Usklađenost lika i funkcije

Started by AnaK, October 14, 2014, 11:07:39 PM

Previous topic - Next topic

Blue

Quote from: Lani on October 15, 2014, 10:03:12 AM
Grumirana znači sređena.

nikada nisam cula taj izraz. svasta covek od vas nauci  :turpija:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.


Blue

ja googlala na srpskom, pa mi nista nije izaslo  :rofl:
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Lani

E pa, ja bih uvek rekla doterana ili sređena a što je Praslin upotrebila baš tu stranu reč, to ćemo morati nju da pitamo.  :girl_haha:

Nanny Ogg

Quote from: Lani on October 15, 2014, 10:11:26 AM
E pa, ja bih uvek rekla doterana ili sređena a što je Praslin upotrebila baš tu stranu reč, to ćemo morati nju da pitamo.  :girl_haha:

Zato što Praslin čuva psa  :girl_haha:


Ajte zene, ne dram'te

Lani

Pa da, može biti i da je do toga.  :girl_haha:  Samo nisam sigurna da ovom njenom sadašnjem kuci treba preterani gruming.  :lol:

Praslin

Postoje suptilne razlike između termina, a zašto sam upotrebila strani - na forumu koristim kolokvijalne termine i reči koje ne bih u nekim ozbiljnijim situacijama.  :D



"Jao šta nas čeka, biće meni ove gliste milina jednog dana, sa setom da ih se sećam" - Disco

Praslin

Quote from: Lani on October 15, 2014, 10:13:52 AM
Pa da, može biti i da je do toga.  :girl_haha:  Samo nisam sigurna da ovom njenom sadašnjem kuci treba preterani gruming.  :lol:
Istina, obavezno biram pse kojima treba malo gruminga, da ne bi izgledali zapušteno  :-[
Možda zbog pasa, moguće je  :think:



"Jao šta nas čeka, biće meni ove gliste milina jednog dana, sa setom da ih se sećam" - Disco

monochrome

videla sam ovo u vestima...ona nije debeljuskasta...ona je pretilna, a to mi nije asocijacija za zdravlje aka ministricu zdravlja, jel...iz ovih je razloga, izmedju ostalog, stelka onomad odbila merenje...
bilo bi mi cudno i strano da mi takva osoba prica o zdravlju kardiovaskularnog sustava, dijabetisu, bmi...gojaznosti kod dece i statijaznam...mislim, ne bih se ja sad zalagala za neko smenjivanje, ali ne bih ja nju bas ni uzimala za ozbiljno...po pitanju zdravlja, jel  :-[

kalimero

al ne bavi se ona samo davanjem saveta o zdravoj ishrani...zamisli ako takva kakva je osigura da svaka bolnica dobije nove aparate na vreme, besplatne vakcine, inkubatore za bebe, redovne i visoke plate zaposlenima, dovoljan broj zaposlenih, normalno i humano radno vreme, dovoljne kolicine lekova.......kakve onda veze ima da l je gojazna, da l pusi, da l ima koznu bolest?
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.
 

Blue

meni bi mnogo vise smetalo da je ministar zdravlja recimo, pusac, nego da je debeo.
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

AnaK

Pa ono, kao, svojom kilažom pokazuje da ne kapira vrednost zdravlja, ličnog. A onda nekako njena pojava meni ne govori da bi osobi koja o svom zdravlju ne brine adekvatno, poverila brigu o zdravlju države. Što apsolutno ne znači da ona neće biti dobr ministar, ali da se za nju glasa, ja ne bih glasala.
Janko 23.7.2002.

monochrome

Quote from: kalimero on October 15, 2014, 11:57:16 AM
al ne bavi se ona samo davanjem saveta o zdravoj ishrani...zamisli ako takva kakva je osigura da svaka bolnica dobije nove aparate na vreme, besplatne vakcine, inkubatore za bebe, redovne i visoke plate zaposlenima, dovoljan broj zaposlenih, normalno i humano radno vreme, dovoljne kolicine lekova.......kakve onda veze ima da l je gojazna, da l pusi, da l ima koznu bolest?

znam i to, ali nekako mi to sve ukupno nije dobra slika...
i nekako mi kozna bolest ne ide uz pusenje i pretilnost...nikako...

monochrome

Quote from: AnaK on October 15, 2014, 12:01:01 PM
Pa ono, kao, svojom kilažom pokazuje da ne kapira vrednost zdravlja, ličnog. A onda nekako njena pojava meni ne govori da bi osobi koja o svom zdravlju ne brine adekvatno, poverila brigu o zdravlju države. Što apsolutno ne znači da ona neće biti dobr ministar, ali da se za nju glasa, ja ne bih glasala.

evo...ovako...mogu da potpisem :good:

kalimero

ma, ja se slazem sa blue, i meni je tu pusnje najdrasticnije jer je licni izbor..... Za gojaznost ne znas da l je (nniko od nas ne zna da l je ona debela jer obozava pivo il cokoladu ili zato sto ima hormonski poremecaj)......kozna bolest je mogla da bude nasledjena ili zaradjena nekim virusom/gljivicama/bakterijama koje (ni)je mogla da izbegne......

Hocu da kezem da mi sve to nema bas puno veze sa tim kako ona radi svoj posao.....
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.