Main Menu

Disciplinovanje - moje dileme

Started by vrana, June 09, 2012, 11:15:03 AM

Previous topic - Next topic

Glitter

i ja mog vracam ako primetim da je ofrljao pranje, ali ih sam pere bas bas dugo
kvarova nismo imali uopste do sada, puj puj

Summer

ja mojima doradjujem, ali moram priznati ne bas svaki put. imaju neki pescani satic koji kao meri koliko dugo treba da peru.

blue, proveri za popravke, moja sara je prvu plombu dobila sa 2 godine i 4 meseca, na petici. i zubi su joj bas bas loseg kvaliteta (na mamu  :crycry:), tako da smo redovni kod zubara, ima dosta plombi, ali nema karijesa. a sin od mog brata ima uzas, ali pravi uzas u ustima, sa nepune 4 godine, jer je njihov zubar imao stav da se mlecni zubi ne popravljaju.


David 09.01.2007.
Sara   08.12.2008.

Blue

nema ova zubarka stav da se mlecni zubi uopste ne popravljaju, nego ja mislim da trenutno ne-popravljanje proistice pre iz toga sto nikako nije u stanju da ga valjda privoli da otvori usta za sada kako treba. a pokusavala je zaista na sve nacine.

ona je rekla "tako maloj deci je nemoguce popraviti, pa morate dolaziti svakih 6 nedelja na kontrolu i da stavim fluor"...tako nekako. ispitacu je kada odemo opet za dve nedelje detaljnije sta planira.

on je takvog karaktera da kada nesto nece, niko ne moze da ga natera. i tako po svakom pitanju, nazalost. nece i tacka. jedino je od sve dece koje u vrticu ne mogu da nateraju da jede.

zubarka je stava da dete ispod deset godina ne moze da ume da opere zube dobro, jer nema razvijenu dovoljno motoriku i ne moze da aplicira ispravno tehniku. tako mi je objasnila, ali ona je jako striktna po tom pitanju odrzavanja higijene, to joj je opsesija. i jako, jako je inace dobra, mlada i savremena, ume sa decom (a i sa odraslima, jer ovde nema te podele).

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Glitter

mislim da preteruje sa uzrastom  :girl_haha:

Blue

pa i meni se to cini  :lol:

svaki, ali svaki put kada tamo odem ona meni (licno) odrzi predavanje o tome da moram da perem bolje, jer tamo neku osmicu ne dohvatim kako treba. a ja preventive (te diskusije) radi operem zube neposredno pred odlazak njoj jedno 5x, iz svake moguce perspektive, raskrvarim desni od tolikog trljanja, plus jos sasvim novom cetkicom. ali ne vredi, uvek otkrije neki propust i iskritikuje me samo tako  :rofl:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Glitter

mi smo nedavno poceli eksperiment sa zubarom bas oko tehinke pranja, izbora cetkica i paste za zube
uglavnom merenje se radi svaki put kada odemo sto je jednom mesecno u proseku, meri se kolicina dnevnog plaka, znaci od hrane, kafe, pica, cigareta itd.
mi smo do sada koristili oral b elektricnu cetkicu, sa nastavkom koji ima onu gumicu u sredini
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

i koristili smo Sensodyne repair and protect past za zube. Tehnika pranja je bila (koju smo nas dvoje koristili)svaki zub pojedinacno, pod uglaom od 90stepeni, pa prakticno imas tri poteza, napred, pozadi i odozdo.
Uglavnom tada je izmeren dnevni plak na 59% i dobili smo savet da promenimo nastavak za cetkicu
i uzmemo ovu, jer nema gumu u sredini i time se povecava korisna povrsina cetkice.

dalje savet koji smo dobili je da ugao pranja ne bude 90 stepeni nego 45-60.

Nakon ove promene procenat plaka se smanjio na 29%

Tada smo dobili savet da promenimo i pastu za zube, te smo po savetu presli na

koja je u proseku vise no duplo jeftinija od ove koju smo do sada koristili. Krajem meseca je ponovo pregled i merenje pa cu da javim rezultate.

Glitter

hocu reci mene nervira kada me savetuju kako da perem zube ali eto da vidim ako poslusam kakve ce rezultate da da  :girl_haha:

Blue

super, bas me zanima kako ce proci experiment  :good:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Blue

samo da se pohvalim da BB vec 3 meseca (otprilike, odmah nakon sto sam se pozalila ovde, to izgleda pomaze (videti per 2-3 strane) je prestao da ima tantrume. vise od tada nije imao ni jedan ispad ili napad  :turpija:

eto, dokazano je da nije nevaljao ni razmazen, nego da je to bila neka faza, jaca od njega, dok nije umeo da prica i iskazuje emocije. i kod nas je na srecu relativno brzo prosla. :)
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.