Main Menu

Prebacivanje iz vrtica u vrtic?

Started by stacka, February 19, 2013, 07:50:53 PM

Previous topic - Next topic

linga

Jesmo u maju, ali nije imala prravo da krene jel sam ja na porodiljskom, i onda mi rekli da se javim 1 mesec pre polaska na posao. Sad odem, kao nema mestas, a ta socijalna radnica je  :crazy: . Uglavnom, rekla mi Gaga iz Udruzenja da napisem pismeno molbu, tražim da mi pismeno odgovore i onda da se žalim Sekretarijatu i da će je 99 odsto primiti. Meni bi odgovaralo i da je prime na konkursu pa da krene u septembru, taman do jeseni da plaćam siterku i zbog Jane.
A šta ću  sa Aleksom pojma nemam, to mi je 16 km svaki dan mlaćenja i mnogo izgubljenog vremena  :crycry:

Margarita

pa kad upises saru, opet pismeno molbu da prebace i aleksu ;)

Iva

Stacka, sta ste uradili? Jeste li uspeli da prebacite Masu?

Ja sam sad predala papire i molbu da Srnu prebacim iz PU Novi Beograd u PU Rakovica. Mm se vodi kao nezaposlen. Sad se bojim da zbog toga ne bude prebacena.  :nokti2:
I. 24.11.2006.
S. 30.4.2011.

stacka

Predali smo dokumenta cim je konkurs poceo. Rekli su nam da ce spiskovi izaci sredinom juna :wall: do tada nista ne znamo. Cula sam neke price da nema sanse da je upisu tamo gde mi zelimo (tri vrtica smo napisali) jer su navodno prebukirani i da ce nam ponuditi Padinsku Skelu ili Borcu. Ako se to zaista desi meni ne pada na pamet da je prebacujemo, apsolutno nam se ne isplati.
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

Iva

Pa jeste, to vam uopste nije usput.  :crazy:

Za jedan vrtic znamo da je pun jer je bas mali, a ovaj koji mi zelimo je veliki.... i kao ima mesta. Mada se vise plasim da je ne prime, jer MM ne radi trenutno (skoro ostao bez posla).
I. 24.11.2006.
S. 30.4.2011.

Margarita

stacka, mozda ipak da razmislite i o toj opciji?
lake je posle traziti premestaj u okviru iste PU, nego iz jedne u drugu ;)
a i slicno vam dodje da li je vodite u borcu ili mirijevo, ni jedno nije bas usput :girl_sigh:
ovo, naravno, iz mog ugla, sto uopste ne mora da ima veze sa realnom situacijom :rofl: :friends:

stacka

Mardz, nema sanse, sto se toga tice bas smo odlucni. Borca i bilo sta na ovu stranu nam stvarno nije opcija.
U krajnjem slucaju sa Mirijeva I. bar ima direktan prevoz do posla kad ih ostavi, vamo bi na svu muku morao jos i da preseda :crazy: Citava poenta je da malo njemu olaksamo ako je ikako moguce a sve na stranu to bi bilo svojevrsni maltret.
Drugo, zasto bih dete cimala da ima adaptaciju 3 puta. Ajd ako mora dva pa i nekako ali ovo bi stvarno bilo too much.
Vec sam pisala da smo mi vrticem u kome su sada PREZADOVOLJNI, tako da ako ne uspemo da je ubacimo u neki od ova tri koja smo hteli ona ostaje gore.
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

Margarita

ja verujem da ce masha upasti u neki od ta tri koja ste naveli, nego i oni vole malo da dizu tenziju :hm:
nama su i za vrtic u kovilovu rekli da mozda nece biti mesta :lol: mozes misliti, a tamo bilo mozda njih 10-12 ukupno
i isto je bila prica: mozda ce biti mesta u padinskoj skeli ili ne znam ni ja gde :hm:

stacka

Iva, meni je receno da Masa ima manje sanse nego neko dete koje zivi na opstini a roditelji mu ne rade, tako da ukoliko ste prijavljeni mislim da imate bolje sanse.
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

linga

Quote from: stacka on May 20, 2013, 01:29:18 PM
Iva, meni je receno da Masa ima manje sanse nego neko dete koje zivi na opstini a roditelji mu ne rade, tako da ukoliko ste prijavljeni mislim da imate bolje sanse.

Ovo NIJE tačno.
Na listi prioriteta, piše  lepo sve izlistano ko ima ptrednost, samohrani roditelji, deca palih boraca, deca sa posebnim potrebama, i deca čiji su roditelji zaposleni. U svakom slučaju, ako je ne prime, pišete pisanu žalbu i tražite pisani odgovor, u više od 95 odsto se reši pozotivno. Ja sam svoj problem tako rešila. A i ako se ne reši, druga instanca je Sekretarijat, mi smo u udruženju nekima pomogli da reše problem upućivanjem na žalbu sekretarijatu. Fora je samo da se ništa ne priznaje usmeno, svaki papir im tražite NAPISMENO:

Iva

Fora je u tome sto Srna ide u vrtic, a zbog selidbe u drugu opstinu, treba da je prebacimo u vrtic blizi mestu stanovanja. Ne gine nam zalba ako je nema na spisku.  >:(

Inace, ona prosle godine nije bila primnjena po konkursu, pa smo se zalili i prime je. I toooo dalekooo od mesta stanovanja. Pa smo se i tu zalili pa smo dobili malo blize.  :rofl:
I. 24.11.2006.
S. 30.4.2011.

stacka

Linga, tacno ili ne meni je tako receno. BUKVALNO TIM RECIMA.
Pa, to je jedini razlog zasto smo i zvanicno menjali papire oko prebivalista. Jos sam ja pomenula kako nam na Zvezdari niko nije pravio problem oko toga a ona meni mrtva hladna kaze "Pa, na Zvezdari ima manje dece" :wall:
Anyway, zove me danas komsinica, njena mala ide u taj treci vrtic koji smo pisali, pita me jesmo li je upisali negde. Ja joj kazem sta je bilo, ispostavi se da ce njenu malu da prebace u Poletarac (taj je kod nas drugi na listi) jer u Maleckoj (u koju ona sad ide) ce rasformirati grupe i od dve jaslene prave jednu vrticku. Pola dece ostaje tu, pola prebacuju po ostalim vrticima. :wall: Dakle, taj treci komotno mogu da otpisem, nema sanse da ce je tamo primiti, ostaje da vidimo da li ce upasti u neki od ova dva. Vidim ja da mi se smesi natezanje sa PU ponovo. :wall:
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

vojka

stacka  :hm:
stavrno se nadam da cete upasti u zeljenji vrtic :voda: :voda: :voda:
a da li ste pored m4 formulara, donosili potvrdu iz firme o zaposlenju?
Coka 22.8.2006
Dujka 23.7.2012

stacka

Ja radim u privatnoj firmi i za tim nije bilo potrebe. I. je posto radi u drzavnoj odneo prvo samo nju pa su ga vratili jer su promenili i sad traze za sve M4 obrazac. Tu potvrdu iz firme koju je imao su mu vratili kao nepotrebnu.
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

Saska

U našem vrtiću je okacen samo link ka web sajtu beograd.org.rs, a to je onaj što sam ostavljala. Na tom spisku je samo izvod iz penzionog i krstenice.

Ja sam predavala da preselimo Mihajla u vrtić bliže kući, pa se ispostavilo da mi ni to nije bilo potrebno, već samo molba, jer je u okviru iste PU.