Main Menu

Spavanje na stomaku

Started by hypolina, November 15, 2013, 11:41:37 AM

Previous topic - Next topic

stacka

Jao, Lani, ne znas koliko si mi ulepsala dan :friends:
Mislila sam da jedino ja nisam normalna :lol: :kiss1:
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

Lani

Dobro  :-X onda ću da kažem da i mm nekad proveravam da li diše kad spava.
Ko će da mi izađe na crtu, a?  :lol:

Beatrix Kiddo

Balša  02.09.2002.
Varja  29.07.2004.
Uroš   07.05.2007.

Beatrix Kiddo

Mislim, stvarno provjeravam i klince i mm  :)
Balša  02.09.2002.
Varja  29.07.2004.
Uroš   07.05.2007.

stacka

Jao, ja :rofl1:
ali nisam htela da pominjem muzeve na ovoj temi :rofl1:
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

Finalina

molim lepo :lol: ko je prvi priznao trip? ;D

Lani

Sad će svi da krenu da priznaju.  :rofl: :kiss1:

anelore

Ma kakvo priznavanje, ja sam mislila da se to podrazumeva, da prizna samo onaj ko ne proverava   ;)

Margarita

ja se sad brinem sto ne proveravam :rofl:

Elanor

ne proveravam ni ja, mislim da nikad i nisam :think:
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

hypolina

Quote from: senka on November 15, 2013, 12:31:51 PM
koliko kapiram uzrok sids-a je upravo to što je pedijatrica rekla

to, ali i ne samo to. Kod dece koja su umrla zbog sids-a je pronadjena visoka koncentracija CO2. Najcesci uzrok je da ako podloga nije dovoljno cvrsta, prave se kao udubljenja u duseku i beba udise vazduh koji izdise pa se poveca koncentracija CO2 i dodje do zastoja disanja. Nije samo pritisak na dijafragmu razlog, vise ima razloga ali je sustina ovo sto martina kaze- ne zna se zbog cega do toga dolazi i nije spavanje na stomaku samo po sebi obavezno opasno.

Quote from: Finalina on November 15, 2013, 02:26:01 PM

ako ti je za utehu, hypo, ja sam imala taj neki trip tokom njihovog spavanja i dugo sam ih kontrolisala da li dišu, ali baš dugo
ja cesto proveravam Niku jel dise, ali ne ovako paranoicno. Njega pogledam i ako ne vidim u sekundi da li mu se mrda grudni kos ja pretrnem, zaboli me glava u sekundi.

Quote from: Elanor on November 15, 2013, 01:56:46 PM
iskreno, spavanje na ledjima u sad jeste smanjilo sids (s mizerne cifre na nesto mizerniju), ali je dovelo do eksplozije drugih razvojnih problema (ovo ti pise mama koja se namucila s tim drugim, motorickim problemima)

pa pre su bas savetovali spavanje na stomaku. Moja sestra i ja smo tako odrasle. Tata moj sa druge strane je ocajan sto ga je mama stavljala samo na ledja pa ima 'zalezanu' lobanju. :lol:

Quote from: anelore on November 15, 2013, 12:10:20 PM
Ja nisam, osim kada su spavali na meni ali tada sam ja uglavnom bila u nekom polusedecem polozaju, i to nije trajalo duze od popodnevne dremke od sat i po.


tako i ja... on ako je na stomaku onda spava na meni. Problem je sto sam ja od umora jer samo ja ustajem nocu (mm cesto na putu, a i radi 12h dnevno van Bgd-a) pocela da pravim propuste nocu pa me bas uhvatila panika. Pre neku noc sam ga stavila na sebe posle podoja kao da ucvrsti san pa da ga stavim u krevetac i od umora zaspim i probudim se posle sat i po i shvatim da lezim sa njim na sebi na ivici kreveta. :( uzas...

Necu onda sa de usudim jos da ga stavljam, vidim da vecina vas nije. Probacu sa spavanjem u ljulji- njihalici, mozda upali.


hypolina

mm ima one apnee u snu, dise, bolje da kazem hrce i onda se ne cuje par sekundi i onda udahne kao da izroni iz vode- onako hvata vazduh. Ja imam radare pa se budim kad ne cujem ravnomerno disanje i onda ga munem laktom iz sve snage da prodise. Svakii put ocekujem kontru.  :lol: :lol:


irma

a I. kao beba nije htela da spava na stomaku (niti budna da lezi na stomaku), pa je negde sa 2,5 meseca naucila uz pomoc vezbica po preporuci fizijatra (tortikolis i hipertonija) i od tada i dan danas uvek spava na stomaku  :) disala je i tada i sada, a ja proveravala i tada i sada. i muza, da se odmah izjasnim  :girl_haha: 


Ljubav koju dajemo je jedina ljubav koja ostaje u nama.

Pepi

Ni ja nisam dasu stavljala na stomak, nije hteo, više je voleo na boku da spava. Tek negde oko 5-6 meseca smo krenuli sa stomakom,a i dan danas može da zaspi samo ako je na stomaku.  :)

MamaMaja

Quote from: irma on November 15, 2013, 07:50:16 PM
a I. kao beba nije htela da spava na stomaku (niti budna da lezi na stomaku), pa je negde sa 2,5 meseca naucila uz pomoc vezbica po preporuci fizijatra (tortikolis i hipertonija) i od tada i dan danas uvek spava na stomaku  :) disala je i tada i sada, a ja proveravala i tada i sada. i muza, da se odmah izjasnim  :girl_haha:

Jao sapatnice moja :(
Kod mene Maksim ima apnee, prouzrokovane ogromnosti treceg krajnika, i on se jadan cuje kad su vrata zatvorena, a ja u dnevnoj jer ne moze lepo da dise. Pa se onda izgubi, i skacem da ga okrenem, da prodise.
Jednom smo operisali treci krajnik sa tri, godinu dana smo bili mirni, sad vec godinu dana opet veliki i idemo 2. januara na operaciju sva tri krajnika, sa oba mnoja decaka :(

Inace moja deca nisu nikad htela da spavaju NIKAKO sem na stomaku.
Maksim nije ziv hteo da spava u krevetu, dok ga sa svih strana nisam zagrtala urolanim cebicima, da se ne oseca kao da je sam na velikom prostiru. Potraja to neko vreme, pa je onda poceo da zeli da spava i spava samo na stomaku.
Konrtolisala sam ga, naravno.
28.05.1993 Sunce
06.08.1997 Mesec
28.11.2007 Zvezdica