Main Menu

jaslice, razna pitanja

Started by vojka, February 28, 2013, 11:14:17 AM

Previous topic - Next topic

vojka

vracam se na posao pocekom jula, ili ako uspem da dobijem godisnji pocetkom avgusta
sto znaci da bi trebalo da organizujem cuvanje dujke
ako ce ici u jaslice, trebalo bi da konkurisem u maju :think:
pitanje za disco, da li zna kakve su jaslice ovde u nasoj okolini?
a imam i dodatnu dilemu, da li da vidim i probam da pitam mamu i svekrvu da li bi cuvale dujku prepodne tu sledecu godinu, pa da krene u vrtic sa dve godine?
i treca opcija, da li mozda da angazujem neku zenu za cuvanje?
kako se krecu cene takve usluge?
otvorena sam za sve predloge, sugestije i iskustva
Coka 22.8.2006
Dujka 23.7.2012

disco2000

Jaslice u "Bosko Buha" su divne :love32: P. je krenula sa 14 meseci, nemam nista lose da kazem. Svasta nesto je tamo naucila... Stalno rade sa njima... Pesmice, price, igre, boje, osamostaljivanje, u beskraj...

Margarita

petar je isao u 'zvoncicu' ali je krenuo 'tek' sa 2.5 god
bili smo zadovoljni, ok osoblje, zgrada doduse malko starija; ne znam da li su u medjuvremenu nesto radili

Summer

David je isao u Zvnocicu, krenuo sa 18 meseci. Zgrada jeste malo oronula. Jedna vaspitacica je bila bas divna, svasta su radili sa njom. Druga je bila neka starija, nista kreativno nisu radili, ali ga je ona naucila da sve jede u vrticu i na tome sam joj zahvalna i pomogla je mnogo oko skidanja pelene.


David 09.01.2007.
Sara   08.12.2008.

vojka

bosko buha mi je blizu
sad sam gledala na plan plusu
Coka 22.8.2006
Dujka 23.7.2012

Pepi

Ne znam nista o jaslicama u tvom kraju, samo da te  :bighug:
Dasa je krenuo malo pre prvog rodjendana, ja nisam imala drugu opciju za cuvanje.

Saska

od svih tvojih pitanja jedino znam da treba da konkurišeš u maju

ovo drugo samo ti znaš, da li možeš da organizuješ babe za čuvanje, da li možeš da platiš ženu, to ti nije bez 250-300 Eur.
I ako krene u jaslice, trebaće ti neko da uskače u slučaju razboljevanja (možda bolje da babe rezervišeš za te slučajeve) ....

vrana

Moj stav je da ako mozer da organizujes cuvanje,bolje to nego jaslice.
A ako mozes da platis zenu,bolje to nego babe.pogotovo ako treba da ih kombinujes,ima organizacija na nos da ti izadje.doduse,ja to pricam iz svoje perspektive,a ja mozda i preterujem u zahtevima kako TACNO treba da mi se cuva dete, pa mi je najlakse bilo da platim pomoc i ocekujem da se moja volja postuje  :D

S druge strane,finansijski to nije mala stavka,tako da razmisli dobro,zbog kredita i svega

8h ti ispadne oko 30000,bar je tako u mom okruzenju
Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.

emge

Ja sam mogla da platim ženu, ali sam odabrala jaslice za oboje :D
Jednostavno, bilo mi draže da ih čuva neko pod nadzorom države, nego kod kuće da su sa "stranom ženom". A osim toga ne vidim sebe kao dovoljno autoritativnu, da bi me ta žena slušala, kao i npr baba - koja nam je "daleko" pa bi onda praktično živjela sa nama 5 dana.

Sve u svemu, možda sa godinu jesu mali za jaslice, ali sa godinu ipo nisu. Ja od sveg srca glasam za jaslice, valjda se vidi :lol:

Konkuriši u maju, onda biraš kad oćeš da krene, ako si za jaslice naravno.

prevodilica

moji su obojica, pored babe (svekrve) koja je bila kod kuće, krenuli u jaslice sa godinu i po
toliko


Lani

Vojka, ja sam uvek najpre za babe, da izgurate još par meseci... pa onda eventualno jaslice.
Žena za čuvanje bi mi bila poslednja opcija.
Sad te verovatno zbunjujemo, svi imamo različita mišljenja.  :lol: :bighug:

Elanor

naravno da svi imamo razlicita misljenja :girl_haha:
a mislim da i vec znamo ko kako razmislja na koju temu :)
evo na ovu, znala sam da mogu da na slepo potpisem emge, a da se s vranom necu sloziti :)
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

AnaK

Quote from: Elanor on February 28, 2013, 02:52:50 PM
evo na ovu, znala sam da mogu da na slepo potpisem emge, a da se s vranom necu sloziti :)

A ja tačno suprotno  :lol:
Janko 23.7.2002.

linga

Kao što vidiš, odluku moraš da doneseš sama  :lol:
:bighug:

vojka

#14
odluka me ceka pa me ceka, u stvari nisam ni sigurna da cu mnogo odlucivati, vec vidim da su mi neki pravci utemeljeni
zena za cuvanje je otpala, definitivno
bila sam do jaslica, lepo izgledaju onako spolja, a rekli su mi da moram u centralu da se raspitam oko upisa

mene nekako muci sto ce imati dujka oko 13/14 meseci kad krene
ja bih nekako ako moze to pomerila na 20/22 meseci starosti  :lol:
ali izgleda da od toga nece biti nista
nisam jos pricala sa bakama, ali mislim da od toga nece biti nista na redovnoj bazi, vec eventualno neko utrcavanje u slucaju razboljevanja

tako da su mi preostale jasle

ali mi nesto bas tesko, coka krece u skolu, dujka u jasle, a meni su male, jos uvek su mi male  :nokti2:

a ja sam ocigledno  :crazy:
Coka 22.8.2006
Dujka 23.7.2012