Usklađenost lika i funkcije

Started by AnaK, October 14, 2014, 11:07:39 PM

Previous topic - Next topic

AnaK

Pričale smo već o zubarima sa lošim zubima, kozmetičarkama s lošim tenom i tome sl, i čini mi se da su mišljenja bila podeljena. Šta mislite o gojaznoj osobi na mestu Ministra zdravlja?



Ovo je, kaže vitkagurmanka, nova Ministarka zdravlja Belgije.
Janko 23.7.2002.

Elanor

cek da vidim koja je ova, ovu novu vladu nikako da upratim. cula sam jedino da je danas izbio incident :D
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

Elanor

inace, u be se resori ne dele prema kvalifikacijama, vec su ministri uvek profesionalni politicari, oni u vrhu partija koje sacinjavaju vladu... obicno isti (ako iste partije formiraju vladu), samo im se portfelji rotiraju: danas si ministar policije, u sledecem mandatu ministar prosvete...

ovde mi objasnjavaju to time da su ministri zapravo menadzeri, ne moraju oni da znaju nesto o svom resoru, za to imaju savetnike... a vazno je da oni za koje je najvise ljudi glasalo budu u vladi, to je valjda demokratija... nem' pojma
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

Elanor

mea culpa, ova jeste doktor medicine
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

AnaK

Meni je prosto nezdravo gojazna za nekoga ko treba da doprinosi i upravlja brigom o zdravlju nacije. A očigledno ima problem, koji se golim okom vidi, o vođenju brige o svom zdravlju.
Janko 23.7.2002.

disco2000

Quote from: AnaK on October 14, 2014, 11:31:41 PM
Meni je prosto nezdravo gojazna za nekoga ko treba da doprinosi i upravlja brigom o zdravlju nacije. A očigledno ima problem, koji se golim okom vidi, o vođenju brige o svom zdravlju.
Slazem se :think: Mada, ako je vec u problemu, mozda moze da kaze "Nemojte ovako kao ja, provereno ne valja"?!

AnaK

Pa sigurno može da kaže, ali mislim da je pozitivan primer ipak delotvorniji  :think: Ja sam imala problem i sa nutricionistom sa većim viškom od mog, te je moguće da sam preterano rigidna, ali kod mene joj to ne bi prošlo :lol:
Janko 23.7.2002.

maripoza

#7
Quote from: Elanor on October 14, 2014, 11:19:59 PM
inace, u be se resori ne dele prema kvalifikacijama, vec su ministri uvek profesionalni politicari, oni u vrhu partija koje sacinjavaju vladu... obicno isti (ako iste partije formiraju vladu), samo im se portfelji rotiraju: danas si ministar policije, u sledecem mandatu ministar prosvete...

ovde mi objasnjavaju to time da su ministri zapravo menadzeri, ne moraju oni da znaju nesto o svom resoru, za to imaju savetnike... a vazno je da oni za koje je najvise ljudi glasalo budu u vladi, to je valjda demokratija... nem' pojma

Ti o Belgiji ili Srbiji? :lol:
Menadzeri po zvanju ili znanju? :D Mozda je u tome razlika. :girl_haha:
Old enough to know better, but too young to care.

Elanor

pazi, ali ovo nije nacija koja ima problem viska kilograma, nije to u prvih 20 zadataka
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

Praslin

Ne mora da znaci da ce biti los ministar. 
S druge strane, podrzavam onu "practice what you preach".  :innocent:



"Jao šta nas čeka, biće meni ove gliste milina jednog dana, sa setom da ih se sećam" - Disco

AnaK

Ima Romix danas i za to ilustraciju  :crycry:

Janko 23.7.2002.

AnaK

#11
Pa naravno da ne mora da znači, ja prosto pokušavam da saznam koliko na vas ostavlja utisak, tj da li imate poverenja u nekoga čija pojava promoviše jedno, a zvanje drugo?
Janko 23.7.2002.

disco2000


Glitter

ja nekako kapiram sta prica Elanor oko ovoga politicar/menadzer/ministar
Nekako sam stava da kada je drzava normalna narod nit mora da zna ko je ministar cega niti da se bavi izgledom istih u kontekstu funkcije.
Ali da, kao ljudsko bice ne mogu da se otrgnem tome da pozelim da na mestu ministra zdravlja vidim nekog zdravijeg (izgleda)

AnaK

Kapiram i ja, al' bih i da je usklađena. Mislim, meni je ovo samo najsvežiji i jako drastičan primer. Ali, npr, blajhane plavuše sa oštećemom kosom mogu samo da me feniraju, ništa drugo, nikada.
Janko 23.7.2002.