Main Menu

Deca i mobilni telefoni

Started by Urbana, December 26, 2013, 11:35:44 AM

Previous topic - Next topic

Urbana

Konkretno pitanje je kako im ograniciti koriscenje?

Citala sam dosta tekstova od NikkiL ona se cini mi se vise bavi problemom vrsnjackog nasilja na netu, ali mene vise intersuje kako ograniciti ( smanjiti )  to socijalirizarenj putem neta, ja nema problem cak mi pokazuju desavanja na mrezama, ali ustvari najvise mi smata taj whatsapp posebno kod Lole, Monika ima dosta samokontrole, ona sama iskljuci wifi .... kad uci uzimam joj telefon, ali opet primecujem da onda ima dozu nervoze, da sto pre zavrsi....nekako mi najbolje funkcionise oduzimanje telefona na dva dana, bas se lepo iskulira.
E sad ja bi da ona sama nekako ima tu samokontrolu, a to ne znam kako da postignem.
Ne bojim se nacizma i terorizma imam strah o pomodarstva i primitivizma

Zumbulica

Iskreno, nemamo neki mehanizam za to. Dva-tri puta smo Jeleni uzeli telefon na par dana ove godine ali ne zbog nekog konkretnog razloga nego onako kumulativno. Ona kao da se regenerise za tih par dana  :lol: Posebno mi smeta to sto, dok traje skolska godina i sve obaveze, primenjuje taj najlaksi i najbrzi nacin za socijalizaciju  :crazy: Takodje, neuporedivo manje cita, ove godine je procitala tek par knjiga, a stalno nesto cita na telefonu .... Takodje, tako je prilicno van nase kontrole sto se tice sadrzaja ali to se svakako na tom uzrastu resava jedino dobrom medjusobnom komunikacijom.
....moje srce, ptica divljine, naslo je svoje nebo u tvojim ocima ....

Praslin

Ja se živa unervozim ako ostanem bez telefona  :-[
Ne znam kako bih mogla da ga učim rezilijentnosti na tu spravu, kad je ni ja nemam.



"Jao šta nas čeka, biće meni ove gliste milina jednog dana, sa setom da ih se sećam" - Disco

Finalina

moji jos uvek ne koriste telefone na taj nacin tj koriste ga prvenstveno za telefoniranje, a ne i za socijlani zivot tokom i nakon skole

mladjani igra igrice ne njemu, a ona skida muziku i najvise joj za to sluzi, uopste ne izlaze ni na kakve drustvene mreze

Urbana

Quote from: Finalina on December 26, 2013, 12:08:26 PM
moji jos uvek ne koriste telefone na taj nacin tj koriste ga prvenstveno za telefoniranje, a ne i za socijlani zivot tokom i nakon skole

mladjani igra igrice ne njemu, a ona skida muziku i najvise joj za to sluzi, uopste ne izlaze ni na kakve drustvene mreze

Jao ti si zaista zasad srecna zena  ;)

Uh cini mi se da su taj whatsapp i instagram najzastupljeniji..... FB i twiter su podnosljivi tamo zalazi dva puta sedmicno.....a ovamo je promet bas intenzivan....najgore kad joj i oduzmemo telefon na dva dana, posle kad joj vratimo sizi dok sve poruke ne pristignu....ja je nekako stalno ubedjujem da ne mora svaku da procita i na sve da odgreaguje, sto naravno i ne radi, ali ja sticem takav utisak.

I sad recimo meni je problem sto i kad uzmemo telefon, cesto joj puta treba komp za ucenje....ali prisustvom kompa nisam ukinula instagram, e sad da blokiram to na kompu nekako mi tesko....htela bi da nekako razvijem joj svest da kad uci bude sama disciplinovana, e to ne znam KAKO?
Ne bojim se nacizma i terorizma imam strah o pomodarstva i primitivizma

Saska

moji isto ne koriste tel za društvene mreže, za to im je komp, ustvari samo Mini, Jovu društvene mreže interesuju k'o lanjski sneg

Jova samo telefonira i čita mejlove, a Mina samo telefonira (pod uslovom da ne zaboravi da ga ponese)

Finalina

verovatno jesam, ali sada je kasno da se kajem zbog toga  :girl_haha:  , a mislim i da je kasno da se ukida ono što je dopušteno prerano i sa dobrim izgovorima i bez prigovora da zapravo nema pogovora da smo sve super uradili kada smo deci u ruke tutnuli racunare, konzole i telefone .... sve se to, po mom misljenju, vrti oko iste stvari ...ukoliko se razumemo po ovom pitanju ...

Deda

Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

Finalina


kalimero

pratim i ja, madas sticem utisak da se zavisnost vise javlja kod zeMske dece......


Bata ponekad ne zna ni gde mu je telefon, a na notebook-u mu se nakupi bar tri prsta prasine  :lol:
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.
 

Finalina

zavisnost je za uredjajima je kod decaka, a za mrezama kod devojcica

kalimero

slazem se...... zato on ima bar 4 do sad koriscena telefona...... i ni na jednom nije imao nista od aplikacija/interneta/zezalica/muzike po malo i to je to......  :rofl:
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.
 

Finalina

isto i mladjani, pet komada je nanizao

senka

moji imaju telefone. K najviše koristi, ona prednjači i u fejsbučenju

ja sa prestala da gledam na to kao na zavisnost, meni je to tehnološki i društveni razvoj kojem bi se trebalo prilagoditi. nekada je i tv bio sotona
ne vidim razliku u "zavisnosti" onoga ko čim se probudi uključi radio i ceo dan mu svira od onog ko se druži  preko društvenih mreža ili svakodnevnog gledanja i čitanja vesti...
+ što prihvatam novi vid druženja preko mreže (naš ovde ili putem mesindžera, vibera...) koji sada sigurno više odgovara našem tempu života nego (nekadašnje) face to face
i ne mislim da mreža otuđuje ljude, naprotiv nikad više nismo bili povezani  :)
M.2000.
K.2003.
A.2006.
SD mama

Finalina

sam sadržaj koji nas povezuje je diskutabilan za to zbližavanje, onako suštinski, osim što ja čak ne bih poredila radio i net