Main Menu

Pustiti ih da porastu ....

Started by Zumbulica, March 03, 2013, 10:31:38 AM

Previous topic - Next topic

rafa

Ja nekako verujem da necu imati problem, da se necu mesati, da cu ziveti svoj zivot punim plucima kao i sada  :lol:, da cu svakako preferirati da mi budu blizu fiziciki, a ako budu daleko -da cu svako malo posecivati...I nemam utisak da ce mi se 'odmaci', ma nema sanse  :)

S druge strane, njihova slomljena srca u najavi i vezivanje, brak sa pogresnim i promasenim osobama koje im srecu doneti nece me uzasavaju...to mi je jedan od vecih strahova, valjda sto je (delimicno) van mog uticaja i kontrole.

Delimicno zato sto verujem da im vaspitanjem, modelima i pricom indirektno uticemo na izbor partnera i sliku neke price koju zele da imaju.
10.12.2002.
19.05.2005.

there's no truth, only perception

veki

joj ja nesto zamisljam mm i mene nasamo kad nas otkace, i kad ne budu htele sa nama da idu, i vec me tako plasi ideja o mm-ovim penzionerskim odmorima, ja sam vec planirala da se uclanim u drustvo aktivnih penzionera onih sto mm kaze da su ludaci a sto se svakog vikenda veru na neko brdo :lol:

Saska

Quote from: vrana on March 08, 2013, 11:35:01 AM
pa apsolutno se slazem

ali

mislim da je tesko sa malom decom
da je super sa decom starijom od pet godina pa sve negde do 12-13

a kad su stariji od 12-13 mislim da je super da ides sa muzem a deca da ostanu kod kuce

da se razumemo, ne mislim da pre uzrasta od 12-13 godina ne treba nigde da se ide sa muzem, a bez dece, ali ja u tom periodu planiram bas da dosta nadoknadjujem  ;D
joj, meni Jova stigao već do 15, al ja bih tek sad mogla da ga ostavim samog kod kuće, ono baš samog i preko noći. Sa 12-13 samo uz nadzor, bar za preko noći.

vrana

aaaaaaaaaaaaa ma nisam mislila same kod kuce da ih ostavljam :lol:
neo bi bio sa njima naravno


ali secam se sebe iz tog perioda 15-16 godina
draze mi je bilo da me ostave na miru i idu negde sami, a ja da svako vece visim u kraju, nego da me vodaju sa sobom
Vasa 3.8.2008.
Vuja 13.1.2012.

aleks

Quote from: rafa on March 08, 2013, 11:45:14 AM
Ja nekako verujem da necu imati problem, da se necu mesati, da cu ziveti svoj zivot punim plucima kao i sada  :lol:, da cu svakako preferirati da mi budu blizu fiziciki, a ako budu daleko -da cu svako malo posecivati...I nemam utisak da ce mi se 'odmaci', ma nema sanse  :)

S druge strane, njihova slomljena srca u najavi i vezivanje, brak sa pogresnim i promasenim osobama koje im srecu doneti nece me uzasavaju...to mi je jedan od vecih strahova, valjda sto je (delimicno) van mog uticaja i kontrole.

Delimicno zato sto verujem da im vaspitanjem, modelima i pricom indirektno uticemo na izbor partnera i sliku neke price koju zele da imaju.

A tek penziju, sve sam isplanirala  :diva:

Strahova imam dva miliona...
Aleksandar - 25.06.2006
Sofija - 23.09.2010

Elanor

moji su bili pesma i kao mali :)
samo da se negde skita, da se ne bude u kuci i da se ne prati rutina :)
milena je po restoranima kao beba (velika i mala) bila toliko dobra da su nas maltene otvoreno pitali cime je drogiramo, a ona je naprosto uzivala.
s druge strane, mi nemamo kome da ih ostavimo i situacija ce vremenom po tom pitanju biti jos losija.
a ovde tinejdzeri sasvim normalno izlaze s roditeljima po restoranima i slicno. cak i studenti ponekad idu na dva odmora: jedan s drustvom i jedan s roditeljima (taj drugi nesto egzoticniji i skuplji :D) i uzivaju i raduju se i jednom i drugom. cini mi se da je uopste odnos velike dece i roditelja ovde zdraviji nego u srbiji, da je mnogo manje u 'nemo' smaras' fazonu.
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

martina

mi ovako kao elanor...

