Main Menu

Uvodjenje nemlijecne ishrane

Started by Despina, May 14, 2009, 10:31:59 PM

Previous topic - Next topic

Despina

Isto, voda :lol:
U avgustu Anja krece u skolu :innocent:A za kraj maja smo nasli povoljne karte :girl_smile:
A, L, S

Tchi

nama patronazna rekla od cetvrtog, ne znam da li je to pu cetvrti ili pun treci, pretpostavljam ovo prvo i da dodjemo u dz na savetovaliste za uvodjenje cvste hrane...ovaj moj trpa u usta sve sto mu je u blizini, pa valjda necemo imati problema sa time  :)


Nanny Ogg

I ja sa 5 dala sok, sa 5,5 prvu kasicu, ona nije htela ni da je vidi, vratili se na iskljucivo dojenje...Svakih 15-20 dana ponovo pokusavala  :lol: da bi konacno pocela sa punih 7 meseci (pod "pocela" podrazumevam jednu kasicicu, eventualno dve  :lol:). Prvu konkretnu kolicinu je pojela kad je prestala da sisa.
Sad mi se cini da sam se bezrazlozno opterecivala i zurila...


Ajte zene, ne dram'te

Glitter

poceli sa punih 5 meseci sa blendanim povrcem, zitarice tek behu sa 6+meseci, voce takodje...
nisam za zurbu ali verujem da jesam pozurila sa pocetkom nemlecne ishrane, same namirnice sam odlagala koliko god se odlagati moglo, zumance sam mu dala tek sa godinu dana, sa belancetom sam jos sacekala i tako neke frikovske stvari


i da
gotove kasice koje se pripremaju sa vodom vec imaju adaptirano, one koje se spremaju sa mlekom pruzaju izbor sa kojim cete mlekom spremati.
na svim sokovima i vecini bebecih kasica pise 4+ sto ne znaci da tad i treba davati...moje skromno misljenje :innocent:

Elanor

ja licno mislim da je bezveze zuriti, ali je podjednako bezveze i slepo cekati tih sest meseci (ko li odredi tu granicu?).
ima dece koja i dosta pre sest meseci gledaju u usta dok roditelji jedu i cokcu li cokcu (da se razumemo, moja nisu bila medju takvim). zasto takvo dete muciti cekanjem do 6 meseci?
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

Elanor

trazila sam sada na babycenter.com onaj spisak s znacima da je dete spremno za nemlecnu hranu i naletela na ovo:

http://www.babycenter.com/204_delaying-cows-milk-solid-foods-may-not-prevent-baby-allergie_5234345.bc

Delaying the introduction of cow's milk may increase, rather than decrease, the risk that a child will develop allergies in the first 2 years of life, researchers from the Netherlands report.
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

disco2000

Lazar je poceo sa pet i po, valjda Milupine pirincane pahuljice, sa mojim mlekom pravljene. Imam snimak prvog obroka, kako je odusevljeno gutao, bukvalno me uhvati za ruku i gura kasicicu u usta :lol: to su bili dani :rofl:
Sa vasim tajmigom odmora verovatno bih pocela posle mora... osim ako nije zaista spremno, kao sto opisuje Elanor.

(Ako pitas Lakijevog dedu :rofl: recice ti da sa tri puna treba da se pocne i da dete do sestog mora sve da proba i od tada nema sisanja, mleko kravlje pred spavanje i sve uobicajeno plus takvo dete ne postane izbirljivo kao ovo moje :lol: )


Glitter

ako pitas jednu zensku osobu iz moje familije kravlje mleko se odmah daje po rodjenju,jer je adaptirano skupo i vestacko ali zato joj je sad 6 godina kasnije imuna baza na nuli, a uopste ne znaju na sta je sve vise alergicna, a pocelo je kad je imala 3 meseca kao sitan osip oko usta, koji je od vrucine  :fool: a na koji nisu obracali paznju

Tchi

Quote from: Glitter on May 15, 2009, 04:59:50 PM
ako pitas jednu zensku osobu iz moje familije kravlje mleko se odmah daje po rodjenju,jer je adaptirano skupo i vestacko ali zato joj je sad 6 godina kasnije imuna baza na nuli, a uopste ne znaju na sta je sve vise alergicna, a pocelo je kad je imala 3 meseca kao sitan osip oko usta, koji je od vrucine :roll: a na koji nisu obracali paznju
stomak me zaboleo na ovo


Despina

Quote from: Marty Maraskino on May 15, 2009, 04:53:53 PM
Lazar je poceo sa pet i po, valjda Milupine pirincane pahuljice, sa mojim mlekom pravljene. Imam snimak prvog obroka, kako je odusevljeno gutao, bukvalno me uhvati za ruku i gura kasicicu u usta :lol: to su bili dani :rofl:
Sa vasim tajmigom odmora verovatno bih pocela posle mora... osim ako nije zaista spremno, kao sto opisuje Elanor.

(Ako pitas Lakijevog dedu :rofl: recice ti da sa tri puna treba da se pocne i da dete do sestog mora sve da proba i od tada nema sisanja, mleko kravlje pred spavanje i sve uobicajeno plus takvo dete ne postane izbirljivo kao ovo moje :lol: )


:rofl: :rofl:uljepsa mi popodne :kiss1:
A, L, S

hypolina

Evo Nikine tablice dohrane. Skromno verujem da je vrlo korisna.  :lol:

Vidi se da mi nedostaje posao tako da sam sve lepo spakovala u excel, dan po dan do 10.5 meseci.   :crazy:

Odmah da napomenem da je ovo samo dnevnik kako sam ja njoj sta uvodila. Samo je dojena, nikada nije pila ad zato ga nigde ni nema. Pokazala reakciju na jogurt tako da smo i to odlozili. Ja sam njoj dosta kasnije oformila sva tri obroka jer je ona u principu necejed pa nisam mogla brze. Jednostavno sam pratila njen ritam.  :innocent:

Takodje mozete da primetite da su banana i palenta vrlo zastupljeni, a zasto je to tako, samo Nika moze da da objasnjenje.  :wall:


Masha

Hypolina  :clap: ovo je odlicno, da mi je ova tvoja tabela bila ranije ne bih razmisljala sta sutra za klopu :)
Inace, industrijske pahuljice bez mleka mogu i sa vodom da se spremaju.

AnaK

Quote from: Elanor on May 15, 2009, 04:45:29 PM
Delaying the introduction of cow's milk may increase, rather than decrease, the risk that a child will develop allergies in the first 2 years of life, researchers from the Netherlands report.


:blink:
Janko 23.7.2002.

hypolina

Quote from: Masha on May 15, 2009, 10:28:31 PM
Hypolina  :clap: ovo je odlicno, da mi je ova tvoja tabela bila ranije ne bih razmisljala sta sutra za klopu :)
Inace, industrijske pahuljice bez mleka mogu i sa vodom da se spremaju.

Znas ti dobro jos jednu streberku koja je toliko pazljivo izanalizirala moju tabelu da mi je i greske u kucanju nasla. Javice se ona... :mrgreen:

Cekaj zar nije Vanjina omiljena kombinacija socivo i jabuka.  :rofl:  :kiss1:

Da, industrijske pahuljice mogu sa vodom i vocem. Tako joj ih ja sada dajem (7 corn)


Despina

Hypo, ovo je sjajno, bas ti hvala :kiss1:
A, L, S