastom, nek ima zidove kolko god oces visoke 

i da, da  dodam,  njihovi muzevi kad im se dopadne druga zena, lepo je legalno dovedu kuci,
nasim kad se dopane neka zena, oni je vode krisom u hotel  ;D

nekako mi lakse da podelim muza s nekom zenom legalno i da se jos i lepo druzimo ( ako je pametna) , nego da se otimam s nekom profuknjacom za istog   :lol:


Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK





http://bebili.blog.rs/