nekako, bas uzivamo da smo s njima
moji vole da idu s nama, vec se raduju neumu ljetos, bilo je divno na rokijima... a i ja bas uzivam u njihovom drustvu ... naravno, vec smo ljetos meca i ja kontali kakav bi rv odgovarao samo nama dvoma, ali to ipak za 5-6 godina, ne jos, daj boze zdravlja, bice i za to vremena

mislim da kad samo u 'same old - same old' situacijama, onda im nije toliko zanimljivo s nama, ali ako putujemo, radimo nesto novo - moji bas vole

zato i mislim da treba imati djecu sto mladji, ja bas uzivam s njima sada... i jedva cekam da zavrse skolu i da ne moram vise o tome da im pametujem ko pokvarena ploca
tiana 97
martin 99
luka 99
Dezulovic:
Nije, jebiga, problem kad neobrazovana budala ima nerealnu ambiciju, već kad ima realnu mogućnost

Saska

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Jova se isto ne buni da ide sa nama, ne uvek, ali idemo često.

martina

meni je problem ovaj nas "tradicionalni"  lake placid ( skupljamo se u maju tradicionalno, prvo je bila otava, a sad smo se prebacili u lake placid)

titi je isla u otavu dvaput dok je bila manja, i to joj je dodijalo, gomila djece i odraslih, njoj dosadno, nema drustvo. otavu je vidjela... tako da je prestala da ide... i sad kad smo isli u lake placid ja je uopste nisam planirala ( a ima nas milion, pa spavanje bude "issue")... i ona se bunila, kao: pa hocu i ja  :crycry: ( posto nije nikad bila u lp)
sad za ovu godinu gledam da ovi jedni prijatelji povedu svoju kcerku koja je godinu starija od titi... to su njihove kuce u lake placidu i ovoj maloj se ne ide, a u lp je bila... da vodim titi da mi kuka tri dana kako se ubija od dosade - ne da mi se... a da dovodim jos jedno tudje dijete da joj pravi drustvo - nezgodno je iz milion razloga. pa vidjecemo, nadam se da cemo privoljeti ovu malu od prijatelja da "zrtvuje" vikend za titi

imali smo samo jedan "odrasli" vikend u lp, i to je bilo super na neki svoj nacin isto... jedino problem sto se djeca druze i vole, pa kad cuju da se mi odrasli sastajemo bez njih, budu ljubomorni
tiana 97
martin 99
luka 99
Dezulovic:
Nije, jebiga, problem kad neobrazovana budala ima nerealnu ambiciju, već kad ima realnu mogućnost

martina

nisam vam rekla... luka i martin su isli ove sedmice sami kod zubara, na ciscenje, plus su im radili i otiske za aparat za ispravljanje zuba

luka je dosao ( on isao prvi) u srijedu i kukao koliko je cekao autobus i na kraju rekao da treba da zakaze jos jednom, ima neke karijese

martin je dosao i rekao kako je sam sebi zakazao da mu srede donju jedinicu koju je okrnjio nekad davno a nikad nije prijavio ( to sam skontala kad sam ga vodila d amu zakrpi onu gornju jedinicu)

ista ista majka, isti otac, isti datum rodjenja...  i jedan sam sebi zakaze, a drugi dodje meni da mu ja zakazem... mora da je do uciteljica, od SK-a imaju razlicite uciteljice :ljut:...
tiana 97
martin 99
luka 99
Dezulovic:
Nije, jebiga, problem kad neobrazovana budala ima nerealnu ambiciju, već kad ima realnu mogućnost

cici

Sigurno je do uciteljica i horoskopa :lol:


AnaK

Horoskop i genetika identični, dakle - učiteljica  :girl_in_love:
Janko 23.7.2002.

limun

tacno sam znala, uciteljice su za sve krive!  :innocent: hvala martina   :friends:  :rofl:

znaci stoji ispred ormana jutros, ne zna sta da obuce, a necu da mu pognem, odnosno rekla sam "uzmi trenerku i neku majcu, ne moras najnoviju, neku od starijih za po kuci". posle 20 min utrcava otac u sobu i zatice ga i dalje u gacama i potkosulji, krece sa dramom, da ima 12 god i da mora da pocne da se brine o sebi, a onda ljubigamajka nalazi resenje, zove mladju sestru da mu resi taj uzasno tezak problem sa dve nepoznate. jasno vam je da je posebna tema bila "a koje carape?"  :shout:  :crycry:






martina

jooj  :lol:
problem s dvije nepoznate  :lol:

tiana 97
martin 99
luka 99
Dezulovic:
Nije, jebiga, problem kad neobrazovana budala ima nerealnu ambiciju, već kad ima realnu mogućnost

Saska

Jova nema tu vrstu problema, on obuče bukvalno šta mu je pod rukom, apsolutno mu je to nebitno.