Main Menu

jaslice, razna pitanja

Started by vojka, February 28, 2013, 11:14:17 AM

Previous topic - Next topic

AnaK

Janko 23.7.2002.

disco2000

P. je tamo prohodala :rofl: i sta joj fali :ljut:
Ura za jaslice :lol:

emge

Marta je krenila sa 11 mjeseci, a Marko sa 13 - imao je sreće :lol:

Trebaće baba da utrčava kod jaslica prve zime, posle jako rijetko :)

Elanor

:bighug:

moji su krenuli s  po 7 meseci, ja sam srecna sto nisu sa 4 :)
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

martina

tt sa 6. l&m sa 9

s njom sam isla tri dana ( na privikavanje ... poslije sam se sama sebi smijala). l&m sam samo ostavila, kao tu im je titi, u istom obdanistu, ako im sta zatreba  :lol:

prva zima je bila grozna sa tt, smrsala sam bila 10 kg za 2 mjeseca, i spavala na poslu, bila je bolesna no-stop, mi oboje radimo... baba i deda su bili dosli negdje u martu u posjetu ( ona posla u decembru), spasili me.
najgori mi je bio stomacni grip

zato sam i sacekala proljece fino s L&M ( u o vrijeme je kod nas placeno bilo 6 mjeseci, a mogao si da uzmes 3 neplaceno)
tiana 97
martin 99
luka 99
Dezulovic:
Nije, jebiga, problem kad neobrazovana budala ima nerealnu ambiciju, već kad ima realnu mogućnost

Vockica

I mi planiramo da prijavimo Danila u maju, da krene od septembra.
Dunja 10.7.2003.
Danilo 18.5.2011.

martina

#21
sto se tice zena/baba/jaslice

ja sam za zenu koja ce da dodje  kuci... ako moze da se nadje pouzdana
ja nikako nisam mogla da ostavim i dijete i kucu nekome koga ne poznaje licno bar neko koga ja poznajem licno... sve te intervjure/preporuke nekih tamo ljudi koje ja ne znam... nisam mogla da podnesem

vidjela sam prijatelje koji su zaposlili neku zenu ( kao "nasa") koju su "pratili:... ma idi...
mada, vidjela sam i divne zene... ali kocka mi je to bila

tako da je ta kombinacija otpala s titi
kad su luka i martin dospjeli dotle, htjela sam da ih ostavim kuci s babom, ali da dolazi i zena... jer nije baba bas mogla sama
ali mm nije htio da cuje za to da budu s babom... on je bio kuci s mamom kao mali, i njemu je to bilo grozno... ja mislim da bi ih poslao s 3 mjeseca u jaslice  :lol:

inace, ja sam to sve htjela jer mislim da je meni lakse da mi dodje neko kuci... sto se djece tice, moji su isli, eto, od najranijih nogu u obdaniste i... nemam lose misljenje o tome uopste. u ovom nasem su kuhali super hranu, radili s njima, igrali su se s djecom ( sto je meni bilo vazno)...
tiana 97
martin 99
luka 99
Dezulovic:
Nije, jebiga, problem kad neobrazovana budala ima nerealnu ambiciju, već kad ima realnu mogućnost

Margarita

vojka, a onaj neki drzavni bebi-servis, pa da zaposlis zenu preko njih?
bar do tih 20-ak meseci, ako bi ti bilo lakse da pregura ovu zimu kod kuce?

a male ce ti uvek biti, ne brini :friends: :love32:


Saska

Quote from: martina on March 01, 2013, 03:44:50 AM
inace, ja sam to sve htjela jer mislim da je meni lakse da mi dodje neko kuci...
e to, koje je silno olakšanje kad se samo obučeš i izađeš iz kuće, meni je to kao da mi je neko skinuo 25 kg sa leđa

vojka

Quote from: Margarita on March 01, 2013, 08:47:38 AM
vojka, a onaj neki drzavni bebi-servis, pa da zaposlis zenu preko njih?
bar do tih 20-ak meseci, ako bi ti bilo lakse da pregura ovu zimu kod kuce?

a male ce ti uvek biti, ne brini :friends: :love32:
nisam o tome razmisljala, za drzavni bebi-servis  :think:
nisam znala da to postoji  :-[
a kako se krecu njihove cene?
u stvari, meni problem predstavlja sto bih zelela nemoguce
to je da dujka krene u vrtic sa dve godine, a ne sa jednom
i da ih ostavljam u 7 i 30, a ne ranije

ali okolnosti su drugacije i moram da se pomirim sa time
i da im nista nece biti sto je tako
Coka 22.8.2006
Dujka 23.7.2012


Lani

Baš htedoh da napišem da ti je taj državni bebi servis cena kao za privatni vrtić. Ja bih onda pre privatni vrtić.


vojka

Coka 22.8.2006
Dujka 23.7.2012

vrana

sad cu da ti nadjem moju temu o drzavnom bebi servisu
mi imamo bebisiterku preko njih i ja sam prezadovoljna. prvo je dolazila da mi pomaze poslepodne kada sam sama sa njih dvojicom, sada dolazi prepodne i cuva vuju dok ja radim a vasa je u vrticu. hocu da kazem, pre nego sto je pocela sama da cuva vuju, ja sam je poznavala vec godinu dana, tako da sam sa te strane mirna. inace potpuno razumem ovo sto martina prica, dzabe ti preporuke i tduja iskustva, nije lako ostaviti tako malo dete sa nekim ipak potpuno nepoznatim.

cena je ista kao u privatnom vrticu, sto kaze lani, ali ako je vec tako, ja bih opet izabrala zenu, jer se i u privatnom vrticu mala deca razboljevaju, a i ne znam od koliko sati rade, sto moze da bude nezgodno zbog tvojih smena

a i nemam neko posebno misljenje o vecino privatnih vrtica :wacko:
pouzdaniji su mi drzavni, al da nadjes neki fini, sa finom vaspitacicom

jao bolje da cutim na ovoj temi, ja sam toliko duboko problematicna za ove stvari, samo mogu jos vise da ti nabijem tenziju, zbog sopstvene anksioznosti  :-[
Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.