Main Menu

Sebicnost

Started by Unabebili, September 21, 2014, 05:42:17 PM

Previous topic - Next topic

AnaK

Quote from: Unabebili on September 21, 2014, 08:32:15 PM
Zasto si srecna sto me poduze nisi videla  :rofl:  ja sam osoba koja nikad nije neprijatna po druge, ni u jednoj od svojih faza ...ispravi me ako gresim  :)

Da sam te viđala prethodnih dana, mislim da bih intenzivno razmišljala da li te je neki moj postupak/rečenica lansirao u ovaj serial. :girl_haha: :kiss1:

Quote from: Unabebili on September 21, 2014, 08:33:58 PM
u se, na se i poda se -po svaku cenu i bez osvrtanja na tudje potrebe

U ovom kontekstu, nisam.

U nekom blažem, da su mi moje potrebe na prvom mestu, i moj boljitak važniji od nečijeg (al' nikako na štetu nekog drugog), mislimd a sam počela da učim poslednjih godina.
Janko 23.7.2002.

kalimero

meni je ono sto ona recenica prikazuje vrhunac odvratnosti......sebicnost kao rec moze i da mi ne bude tako jeziva.....  :think:
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.
 

AnaK

Quote from: kalimero on September 21, 2014, 08:36:08 PM
ajd sad da se uozbiljim....ovo boldovano je najruznija moguca recenica koju sam ikad cula, tj izraz, a koristio ga je moj deda, tatin tata.....
on nekako nije imao problem da mu ovo bude zivotni moto, a ja sam bila sokirana kad sam u jednom momentu spoznala znacenje......  :crazy:

Jesi li sigurna da si spoznala tačno značenje, pošto znam da ga je moja mama shvatila baš bukvalno i pogrešno. Pa je jedva ubedismo da joj prijateljica nije  vulgarna i prosta.
Janko 23.7.2002.

vojka

Sta znam, nekada je sebicnost I dobra
Kad se ima I mera
Ja Sam postala mnogo sebicnija kad mi se rodila coka
Prosto, morala Sam da ja cenim sebe I svoje vreme, da bi ga cenili I drugi
I jednostavno nije bilo moguce ostati tako na raspolaganju drugima, jer se pojavilo moje divno CEdoviste  :lol:
Coka 22.8.2006
Dujka 23.7.2012

kalimero

 :girl_haha: e, pa svaka joj cast na bukvalnosti.....

nisam pogresno shvatala, ponasanje tatinih oca i majke ceo zivot moze da bude reklama za ovu recenicu...... i stvarno mi je jedan od izraza koji prikazuju bas ono sto mi je mrsko i odbojno u ljudskoj prirodi......  :hm:
nisam ni imala zelju da se aktivnije ukljucim u temu jer mi mozak stvarno ne radi na kvalitetnoj frekvenciji, ali bas ta konkretna recenica u bas tom znacenju.....tu nema greske.....  :sissyfight:
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.
 

Unabebili

da pojedem, da se obucem i da mi je meko gde spavam

ja tako to shvatam, ali u kontekstu : samo meni i po svaku cenu  :girl_haha:

Boze,  Anak,  :propovjed: zasto mislis da si ti povod temama ?  :o

Ja se s tobom bas tolicko malo druzim da nekako nikako ne bi mogla da me navedes da postavim neku temu  :-[ , a da nije o braon rolci  :lol: :bighug:
Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK





http://bebili.blog.rs/

vojka

Quote from: AnaK on September 21, 2014, 08:41:57 PM
Jesi li sigurna da si spoznala tačno značenje, pošto znam da ga je moja mama shvatila baš bukvalno i pogrešno. Pa je jedva ubedismo da joj prijateljica nije  vulgarna i prosta.
mislim I ja Sam Ovu recenicu shvatila bukvalno  :think:
U tom smislu nisam sebicna
Coka 22.8.2006
Dujka 23.7.2012

kalimero

Quote from: AnaK on September 21, 2014, 08:40:19 PM
....da su mi moje potrebe na prvom mestu, i moj boljitak važniji od nečijeg (al' nikako na štetu nekog drugog)....

ovo mi je ok razmisljanje, ali se izgubim u "relativnosti" toga, pa ga ne bih nazvala bas sebicnoscu..... pitanje je da li je bas moj-moj boljitak najbitniji..... i to u odnosu na nepoznate/poznateprijatelje/porodicu/roditelje/decu......
apsolutno nije jednostavno.....
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.
 

