Main Menu

deca i šah

Started by Finalina, May 18, 2009, 12:35:52 AM

Previous topic - Next topic

AnaK

Pa to je sjajna vest :clap: Sad ćeš moći da igraš samo kad ti se igra  :lol:
Janko 23.7.2002.

Finalina

grešiš šinko, grešiš  :D  .... on hoće da igra samo sa mnom  :lol:

Margarita

Pavla je deda naucio redjanje figura i osnovne poteze, i ponekad kao igraju.
Danas je u biblioteci nasao knjigu o sahu (neka stara, stara i bas dobra), i procitali smo vec dva poglavlja. Mozda je to knjiga kao sto je Elanor imala. :)
Bas me interesuje koliko ce ga drzati.

gasha

Quote from: Finalina on May 20, 2009, 10:43:27 AM
i mladje dete je naucilo raspored figura i pravila kretanja tako da ocekujem da ce poceti rat  :nokti:  medju njima  :girl_cray:

:lol: :lol:
Katarina  24.10.2002.
Dusan 18.05.2004.

AnaK

Jedna info za ljubitelje:

QuoteСимултанка на 1.000 табли 6. јуна на Калемегдану
Шаховски савез Београд организоваће 6. јуна манифестацију "Симултанка на 1.000" табли на којој ће грађани имати прилику да одмере снаге са мајсторима те игре.

Манифестација ће се, уз присуство или учешће прослављених српских шахиста Светозара Глигорића, Александра Матановића, Борислава Ивкова, Милунке Лазаревић, Алисе Марић и Наташе Бојковић, одржати у делу Кнез Михаилове улице и на Калемегдану.

Пријаве грађана примаће се у Шаховском савезу Београда у Делиградској 27 или на телефон 011/26-25-846, а сваки учесник симултанке имаће обавезу да донесе стандардну шаховску гарнитуру. 

Манифестација ће бити одржана уз покровитељство Скупштине града и Београдског сајма.


Po informacijama koje imam, počinje u 11h.
Janko 23.7.2002.

janavi

poznajem Natašu Bojković
pominjala sam je u prethodnom postu ;)
Always be yourself... because the people that matter, don't mind, and the people that mind, don't matter.

I have a blog and I'm not afraid to use it

rafa

I ja imam traume iz detinjstva od saha. :nokti:
Najozbiljnije.

Tata, prijatelji mu, deka su bili zaludjenici i secam se da sam volela da se vrtim oko njih, cekam da se pojedaju medjusobno i da pravim djacke redove dvapodva od figura koje vise nisu na tabli. I nervirala se sto kralj nikad nije predvodio kolonu.  :rofl:

Onda me je tata naucio, deka doucavao (isto kao sto me je kasnije naucio preferans, pa smo cepali utroje :love32:), tata mi je davao i po kraljicu prednosti, ja se znojila, razmisljala i ipak gubila, nikad me nije pustao ni da pobedim ni da vratim potez.  :girl_cray:

A onda smo u petom dobili nastavnika matematike g-dina A. koji me je kao talenta za matematiku poceo da mustra sa sahom, njegovom velikom pasijom. Isla sam na stari DIF u skolicu, stigla do druge zenske kat, dve godine bila prva na Zvezdari i druga u gradu  :diva: :rofl:. Dobijala sam i tatu, bez ikakve prednosti i cupao je kosu.  :dance1:
Ali sve cega se secam su ti odvratni turniri i takmicenja kad igras po 5-6 partija za redom, one odvratne frke da se ne za*ebes u potezu dok te gleda 50 ljudi oko tebe, da ne padne zastavica, ma uzas. I kad je konacno gotovo ogromnog olaksanja, i zelje da pobegnes odatle.
:blink:
Profesora A su nam u osmom razredu smenili na nasu peticiju jel je lemao decake  :( i negde na kraju osnovne se i zavrsila moja karijera.

Rekreativno - da, ozbiljno - ne, nikad sto se mene tice. :innocent: Nisam taj tip, i nekako cenim da nije ni moje starije dete. Za Aleksandra nisam sigurna.  :think:
10.12.2002.
19.05.2005.

there's no truth, only perception

mango

Quote from: rafa on June 04, 2009, 01:37:41 PM
I ja imam traume iz detinjstva od saha. :nokti:
Najozbiljnije.

