Zastrašujuće mračna strana Švajcarske

Started by AnaK, April 28, 2014, 11:45:21 AM

Previous topic - Next topic

lilit_depp

Quote from: Glitter on May 01, 2014, 01:14:26 PM
Za zdravstno znam sigurno da nije tacno to stotvrdis. Za skolu ce da cenim kad upisem dete u jednu.  O ekonomiji  ne umem.
Ali o zdravstvu sam ovde.negde.vec pisala i razlici izmedju privatnog i drzavnog.

Glit,
moguće da nam se podaci razlikuju.

Meni se ne sviđa što je GP apsolutni gospodar tvoje sudbine, što bez njega nema specijaliste, a GP-ja država vrlo kontroliše kome daje kakve lekove (cena).
Takođe, to je sistem u kom državljani imaju jedna prava na ostvarivanje zdravstvene zaštite, a nedržavljani druga. Za to bi neko u Austriji bio streljan na trgu.  ;D

Detalje o neplaćanju testova na recimo hlamidiju u getoima, a plaćanje na drugim mestima sam čula po kongresima od ljudi koji rade kao STD lekari u UK. Privatnim osiguranjem ustvari plaćaš da ubrzaš ono što bi državnim evt dobio uz duže čekanje. A tek što su invalidima smanjili pomoć na mizernu sumu, pa ljudi tri dana protestvovali... Etc.

Naravno, britanski zdravstveni sistem je mnogo bolji od US sistema, al daleko je od dobrog.

Dado, bojim se da je na Island nemoguće otići. :lol:
L, L, K

Glitter

Sad cemo da odemo na definisanje nedrzavljsnina :lol:
Cim ostvaris ILR pravo sto je prakticno odobren boravak imas pravo d radis lecis se brsplatno placas porez :lol:
Ne znam yrrnutno zemlju y kojoj mozes u regularnim procesu da preskocis opstu praksu i odes pravo kod specijalistr 
doduse mozda gresim nisam jos divoljno produbila materiju ali znsm da po nekim podacima trenutno uk i spanija su najbolj zemlje za imigraciju jerr imaju najbolje zaoktuzen sistem benefita. Ne znsm zs spaniju ali za uk znam i imam primera iz okoline

lilit_depp

UK kao najbolja zemlja za imigraciju? are you kidding me?
ne mogu više, moram da radim.  :lol:

:kiss1:
L, L, K

cici

Austrija je majka Mara :lol: vidis svi odose tamo :rofl:


Lilit :kiss1:


Glitter

Quote from: lilit_depp on May 01, 2014, 01:56:28 PM
UK kao najbolja zemlja za imigraciju? are you kidding me?
ne mogu više, moram da radim.  :lol:

:kiss1:
ne nego ima najbolje zaokruzen sistem benefita a podstke je objavilo imigraciono

Glitter

I mojne me zahrbavas kad kucam sa telefona i bez naocara :lol:

Blue

Quote from: Glitter on May 01, 2014, 12:56:16 PM
Mislim da nemaju toliko priblema sa indijcima i pakistancima koliko sa drugim evrposkim drzavljsnims pogoyovo onima koji su u eu usle poslednjih godina na mufte

na koje se zemlje ovde misli?  :think:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

AnaK

Janko 23.7.2002.

martina

pa ne znam, ja sam bila u svajcarskoj vise puta po vise mjeseci, tamo mi zive kumovi, kumica moje godiste, stomatolog ( i kumovi su)

i stvarno ne vidim da se pate, ni da je meni ljepse

ja jesam feministkinja, al stvarno mislim da u svijetu ima mnogo vecih problema od polozaja zena u svajcarskoj


i ovdje kod mene mnogo zena ne radi jer im se moze... evo ti nasa maxic. stajaznam, ja ne bih mogla tako, al to je zato sto sto sam ja takva, a ne zato sto je maxic ugrozena

kod nas poreski sistem ne stimulise da ne radis, i da vam pravo kazem nisam sigurna da je i to genijalno.. da sad ne duzim raspravu
tiana 97
martin 99
luka 99
Dezulovic:
Nije, jebiga, problem kad neobrazovana budala ima nerealnu ambiciju, već kad ima realnu mogućnost

Blue

#39
Quote from: lilit_depp on May 01, 2014, 01:56:28 PM
ne mogu više, moram da radim.  :lol:

:kiss1:

ja sam mislila da je ovo gde sam ja jedina zemlja gde se 1. maj slavi radno  :o

sledecu zemlju definitivno biram po kriterijumu koliko neradnih dana ima u godini.  :crazy:

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Glitter


Elanor

ovde mozes direkt kod specijaliste, kao i da biras porodicnog lekara po nahodjenju. istina, ovde zdravstvo nije potpuno besplatno (osim za siromasne)
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

Blue

mislim da ovde rumuni i bugari jos ne postoje kao problem, valjda sto jos uvek nemaju pravo da rade bez dozvole. :ces:

ali zato postoji specijalna stranica internet, gde mozes da prijavis imigranta, koji sa tobom radi, ako te nervira ili ako mislis da ti je ukrao posao :rofl:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Elanor

Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

Blue

naravno da jeste, uvek je. ovi moji su malo mimo sveta  :diva:

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.