Main Menu

Sebicnost

Started by Unabebili, September 21, 2014, 05:42:17 PM

Previous topic - Next topic

Unabebili

Sta je za vas sebicnost?

Naoko, pitanje glupo i jednostavno za odgovor... :)

Jeste li i u kojim prilikama?

Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK





http://bebili.blog.rs/

monochrome

ma ne znam, da ti pra'o kazem...ne znam...

moze svasta da spadne u tu kategoriju, ali verujem da bi opet ljudi to sve razlicito posmatrali...

evo, za mene, to je mozda onaj momenat...kad ne zelis...neces da uzmes u obzir tog nekog drugog coveka, upravo u onom momentu kad bi to trebao...kad znas da trebas, a neces...i boli te uvo...
sebicnost je npr. i kad zenska seta budnu od nerca u razrusenom gradu, tik nakon rata...

monochrome

ne znam da'l sam sebicna...ne znam...moguce da jesam za neciji pojam...ponekad...verovatno da, mada ja dosta osecam druge ljude i tesko mi je da ih eliminisem, u bilo kom momentu...eliminisem zauvek...

umem da se iskljucim iz soc. zivota i zbog ovoga su me mnogi ljudi 100% eliminisali oz njihovog...jbg :innocent:
ja...ukoliko osetim potrebu da budem sama...bicu...ja ne mogu na silu da se druzim, sto ne znaci da ljude zauvek odbacujem...sto nije nista licno, a jeste se shvatalo licno, pogotovo moj zavet cutnje...
ja ne mogu u krug da objasnjavam...na srecu, jako je puno onih koji su jos uvek tu i 100% me shvataju...

Finalina

sebicnost je kada si spreman samo sebi da ugodis/priustis/ponudis/ucinis/uradis, a tu spada i ugadjanje drugome samo radi svojih interesa, ako sam ja dobro razumela pitanje... zapravo, sebicnost je kada samo svoje potrebe zadovoljavas ili ih stavljas ispred potreba nekih drugih ljudi sa kojima si u nekom vaznom ili dubljem odnosu

kalimero

sto si krenula za ovako ozbiljnim temama kad je moj mozak u light rezimu rada?  :crycry: :rofl: :kiss1:
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.
 

AnaK

Ja je baš posmatram, danima. I mnogo sam srećna što se poduže nismo videle :lol:
Janko 23.7.2002.

Unabebili

Pa racunam da lakih tema ima dosta...da malo prosaramo ;)
Sto bi rekli, ne sluzi nam glava samo za karmin  :lol:

Zasto si srecna sto me poduze nisi videla  :rofl:  ja sam osoba koja nikad nije neprijatna po druge, ni u jednoj od svojih faza ...ispravi me ako gresim  :)
A i faza mi je odlicna, samo nije povrsna, jer ste vi to tako trazili  :lol:

Prosto, volim da cujem razna misljenja na razne teme, ja tako ucim  :)


Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK





http://bebili.blog.rs/

kalimero

ja hocu da te vidim, al moja glava sluzi sad eventualno za rajf  :rofl:
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.
 

Unabebili

Ja nekako sebicnost mogu da rasclanjujem, ali recimo da bih je sazela u :

u se, na se i poda se -po svaku cenu i bez osvrtanja na tudje potrebe
Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK





http://bebili.blog.rs/

senka

jao kad je mene danas ubacila u mašinu samo sam je belo gledala, pritisak mi na nuli, miriše hrana, vlaga 100%, a ona mi predlaže plan rešavanja krize na bliskom istoku i pita što me tako belo gledaš  :lol:
M.2000.
K.2003.
A.2006.
SD mama

Unabebili

Ponecu i rajf  :rofl:, cekam te sutra , ako mogadnes oko  14 h  :bighug:
Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK





http://bebili.blog.rs/

kalimero

Quote from: Unabebili on September 21, 2014, 08:33:58 PM
Ja nekako sebicnost mogu da rasclanjujem, ali recimo da bih je sazela u :

u se, na se i poda se -po svaku cenu i bez osvrtanja na tudje potrebe

ajd sad da se uozbiljim....ovo boldovano je najruznija moguca recenica koju sam ikad cula, tj izraz, a koristio ga je moj deda, tatin tata.....
on nekako nije imao problem da mu ovo bude zivotni moto, a ja sam bila sokirana kad sam u jednom momentu spoznala znacenje......  :crazy:
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.
 

kalimero

Quote from: senka on September 21, 2014, 08:35:39 PM
jao kad je mene danas ubacila u mašinu samo sam je belo gledala, pritisak mi na nuli, miriše hrana, vlaga 100%, a ona mi predlaže plan rešavanja krize na bliskom istoku i pita što me tako belo gledaš  :lol:

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:  :bighug:
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.
 

kalimero

Quote from: Unabebili on September 21, 2014, 08:36:00 PM
Ponecu i rajf  :rofl:, cekam te sutra , ako mogadnes oko  14 h  :bighug:

cu ti se javnem.....  :kiss1:
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.
 

Unabebili

Recenica je odvratna i uzasno koncizna i deskriptivna.
Posto je sebicluk ruzna osobina, sve sto ga opisuje jasno i konkretno je ruzno i gadno.

Ja recimo poznajem osobu koja ovo uopste ne mora ovo da izgovara,
iz njega to izbija u svakom pokretu.
Svaki put imam poriv da mu raspalim samar kad je u blizini  :rofl:
Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK





http://bebili.blog.rs/