Main Menu

Uvodjenje nemlijecne ishrane

Started by Despina, May 14, 2009, 10:31:59 PM

Previous topic - Next topic

Despina

Da li ste cekali bas punih 6. mjeseci za uvodjenje klope?
Sonja samo sisa, ok napreduje i preporuka je da startujemo od 6.mjeseca sa zitaricama.Danas naletih na onu prvu kasicu od rize i kukuruza/4.mjeseca i kupih :)


.
A, L, S

Dawn

Ja nisam čekala, Ana je sisala i uzimala dohranu, pa sam sa 5 meseci krenula sa Rice-Corn kašicom :)

Dusica

David je startovao od 5 meseci sa standardnim krompirom, sargarepom, bananom, pirincem pa smo polako uvodili. Daniel kasnije, tek od 6,5
Mislim da slobodno mozes da joj das :)



stacka

Krenuli sa 6 meseci i 2 dana, prvo zitarice :)
Ako pokazuje da je spremna za kasice, zasto da ne ;)
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

cici

Nisam ni ja čekala, sa Sofijom sam počela sa pet ipo sa Andrijom sa pet.


Summer

E, ne mogu da verujem! Ja juce naletila na tu Milupa kasicu i kupim je. Iako sam mislila da sacekam do 6, ali kao da imam, mozda pocnemo i koji dan ranije. Davidu sam to pocela davati nekih 7 dana pre nego sto je napunio 6 meseci.

Mada nisam pametna da li smem da joj dajem tu sa adapatiranim mlekom, obzirom da ima ekcem i velike sanse da ima neke alergije? Ili da se izmuzam? Ili da kupim onu bez mleka, pa da dodajem ono NAN HA?
Ima li ko savet?

Despina, ubacih se sa pitanjima  :bighug:
:kiss1:za drugaricu Sonju


David 09.01.2007.
Sara   08.12.2008.

cici

Summer, da ipak malo sačekaš?
Meni se čini da bih sad sa Sofijom možda i kasnije krenula, mada te kašice sa adaptiranim nije ni jela skoro do devet meseci.Mnogo sam vodila računa šta ću da joj dam, baš sam bila opterećena.Kupovala sam one što se prave sa vodom.I ona je imala ekcem, a u 3. godini su joj se pojavile alergije na hranu koje su bile prolaznog karaktera.


Summer

Quote from: cici on May 14, 2009, 10:53:10 PM
Summer, da ipak malo sačekaš?
Meni se čini da bih sad sa Sofijom možda i kasnije krenula, mada te kašice sa adaptiranim nije ni jela skoro do devet meseci.Mnogo sam vodila računa šta ću da joj dam, baš sam bila opterećena.Kupovala sam one što se prave sa vodom.I ona je imala ekcem, a u 3. godini su joj se pojavile alergije na hranu koje su bile prolaznog karaktera.

Pa te sto se prave sa vodom imaju u sebi adaptirano  :ces:

Popila je 2 puta do sada NAN HA, po 50 ml (kad sam je morala ostaviti na par sati, a nisam imala dovoljno mog mleka da joj ostavim) i nije imala reakciju.

I ja sam opterecena, skroz.


David 09.01.2007.
Sara   08.12.2008.

cici

Ne znam imaju li adaptirano u sebi, nije mi logično da imaju ako se već prave sa vodom.Ne sećam se, davno je bilo.
Većinom sam joj  spremala kašice ali ni na jednu kupovnu nije reagovala.

Nadam se da Sara neće ispoljiti alergije.


Despina

Summer :bighug:
Ove moje su posebno kukuruz i riza, kukuruzna se pravi sa maj.mlijekom a sutlija :lol: sa vodom.Rizina ima u sebi adap. mlijeko a kukuruznu je bez glutena i mlijeka.
Ako je vec pila adap., ne vjerujem da ce biti reakcije.Jedino zbog ekcema, mozda da sacekas jos koji dan.
:kiss1: za drugarku Saru :love32:
A, L, S

chokoladica

Jesam cekala do 6 meseci. Ali!! Sa 4.5 sam mu dala da proba sok  :lol: I, ja sam pocela sa vocem.. pa povrcem, uopste se ne secam u kom momentu sam mu dala zitarice  :ces: Oko prihvatanja bilo koje hrane nije bilo problema, jedino sto stvarno treba voditi racuna oko alerg. reakcija. I kasnije naravno. Secam se da sam mu dala jaje i sir istovremeno, i malo se osuo. I onda nisam znala od cega je  :hm: Pa sam sve to iskljucila do godinu dana (imao je mozda 8-9 meseci tada ). Kivi sa 18 meseci..   :o Kakav osip je dobio, sav je bio u tackama. To mu nisam ponovo dala do skoro. Jesam li otisla malo u OT? Da. Bolje se strpeti, (gledam iz ove perspektive) nema ama bas niceg zanimljivog u davanju cvrste hrane pre vremena, a nesto ne vidim ni da im je potrebno. :)

janavi

mi smo sa 8m punih (korigovano 6) prvo povrće pa voće pa tek posle žitarice
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

Despina

Planiramo putovati za 15 dana i to je ono sto mi remeti koncepciju :lol:
Ako cekam tacno 6.mjeseci znaci da cu uvodit klopu na moru, i odmah mi padne na pamet neka reakcija i da necu moci provaliti da li se to desilo zbog klope ili zbog promjene klime :nokti:
Al` sam komplikovana i paranoicna 8)
A, L, S

emge

Ja sam počela da joj dajem žitarice sa 6mjesci i 1 dan :D

Ne znam čemu žurba, ako lijepo sisa.
Mene je kopkalo da krenemo sa nemliječnom ishranm, a kad smo krenuli pitala sam se čemu sam se nadala. :rofl:

Dok samo sisa, tad je laganica. Kad krene da jede ostalo.. da li je dovoljno, da li joj se sviđa, da li da više skuvam...

Summer

Isto  :lol:

Na moru smo od 1. do 13. juna, a ona puni sest 8. juna. Ne pada mi na pamet da joj uvodim na  moru, ne zelim dodatni stres. Tako da ce verovatno biti sa 6 i 7 dana. Nista joj nece faliti, samo mlekce. Uvescu joj vodu, do sada je nije pila  :rofl:

OT, sto ne idete u Cavtat u avgustu, mi cemo tamo biti svakog dana??   :dance1:


David 09.01.2007.
Sara   08.12.2008.