Idealna profesija i sta biste voleli ....

Started by Unabebili, June 20, 2014, 06:05:34 PM

Previous topic - Next topic

Praslin




"Jao šta nas čeka, biće meni ove gliste milina jednog dana, sa setom da ih se sećam" - Disco

maripoza

Quote from: martina on June 20, 2014, 07:41:32 PM

ako ne moram, onda bih otvorila neku knjizaru sa coffee shop - om...
ili bih kupovala i restaurirala kuce - a dada moze da ih prodaje

Eto sta je drug. Odmah posao i za druge. :lol:
Old enough to know better, but too young to care.

Xe

Stolar sam vrlo često po kući, ne marim.
Volela bih da sam uspela da nastavim da se bavim dijalektologijom, žao mi je nesvršenog posla, ali šta da radim, nisam mogla da se bavim naukom za rođene pare, dok mi ne nađu mesto jednog dana u Matici.
I volela bih da sam se bavila medicinom, lomila sam se tokom srednje škole, ali me je odbilo učenje napamet stvari za koje smatram da su glupost.  :crazy:
Da bi me na fakultetu dočekali Odbrana jedan i dva  :lol:  i Socijalističko samoupravljanje (to je onaj predmet iz kojeg je Mića doktorirao  :lol: )
http://mojetvoko.wordpress.com/
moram ovo da loliram by MissL

AnaK

Ja sam trenutno previše dešperantna da se rpepustim ovoj divnoj temi. Ali vratiću se, nadam se uskoro  :turpija:
Janko 23.7.2002.

linga

Ne znam, ja sam šizofrena  :crazy: volela bih da imam knjižaru sa kafeom gde možeš da sediš i čitaš (Nešto kao Serendipiti u NS maznuli su mi san  :girl_in_love: ), a opet ja sam suviše dinamična i brza za tako nešto. Volela bih da budem pisac  :girl_in_love: ali  za to ti treba talenta, a i mirnoće.
A u stvari, ispunjava me neki  dinamičan posao, poput mog  :girl_haha: Jedino što bi bilo lepo da sam neka super novinarka nekog poznatog svetskog lista, koja živi maaalo glamuroznije i bolje od ovog jada sad ovde  :lol:
Ali, mislim da sam pogodila profesiju, radim ono što najviše volim, doduše ne kako volim  :girl_sad:

dmi

Quote from: cici on June 20, 2014, 07:03:04 PM
Ja sam sigurna da bi se bavila lobotomijom iskljucivo na probranim primercima :lol:

:mrgreen:
Tesa Principessa 12.06.2005.
"...you're never fully dressed without a smile..."

"Act the way you'd like to be and soon you'll be the way you act."  — Leonard Cohen

cici



Dada

Quote from: martina on June 20, 2014, 07:51:47 PM
a pa majstor bih bila uglavnom ja.. i ko bi drugi radio - radio bi sa mnom. ili za mene, kako god :)

bar sto se tice stolarskih radova, gradjenja, keramicarskih stvari.... ja to sve radim. i jako volim to da radim.

struja i voda mora biti po kodu, to ti treba neko ( mada mm moze struju da uradi, samo nema cage, a i cijevi smo sami radili)

a ideja nije toliko renovacija, vise restauracija, kolingvud ima divnih kuca koje bi se tako super dale restaurirati u originalni period s novim standardima

Ja imam dvije lijeve, mogla bih jedino da fizikalisem :lol:
Nego, gledam vec neko vrijeme onaj namjestaj od paleta, odusevljavaju me ideje toliko da sam gledala da li postoji neki kraci stolarski kurs ali ne postoji :crycry: samo neki od 3-9 mjeseci i mnogo je ozbiljan za to sto bi meni trebalo pa sam se razocarala  :( Prvi put da me nesto kreativno toliko zainteresuje :blink: :lol:
Milica 23.09.1995.
Djina 28.12.1996.
Jovan 29.08.2000.

senka

volela bih da radim na aerodromu i da se bavim bezbednošću kao predavač i na terenu
volela bih da sam modni kreator
volela bih da imam privatnu biblioteku
volela bih da sam babica
volela bih da imam ogroman spa body and soul centar gde bi bili maseri, vrhunski kuvari i psiholozi između ostalog

volela bih da budem žena trulog bogataša i ne radim ništa
M.2000.
K.2003.
A.2006.
SD mama

Lani

Quote from: MissL on June 20, 2014, 06:51:18 PM
Meni je prevodjenje divan posao.

