Main Menu

Kakav smo narod?

Started by Unabebili, September 17, 2014, 08:01:14 PM

Previous topic - Next topic

Elanor

mislim, meni se sve pomesalo, tako da nemam pojma kakav smo mi narod, narocito uzevsi u obzir da sam ja uvek bila drugacija.
nadam se samo da nismo previse nalik komentatorima po internet izdanjima novina
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

Praslin

I ja se nadam da botovi nisu reprezentativan uzorak  :crazy:



"Jao šta nas čeka, biće meni ove gliste milina jednog dana, sa setom da ih se sećam" - Disco

martina

mislim da su razlike u mentailitetu kod nas ipak lokalnije od "srbi"

ja sam, recimo, neke '92 bila u raskoj i novom pazaru i iskreno se nisam oscjecala ko da sam u svojoj zemlji
jako puno toga je bilo drugacije, obicaji, sta se podrazumijeva...
ne vjerujem da je neko iz novog sada njima mnogo blizi od mene, mislim tako po mentalitetu.
naravno da ima ljudi iz raske s kojima sam kliknula, kao sto ih ima i iz indije

sto se gostoprimstva tice, tad u raskoj mi je na nos izasla ona vrsta gostoprimstva koja insistira da se posluzis, pa makar crko
mislim da je to neka nasa crta koje je meni najupecatljivija, potreba da ubijedimo druge da treba ovako ili onako. ovdje su ljudi puno opusteniji po tom pitanju, do pretjerivanja, u smislu da izgube osjecaj ima "right" i "wrong" i da nije bas sve na svijetu stvar necijeg misljenja
mislim da mi je to kod nas nekako najupecatljivije, mozda sto mi najvise smeta
a i sama sebe uhvatim kako nekad tako mislim, moram da se obuzdavam
tiana 97
martin 99
luka 99
Dezulovic:
Nije, jebiga, problem kad neobrazovana budala ima nerealnu ambiciju, već kad ima realnu mogućnost

martina

Quote from: Elanor on September 17, 2014, 09:44:41 PM
mislim, meni se sve pomesalo, tako da nemam pojma kakav smo mi narod,
ja nekako isto ovako
kad vidim narod kako navija, narocito u individualnim sportovima, nikad mi to nije jasno
ja se uopste s tim ljudima ne identifikujem ni sekundu i stvarno me ne pogadja

u skijanju imam ljude koje volim i to nema veze s tim odakle su

haj na olimpijadi ili svjetskom prvenstvu, pa i nekako, al one obicne trke, mecevi... ne dotice me

a po tome vjerovatno nisam slicna nijednom narodu
ovdje kad je kanada igrala s usa finale u hokeju mogao si pucati po cesti, ne bi nikoga ubio
tiana 97
martin 99
luka 99
Dezulovic:
Nije, jebiga, problem kad neobrazovana budala ima nerealnu ambiciju, već kad ima realnu mogućnost

martina

Quote from: Elanor on September 17, 2014, 09:42:20 PM
nisu, vec samo frizure i sminka. to vidis kad se pomeris, ali samo u onom periodu dok se ne naviknes na one druge, pa ti se sve pomesa :lol:
ja jos prepoznajem
ispocetka najvise po mont jaknama :D

jesam ti pokazivala nase tamo gdje smo setali? ne sjecam se. tamo sjede i bleje po onim kafanama stalno
tiana 97
martin 99
luka 99
Dezulovic:
Nije, jebiga, problem kad neobrazovana budala ima nerealnu ambiciju, već kad ima realnu mogućnost

Lukina mama

Quote from: Elanor on September 17, 2014, 09:36:04 PM
ljudi koji zive na istom podrucju dele istu istoriju, idu u iste skole, gledaju slicne programe... neke se osobine posmatraju  kao dobre, neke kao lose... a valjda ima i malo genetike.
par godina kako smo se odselili, mm i ja smo bili u stanju da prepoznamo "nasu" (balkansku) facu s ogromnom preciznoscu; tu smo sposobnost s godinama izgubili.


i dan danas, a ovde ih ima punoooooooooooooooooo, mogu da prepoznam nase  :lol: :lol:

Luka ,09 April 2005

AnaK

Quote from: Lukina mama on September 17, 2014, 09:57:17 PM
i dan danas, a ovde ih ima punoooooooooooooooooo, mogu da prepoznam nase  :lol: :lol:

Pa najljepši :lol:
Janko 23.7.2002.

