Sta je to bracni sterilitet/infertilitet?

Started by Xe, April 29, 2009, 08:03:24 PM

Previous topic - Next topic

Blue

#15
Quote from: Xe on June 26, 2010, 11:21:56 PM
takvo misljenje ima vecina ljudi u Srbiji


Dobro je onda sto sam se ja iselila  :piggy:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

linga

Svako ima pravo na misljenje.
Xe, samo jedna mala sugestija  - to je bracni infretilitet, jer je to promenljivo stanje, sterilitet je nepromenjivo dakle kada ljudi nemaju vise nikakvu sansu za prirodno potomstvo.
Nemo' se ljutis molim te  :kiss1:

Xe

Ta sto bih se ljutila, nije moj tekst :D
Objasnila sam gore, te smo stvari kopirali kad smo pravili ovaj forum, nazalost, nisam napisala izvor.
Meni je u dijagnozama uvek pisalo sterilitet - sekundarni. Infertilitet nisu spominjali, mada bi trebalo, ali eto, doktori svako stanje u kome ne ostvarujes potomstvo posle par meseci pokusaja zovu sterilitet, a to ce i ukucati kad budu guglali, pa pretpostavljam da zato ne treba menjati naslov.
Ako mislis da treba, kazi nekom od admina da promeni, nemam nista protiv. :)
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

Xe

Quote from: Blue on June 27, 2010, 05:58:57 PM

Dobro je onda sto sam se ja iselila  :piggy:
Veruj mi, bolje za tebe. :)
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

janavi

Quote from: Xe on June 28, 2010, 10:36:29 AM
Ako mislis da treba, kazi nekom od admina da promeni, nemam nista protiv. :)
dodala u naslov i taj izraz ;)
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

linga

Quote from: Xe on June 28, 2010, 10:36:29 AM
Ta sto bih se ljutila, nije moj tekst :D
Objasnila sam gore, te smo stvari kopirali kad smo pravili ovaj forum, nazalost, nisam napisala izvor.
Meni je u dijagnozama uvek pisalo sterilitet - sekundarni. Infertilitet nisu spominjali, mada bi trebalo, ali eto, doktori svako stanje u kome ne ostvarujes potomstvo posle par meseci pokusaja zovu sterilitet, a to ce i ukucati kad budu guglali, pa pretpostavljam da zato ne treba menjati naslov.
Ako mislis da treba, kazi nekom od admina da promeni, nemam nista protiv. :)

hej, ma jok, niste morali menjati, ja sam samo htela da ukazem da to nije trajno stanje :-[ I lekari sad insistiraju na tom izrazu.

Tchi

da to i ja smatram pravilno, ali se uglavnom koristi termin sterilitet i za infertilitet