Main Menu

Šta čini dobro vaspitanje?

Started by AnaK, May 14, 2009, 03:28:07 PM

Previous topic - Next topic

Saska

ja se sad cujem svakodnevno sa roditeljima, ali to je pocelo otprilike kad sam i ja dobila decu, a i oni su ostarili.

Unabebili

ispadoh ja nagora u svojim ocekivanjima  :rofl:
Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK





http://bebili.blog.rs/

Finalina

una, rekla nih i ja da je do karaktera, ali i da ne odustajete od namera & navika ( u vaspitanju )

Moj  brat je neverovatan po tom pitanju, bio jos i kao mnogo mladji, a mi smo kao oduvek bili uceni i nauceni da se javljamo gde god da idemo ili putujemo (to posebno), ali ne vredi. On je rano poceo da putuje radi sporta kojim se bavio, da bi u nekom trenutku decko sa svojih 13 godina otisao u USA, na nekoliko meseci gde je sve po pitanju boravka i kontakta sa njegovim domacinima bilo super, ali je on na polasku rekao da ce se javljati ponekad i da mi njega zovemo .... meni to nije jasno, ali stvarno. Tako da je on u manjini, a mi svi ostali kao forsiramo te neke telefonske kontakte u hodu, na putu, ma uvek...
A da uokvirim malo ovaj off  ;D  pa da dodam i to da je moj mladjani pre nekog vremena, za vreme raspusta, ostao sam kod kuce i za to vreme smo ga svi zivkali, Negde oko podneva niko se nije javljao na telefon da bi do pola jedan vec krenula nasa medjusobna pozivanja sta se dogadja.... da ne duzim, evo kako je izgledao ulazak u kucu nesto posle jedan. Sedi on za stolom, ukljucen racunar, on lepo raspolozen. Na pitanje zasto se ne javlja na telefon odgovorio je : iskljucio sam telefon da me vise ne bi zvali.

maxic

Hahahaha , kakav car.... mora da ste bas pretjeralo
Anya 3-26-04
Milosh 12-31-05
Marko 8-3-07

Beatrix Kiddo

ja mislim da se ta navika "zvanja" ipak stice.
Moja majka je jednostavno imala naviku da se sa bakom i svojim sestrama cuje najmanje jednom dnevno (to je najmanje kad niko nikom ne treba, desi se jos poziva po potrebi).
Naucila je i brata i mene to isto...
Kad se vratim unazad, mislim da je ona "kriva" jer nas je zivkala cesto sa posla, da vidi sta radimo, jesmo li doruckovali, da da uputstva kako da dovrsim rucak i sl. prigovarala ako se ne javimo...
I mi smo nju zvali kad nam je trebalo nesto...
Kad smo porasli, vec je preslo u naviku - cujemo se samo da vidimo sta rade i sl.
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Sjecam se da mi je ranije smetalo (kad smo poceli da nosimo mobilne telefone) kad podjem negdje sa drustvom, npr. da slavim Novu godinu, a u 00:01 imam poziv od majke, a ako se ne cujemo do 00:05 vec se duri i pita imam  li majku  :D
Jbg, koliko god da mi je ponekad smetalo, sad mi mnogo nedostaje taj neki poziv...
Balša  02.09.2002.
Varja  29.07.2004.
Uroš   07.05.2007.

emge

I ja sam vanzemaljac :)

Čujem se sa mojima jednom nedeljno, tako je bilo i kad sam tek počela da studiram. Pri tome nazovem ih kad se onako uželim, a ne zbog toga što treba. Na fakultetu je tata govorio da je mi imamo ljubav do poslednjeg dinara :lol: jer sam ga zvala samo onda kad utanjim sa parama.

Da ne bude da je sve zavjera protiv porodice, evo jedna moja kuma ide u Pg svake dvije nedelje i ostaje tamo po nedelju dana. Dok je u BG čujemo se svakodnevno, ali i gledamo se skoro svakodnevno. Ode za PG na nedelju dana, mi se čujemo možda jednom i razmijenimo jedan sms. Što bi rekla Glitt ja to tumačim da smo sigurne u našu ljubav :rofl:

Unabebili

ogresih se ovaj put onoliko o dete  :-[

stize sinoc poruka da su u grckoj i da je domet ocajan, da je probao par puta da me zovne, ali ne supeva, pita kako mi je ruka  :girl_cray:, kako je dobri tata i  da mu nedostajemo  :girl_in_love:


stvarno sam stoka  :girl_cray: :girl_cray:

p.s. ocu i dalje ne pise  :hm:
Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK





http://bebili.blog.rs/

Saska


AnaK

Janko 23.7.2002.

Unabebili

on uvek kasni prve 2 nedelje u skolu, na to nemam uticaja :hm:

pise mu tata, ali ne bas redovno, kaze nece da ga smara

a sto se javljanja tice, mi smo se u kuci uvek javljali , tj. ja sam se uvek javljala kad negde doputujem, da znaju da je sve ok
danas se cujem s caletom 1 dnevno, ja njega, on mene, nebitno, star je , zivi sam, necu da se oseti usamljeno i zaboravljeno
muz kad ode na put, javi da je stigao, ja isto, nemamo presiju zvanja non stop, ali meni je to nekako podrazumevajuce da budemo u kontaktu kad nismo svi na gomili ( u bg-u)


Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK





http://bebili.blog.rs/

Saska

i ja se sa mm-om cujem sto puta dnevno, sto zbog svakodnevne organizacije, sto onako, samo da se cujemo. I on meni zamera da samo on zove, sto je skoro tacno, jer ja znam da mi se nece javiti ako je na sastanku ili zauzet, pa mi je lakse da cekam da on pozove kad ima vremena.
Jova jutros ode na ekskurziju, ocekujem da mi se javi uvece, a ja u medjuvremenu moram da se obuzdam da ne zovem ja njega  :lol: , ali ako se ne javi veceras, zovem - boli me uvo i ako su u diskoteci (mada ce onda da kaze da nije cuo telefon)  :lol:

to kasnjenje u skolu ne volim nikako, toliki raspust 2.5 meseca, a bas mora da se ide u septembru, al dobro sto ljudi-sto cudi.

Unabebili

Mene to kasnjenje u skolu izludjuje, ali izludjuje..ne zbog toga sto on ne uspe da nadoknadi,
nego zbog generalnog stava u odgovornosti.....los model koji salje losu poruku, ali kao sto rekoh, ja se ne pitam  :innocent:

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.


Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK





http://bebili.blog.rs/

Glitter

ja sam povremeno kasnila sam polaskom u skolu u septembru, a gotovo uvek u januaru posle zimskog raspusta
gradivo se nadoknadjuje a i odgovornosti mi ne fali...opusti se  :kiss1:

Xe

Ne zovem, nemam naviku, pokusavali da ugrade, ne vredi.
Zovem moje redovno, i sveki (jer MM ne pada na pamet, odmah se posvadjaju), ali to u poslednjih par godina, pre toga sam se redovno drzala one nemacke "Ohne Nachrichten, gute Nachrichten". :girl_in_love:
Ne znam gde je u Grckoj, ali ako je na potezu Paralija-Leptokarija, ima problem sa dometom, tamo su svaki dan punili telefone koji su se trosili u pokusaju da automatski pronadju provajdera, sto je trajalo ceo dan (stalno ih izbace iz mreze, pa vrate, pa tako). Ne znam kako je u ostatku Grcke.
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

cici

I ja sam imala problem sa telefonom, nikako nije mogao da se zakaci na mrezu.