Glitter

Mi smo skoro u tk maxxu videli grupicu mladica, stivo se smeje i kaze: ovi su tvoji pogledaj oh samo
Bili su Bosanci al to je to :rofl:

Ali toliko prepoznatljivo da je skeri :lol:

Glitter

E da ne bude jednolicno mi smo po Turskoj posmatrali Britance.kaze Stiv: svuda smo ruzni :lol:

monochrome

sve vas potpisujem :diva: :lol: :lol: :lol:

najvise me nervira sto kukamo...samo kukamo i kukamo...pa kukamo....k'o sad ja sto kukam, a vi ste sretni pa vam nisam kukala uzivo...stelki i dragom jesam :crazy: :lol:

najvise volim sto imamo petlju...imamo je brate i gotovo...za mnoge stvari...mislim da to mnogi drugi narodi nemaju...ne znam ni kako bih ja ovo objasnila, ali nekako se snadjemo u nemogucim situacijama na puno bolje nacine od mnogih stranaca koje poznajem, a i od onih koje ne poznajem...

mozda malo i lupetam, al' ajd'...uzmite me s rezervom tudej :dog: :dog: :dog:

monochrome

Quote from: AnaK on September 17, 2014, 09:59:58 PM
Pa najljepši :lol:

:lol: :lol: :lol:

mora da ja ondaK nisam...dragi mi kaze da nemam nista slicno sa zenama sa balkana...kaze da izgledam ko skotkinja...'bem ti...jel on to meni da sam ruzna!!?? :lol: :lol: :lol:

kalimero

e, znas sta jos jesmo......bazdareni da uvek i u svemu trazimo rupu u zakonu, pravilu, sistemu.....da se prevari, ucari, ne plati, nabavi, veza, vezica, (šurakov pašenog - što kažu, najkorisnija veza kod svakog posla  :lol:)
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.
 

Unabebili

Srdacni, posle pocetnog sudrzavanja
Suludo gostoljubivi, dajemo se preko granice

Prilicno nevaspitani, prilicno bahati u svom neznaju
skloni ka omalovazavanju tudjeg znanja, uspeha ...."jes, on bas zna"  :rofl:

bez mnogo zelje da priznamo koliko smo lenji,
nigde nisam cula, sem kod nas izjavu "ne mogu oni mene toliko malo da plate, koliko ja malo mogu da radim"  :hm:
indolentni, neaktivni
bez volje da se potrudimo u "opstu korist",
naopako da pocistimo ispred ulaza, sklonimo djubre,
ulepsamo okolinu, ustanemo u busu nemocnijem od sebe

s druge strane, nas covek kad ode gde se to mora, on se svikne, poprimi navike,
usvoji pravila i kodekse lepog ponasanja  :D

prilicno smo prljavi, bez najosnovnije licne higijene
ko se vozi gradskim prevozom, zna o cemu govorim  :girl_haha:

onda, imamo recimo, veoma izrazenu sposobnost snalazenja u najtezim uslovima,
prilicno smo izdrzljivi kao nacija  :rofl:

s druge strane, kukanje na sve i svasta nam je postalo veoma izrazeno,
za razliku od recimo Japanaca  :girl_haha:

pridajemo veliki znacaj stvarima koje su marginalne
umemo da budemo bolesno radoznali,
da zabadamo nos u tudje zivote, na ivici bezobrazluka

nesto od ovih osobina smo razvili pod komunizmom, kao posledicu stava "sve je nase, ali ni za sta ne snosimo licno odgovornost i posledice"

to dovijanje kako da umuntamo, prevarimo, smuljamo, cenim ostalo je kao posledica dovijanja kako da dosledno 500 godina prejebemo turke :rofl:


istorija nam nije isla u prilog sto se razvijanja dobrih osobina tice,
materijalna nesigurnost , ratovi, tranzicije nisu mogli da donesu neki kapitalan napredak u razvoju svesti

cini mi se da smo kolektivno zadrzali jednu dozu provincijalizma (najnegativniji oblik te reci)
i nekako smo usvojili naviku da veoma malo zaista hocemo da radimo na sebi

ok, sad me zazidajte  :lol:







Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK





http://bebili.blog.rs/

Glitter

Ja necu da te zazidam, slazem se sa tvojim postom
Nas zakon je jedan od retkih gde za los ucinak mozes coveka da udaris po dzepu. To je sa razlogom tako :D

kalimero

ja cu da ti odgovorim, ali posle nove godine :lol: da bi me shvatila ozbiljno......
:kiss1:
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.