Tata, prijatelji mu, deka su bili zaludjenici i secam se da sam volela da se vrtim oko njih, cekam da se pojedaju medjusobno i da pravim djacke redove dvapodva od figura koje vise nisu na tabli. I nervirala se sto kralj nikad nije predvodio kolonu.  :rofl:

Onda me je tata naucio, deka doucavao (isto kao sto me je kasnije naucio preferans, pa smo cepali utroje :love32:), tata mi je davao i po kraljicu prednosti, ja se znojila, razmisljala i ipak gubila, nikad me nije pustao ni da pobedim ni da vratim potez.  :girl_cray:

A onda smo u petom dobili nastavnika matematike g-dina A. koji me je kao talenta za matematiku poceo da mustra sa sahom, njegovom velikom pasijom. Isla sam na stari DIF u skolicu, stigla do druge zenske kat, dve godine bila prva na Zvezdari i druga u gradu  :diva: :rofl:. Dobijala sam i tatu, bez ikakve prednosti i cupao je kosu.  :dance1:
Ali sve cega se secam su ti odvratni turniri i takmicenja kad igras po 5-6 partija za redom, one odvratne frke da se ne za*ebes u potezu dok te gleda 50 ljudi oko tebe, da ne padne zastavica, ma uzas. I kad je konacno gotovo ogromnog olaksanja, i zelje da pobegnes odatle.
:blink:
Profesora A su nam u osmom razredu smenili na nasu peticiju jel je lemao decake  :( i negde na kraju osnovne se i zavrsila moja karijera.

Rekreativno - da, ozbiljno - ne, nikad sto se mene tice. :innocent: Nisam taj tip, i nekako cenim da nije ni moje starije dete. Za Aleksandra nisam sigurna.  :think:

ovo si vrlo slikovito napisala. Ako mi ikda dete poludi, pa odlci da se time ozbiljnije bavi moracu da mu pokazem :)

Inace, mi smo bili prosle godine na toj simultanki, locirani na Kalemegdanu. Bilo im je prilicno zanimljivo, al' mozda sat vremena, ne duze.

Pre neki dan me nas trener saha (insisitira da ga tako zovu) zabavio toliko da sam se par dana smejala. Otprilike mi je rekao da je Matija u sahu tu gde jeste, a solidan je, jer 'mu je od Boga tako dato', a da njegovog truda nema ni malo :D




Elanor

rafo, za razliku od saha, pref vooooolim, ali nemam s kim da igram :(
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

mango

Quote from: Elanor on June 04, 2009, 02:31:30 PM
rafo, za razliku od saha, pref vooooolim, ali nemam s kim da igram :(

Ja sam mm upoznala igrajuci pref, tako da kad dodjes, samo da uhvatimo treceg :)




Beatrix Kiddo

Quote from: kalimero on May 18, 2009, 10:16:17 AM
uhhhh, .... prva asocijacija na šah su mi tata i deda koji sede nad tablom celo popodne i ja koja se smaram, životno :wall:

Moja tata i teco koji stalno igraju sah  ;)


Tata je naucio i brata i mene osnovne poteze, ali se nije udubljivao i da malo igra sa nama. Nabavio nam je neku knjigu o sahu i mislio da nam je to dovoljno da sami ucimo.. Uglavnom smo igrali nas dvoje, sto bas i nije bilo sa upotrebom mnogo vijuga  :D

A taman bi mogao deda sad da uci Balsu, mozda sa njim bude drugacije..
Balša  02.09.2002.
Varja  29.07.2004.
Uroš   07.05.2007.

rafa

Quote from: mango on June 04, 2009, 02:38:40 PM
Ja sam mm upoznala igrajuci pref, tako da kad dodjes, samo da uhvatimo treceg :)

pa valjda mene  ;)
10.12.2002.
19.05.2005.

there's no truth, only perception

AnaK

Ja mogu kafe da vam kuvam :lol:
Janko 23.7.2002.

maxic

Bio mi je i ostao krajnje neinteresantan iako sam pobjedila tog istog ljeta kad sam naucila da ga igram, na nekom djecijem turniru. Od tad ga nisam nikad ni igrala, i nemam pojama kako idu figure, a bas bih voljela da naucim Anju, jer mislim da bi njoj to bilo zanimljivo. Nekoliko njenih drugara voli i igra.
Anya 3-26-04
Milosh 12-31-05
Marko 8-3-07

rafa

Quote from: AnaK on June 04, 2009, 07:00:21 PM
Ja mogu kafe da vam kuvam :lol:

Moze, ako ne zaspis u medjuvremenu  :lol:

Ipak, ovom temom ste mi dali divnu ideju za letnje aktivnosti u obdanistu, a posebno za skolarce iz boravka. Nema sanse da iko od njih igra sah, mogla bih da ih naucim osnove  :clap: :kiss1:
10.12.2002.
19.05.2005.

there's no truth, only perception