rezultati na aflatoksin u mleku

Started by maggie, February 19, 2013, 08:59:07 AM

Previous topic - Next topic

Deda

#1
Jutros sam slusala  :nokti2:, ne znam sta da mislim .
A ja kuci bas imam ono meggle 2, 8 , nekd je lakse da nemas ni tv ni net i zivis u neznanju .
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

Margarita

a kod mene trenutno zdravo! sa 2.8%
ali kao da je to neka garancija, danas je ovako, sutra ko zna... :hm:

Saska

Quote from: Deda on February 19, 2013, 09:27:01 AM
Jutros sam slusala  :nokti2:, ne znam sta da mislim .
A ja kuci bas imam ono meggle 2, 8 , nekd je lakse da nemas ni tv ni net i zivis u neznanju .
vala baš
na stranu što za tu supstancu nisam ni čula do pre neki dan
mi pijemo (ustvari deca, ja ni ne volim mleko) Imlek u kartonskoj kutiji, skoro uvek
i nešto mislim, sad je ovo na tapetu, a ko zna šta sve ima i u mleku i u drugoj hrani, što i ne sanjamo  :wall:

Margarita

Quote from: Saska on February 19, 2013, 09:37:21 AM
vala baš
na stranu što za tu supstancu nisam ni čula do pre neki dan
mi pijemo (ustvari deca, ja ni ne volim mleko) Imlek u kartonskoj kutiji, skoro uvek
i nešto mislim, sad je ovo na tapetu, a ko zna šta sve ima i u mleku i u drugoj hrani, što i ne sanjamo  :wall:

bas tako

maggie

bilo je price jesenas da je vecina kukuriza zarazena tom gljivicom zbog suse, i da ce se to odraziti i na meso i mleko ako se ne preduzmu mere, pa evo ga...
Sonja 18.1.2004
Aleksandar 14.1.2008

Lani

Kod mene trenutno Šabačka mlekara i Imlek organsko, oba su koliko vidim OK.
Al što vi kažete, ko zna čega sve ima u drugim namirnicama i da ne znamo...  :hm:

Xe

O tome znam onoliko koliko kazu strucnjaci. Kod nas se mleko slabo pije, MM kad se seti da napravi kafu, ja uopste ne pijem jer mi smeta. Ali, to ne znaci da ne brinem. Ne znam da li i koliko aflatoksina ima i u mlecnim proizvodima, njih cesce koristim.
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

linga

Ne vredi lupati glavu, ko zna šta i jedemo i pijemo :wall:
Mi oko 6 meseci već kupujemo domaće mleko, direkt od krave dolazi, ali opet, to je samo 6 meseci, a pre toga?

Praslin

zbog toga ja više volim fermentisane mlečne proizvode
sve nešto mislim da ovi moji kefirići neutrališu dosta toga lošeg iz mleka

ali svakako nam se svašta servira... bolje da ni ne mislim :girl_sigh:



"Jao šta nas čeka, biće meni ove gliste milina jednog dana, sa setom da ih se sećam" - Disco

Praslin

Quote from: linga on February 19, 2013, 09:45:15 AM
Ne vredi lupati glavu, ko zna šta i jedemo i pijemo :wall:
Mi oko 6 meseci već kupujemo domaće mleko, direkt od krave dolazi, ali opet, to je samo 6 meseci, a pre toga?
Pitanje je šta jede ta vaša kravica iz komšiluka. Koliko sam shvatila, ovo je posledica ovogodišnjeg roda kukuruza.



"Jao šta nas čeka, biće meni ove gliste milina jednog dana, sa setom da ih se sećam" - Disco

Summer

bolje da ne mislim o tome sta sve pijemo i jedemo  :(

ali nije bas lako ne misliti kad o ovom mleku bruje na sve strane

i koliko je i domace mleko sigurno, ako te krave jedu istu tu zarazenu stocnu hranu, kukuruz od kojeg je sve krenulo  :wall:?


David 09.01.2007.
Sara   08.12.2008.

Saska

Quote from: Summer on February 19, 2013, 09:47:16 AM
bolje da ne mislim o tome sta sve pijemo i jedemo  :(

ali nije bas lako ne misliti kad o ovom mleku bruje na sve strane

i koliko je i domace mleko sigurno, ako te krave jedu istu tu zarazenu stocnu hranu, kukuruz od kojeg je sve krenulo  :wall:?
ovo htedoh da napišem, ovo sad nije posledica procesa obrade, nego ishrane krava

Xe

Sad sam pogledala, imamo Imlekovo sa 3,2 posto masti, ono ima nesto povisene vrednosti, ali racunam da nam mleko stoji nekoliko dana pa nam valjda nece biti nista.
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

Margarita

Quote from: Praslin on February 19, 2013, 09:47:16 AM
Pitanje je šta jede ta vaša kravica iz komšiluka. Koliko sam shvatila, ovo je posledica ovogodišnjeg roda kukuruza.

upravo sam ovo htela da napisem
garancije nema
kod nas mleko najvise pavle pije, mmi j au kafi, petar nimalo
ali od tog istog mleka se dobija i jogurt, sir, pavlaka...
kad se krene sa razmisljanjima u tom pravcu, jedino mogu da navucem neku fobiju od hrane, nista vise