Najbolje vreme za kretanje u vrtic ili jaslice

Started by Blue, December 30, 2013, 03:23:21 PM

Previous topic - Next topic

Blue

Koje je po vama najbolje vreme da dete krene u vrtic/jaslice?

To jest, kada biste imali mogucnost da birate da li ce ga neko pouzdan cuvati kod kuce ili da ide u vrtic, i kada ne bi gledali finansijski aspekt vec iskljucivo dobrobit deteta i njegove potrebe, sa koliko bi ga meseci (tj. godina) poslali?

Sta je po vama za dete najbolje? Kada pocinje potreba za socijalizacijom?

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Praslin

Da mogu da biram, ne bih pre 2 godine i ne bih čekala duže od 3 godine.
Ali okolnosti su često drugačije, pa se svi priviknu.
Ipak, po meni je idealno između 2. i 3. rođendana.



"Jao šta nas čeka, biće meni ove gliste milina jednog dana, sa setom da ih se sećam" - Disco

kalimero

slazem se sa praslin potpuno....

Bata je krenuo sa 1,5 i brzo se prilagodio, mada da sam mogla cekala bih jos godinu dana sa polaskom
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.
 

AnaK

Janko 23.7.2002.

stacka

Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

Deda

Quote from: Praslin on December 30, 2013, 03:25:08 PM
Da mogu da biram, ne bih pre 2 godine i ne bih čekala duže od 3 godine.
Ali okolnosti su često drugačije, pa se svi priviknu.
Ipak, po meni je idealno između 2. i 3. rođendana.
ovako  :girl_in_love:
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

emge

Moji su kretali sa 11m i 13m, i bili su mali.
Meni je sa 18m već sasvim ok vrijeme, tad obično hodaju stabilno, pomalo pričaju, sami jedu - makar moji.
Tako da bih voljela da su mogli sa 18m.

Pepi

Dasa je krenuo sa 11,5 meseci, ali bih volela da je mogao da ostane kod kuće još godinu dana, iako se on lepo prilagodio kolektivu, ako izuzmem stalno razboljevanje, no to je normalno...

vojka

meni je idealno sa dve godine
mada dujka je krenula sa 13 meseci i prosli smo fenomenalno :pljucka:
Coka 22.8.2006
Dujka 23.7.2012

talas

Moji su krenuli sa 2 god. Sad ne bih dala pre 3.

Dacko

#10
Pošto sam baš bila u prilici da biram, sa tri i po godine sam ga povremeno vodila u privatne vrtiće i igraonice na po dva sata dnevno, koliko da mu ne bude dosadno kod kuće, a sa četiri i po je krenuo u državni vrtić, i to prvih šest meseci samo do podneva, a tek sa pet punih godina do pola tri. Pošto se mnogo ređe razbolevao nego deca koja idu u vrtić odmalena, i pošto je u predškolskom bio jednako fin i društven kao deca koja su se mnogo ranije socijalizovala, ponovo bih tako.

Blue

hvala puno na odgovorima. iz njih zakljucujem da je tu negde oko trece godine idealno  :good:

ja sama nisam pametna, sa jedne strane, u vrticu je sve strano i novo...sa druge, kuci je stvarno cesto vec dosadno, koliko se moze dete igrati sa istim igrackama...

opet, ako krene u vrtic, bice izlozen virusima, pa dok ne stekne imunitet, moze da bude bas bezveze. mene plase ta zapaljenja usiju, o kojima mi svi pricaju. mislim da mu to tako malom nije potrebno.

mozda kada dodje prolece i kada mu se stabilizuje hod, bude lakse za organizaciju vremena napolju.
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Lani

Meni je najbolji period za kretanje proleće, tu negde između 2. i 3. rođendana.
Baš zbog tih virusa i čuda što pominješ mislim da je lakše odraditi adaptaciju na proleće kad su ipak manje šanse da se razboljevaju. Ovako na jesen obavezno vremenom nešto pokupe a dobro je ako adaptacija može da se odradi u kontinuitetu, da se ne secka, nedelju dana ide pa nedelju dana ne ide i sl.

emge

Blue, kako rešavate čuvanje sada? Jel ti radiš?


Blue

emge, ja radim od kada je on imao 3,5 meseca
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.