I meni.  :girl_haha: Mogu da kažem da sam srećna da radim jedan od svojih idealnih poslova.
Osim tog, sviđa mi se i ovo vaše sa knjižarom/kafićem (kao Meg Rajan u You've got mail) a meni se uvek dopadala i ideja da držim cvećaru. Volim cveće i nekako da ceo dan budem okružena cvećem, da pravim bukete i zezalice, to mi je mnogo lepo. Lep posao mi je i da imaš svoj ketering servis, samo što je to dosta stresno.
Što se nauke tiče, nikad nisam volela prirodne nauke (osim biologije) niti tehničke, već više one nauke tipa antropologija, tako da, da sam naučni radnik i da mogu da biram, bavila bih se tako nečim.
A od da kažem  :pleasantry: fensi :pleasantry: poslova, super mi je posao stiliste i nešto slično tome, doduše ne fensi ali slično je a to je posao fashion buyer-a, ja stvarno ne znam kako se taj posao kod nas zove uopšte. E to bi meni baš onako leglo.

monochrome

antropolog :girl_in_love:

a inace ne radim nista sto ne volim...volim i fleksibilnost...ne zalim se...

maripoza

Sizofrena, takodje, drago mi je. :diva:

I prijavljujem se da budem zamorce na dmi. Sve za nauku. :lol:

Old enough to know better, but too young to care.

MissL

Stiv 24.11.2003.

Ucinilo mi se da cu da prestanem da pusim :D

Urbana

Za fizikanera sam rodjena, struja, cevi, kopanje, krecenje, farbanje ... znaci mogla bi se sa martinom udruziti, ali sve po evropskim standardima....ponekad zavidim ovde fizikanerima uvek su u pokretu i prici....a ne po ceo dan da mozgam...mada bi verovatno pozelal u toj situaciji kancelariju i kafu.

Nisam za neke boemske poslove, a jos manje za lopovske poslove i poslove tipa pricam ti pricu.

Ne bojim se nacizma i terorizma imam strah o pomodarstva i primitivizma

Unabebili

Quote from: Elanor on June 20, 2014, 07:23:40 PM
evolutivni biolog.
ili bih, ako vec ne mogu da uporedjujem dnk neardetalaca ili dinosaurusa, utvrdjivala ocinstvo ili tako nesto

procitala sam "emotivni biolog"  :love32: :kiss1: :kiss1:


Quote from: martina on June 20, 2014, 07:41:32 PM
jel moram da zivim od para koje zaradim tim poslom ili ne?


ne, nego ono kao, imas sredjene finansije, ali zelis da se necim bavis i to ti je san  ;)

senka, za aerodrom, necu  da kazem debelom, on tebe bas voli i ceni  :rofl:

ja bih volela da se bavim pisanjem i da izdajem knjige
duhovite p(l)itke romane koji ce da uveseljavaju ljude

volela bih da budem turisticki reporter, da osnujem sopstveni  casopis "Life is travel", vodim fotografa sa mnom   i pisem reportaze na svoj nacin  :-[

volela bih da radim u sirotistu  :girl_in_love:
dosta dugo sam se zanosila idejom da idem kao volonter po svetu

nisam odustala, samo sam odgodila malo
imam ceo folder sajtova o volontiranju  :-[

zao mi je sto se nisam vise posvetila muzici i sto se nisam bavila pevanjem na ozbiljniji nacin

('ebali me svi moji naucno istrazivacki radovi, euglene, paramecijumi, phytophthora  infestans , krompirove zlatice i ostala gamad na biljakama... :shout:...ne znam nikog ko je TOLIKO promasio izbor profesije)  :girl_cray:

imam jos mastarija....pisacu jos, ako vas ne davim  :girl_haha:

Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK





http://bebili.blog.rs/