AnaK

Quote from: Unabebili on September 21, 2014, 08:46:03 PM
Boze,  Anak,  :propovjed: zasto mislis da si ti povod temama ?  :o

Ja se s tobom bas tolicko malo druzim da nekako nikako ne bi mogla da me navedes da postavim neku temu  :-[ , a da nije o braon rolci  :lol: :bighug:

Jao, darling, pa šalim se, to je objašnjenje što sam napisala da mi je drago što te nisam skoro videla, pa da imam osnova da paranoišem da sam te inspirisala  :girl_haha: :girl_haha: :kiss1:

A kad smo kod braon rolke, danas sam ušla u 90% prodavnica u Ušću, nigde nema braon boje, uopšte  :crycry:
Janko 23.7.2002.

vojka

Mada ovo poda se- shavtih kao partnera za sex
A ne kao meku postelju  :lol:
Coka 22.8.2006
Dujka 23.7.2012

Unabebili

 :think:
vidi, ako je tako, onda ta treca trecina recenice i nije tako odurna  :lol:
Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK





http://bebili.blog.rs/

kalimero

Quote from: Unabebili on September 21, 2014, 08:46:03 PM
da pojedem, da se obucem i da mi je meko gde spavam

ja tako to shvatam, ali u kontekstu : samo meni i po svaku cenu  :girl_haha:


:good:
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.
 

kalimero

Quote from: Unabebili on September 21, 2014, 08:49:27 PM
:think:
vidi, ako je tako, onda ta treca trecina recenice i nije tako odurna  :lol:

nazalost nije u tom znacenju  :crycry:

moj deda je to nama kao zivotni moto (koji bismo valjda i mi morali da prihvatimo) govorio kad smo bili bas mali, da valjda na vreme pocne da nas "uci"  :crazy:
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.
 

AnaK

Quote from: kalimero on September 21, 2014, 08:47:25 PM
ovo mi je ok razmisljanje, ali se izgubim u "relativnosti" toga, pa ga ne bih nazvala bas sebicnoscu..... pitanje je da li je bas moj-moj boljitak najbitniji..... i to u odnosu na nepoznate/poznateprijatelje/porodicu/roditelje/decu......
apsolutno nije jednostavno.....

Ma nije jednostavno, naravno. Ali ja sam ranije stvarno bila spremna i voljna da se mnogo iscimam da nekome uradim nešto što mu treba. I kad mi ne odgovara, i kad imam nešto svoje preče... Pri tome mislim, na npr, odlazak na Taš s NBG, kroz najveću prednovogodišnju gužvu, sa malim Jankom, da kupim ronilačku torbu za kuminog dečka. U povratku je bilo sve blokirano, i oboje smo u jednom trenutku sedeli na žardinjerama i plakali :lol: Pri tome sam u startu znala da će mi na to otpasti nekoliko sati.

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.


Taj događaj je promenio mnogo toga, prosto mi je bio potreban.
Janko 23.7.2002.

Lani

Nisam sebična na štetu drugih nikada ali jesam sebična tako što poslednjih godina malo više cenim sebe i svoje vreme nego ranije. Pa u tom smislu više gledam svoje potrebe, želje, mogućnosti pa se tek onda uklapam sa drugima. Kao i potrebe svoje porodice.
Imam i dalje izlete kada se polomim da nekome udovoljim iako recimo meni to u tom trenutku ne odgovara ili je na moju štetu ali to činim svesno ne iz mazohizma.
Što se tiče materijalnih stvari i deljenja stvati sa drugima, tu sam potpuno operisana od sebičluka, uvek bila. Ni kao dete nisam imala to je samo moje momente.