Usklađenost lika i funkcije

Started by AnaK, October 14, 2014, 11:07:39 PM

Previous topic - Next topic

senka

M.2000.
K.2003.
A.2006.
SD mama

Glitter

#91
evo teksta o ministarki
po ovome ispada da gojaznost jeste veliki problem u belgiji :think: (on a kaze 47%)

http://www.vitkigurman.com/2014/10/15/ministarka-zdravlja-gojaznost/

Glitter

i ja se uvek nekako setim Bozen iz Bozen kozmetike koja je vazda reklamirala neke preparate za mrsavljenje a uvek je bila popunjena, nekako mi to nije prodavalo celu pricu

rafa

Ljudi, sto se kaze, svako proba da bude prodavac  :innocent:, neka joj je laka zemlja .

Kad sam ih (jednom) probala, mene je bolelo uvo ko je iza cele te price, vazno je bilo da ljudi govore da tablete 'rade'.
10.12.2002.
19.05.2005.

there's no truth, only perception

AnaK

A ja ih nikad nisam probala, baš tom logikom - što ih ti ne koristiš kad rade. Ja mislim identično kao vitkagurmanka, i drago mi je što sam u većini, po onoj anketi :lol:
Janko 23.7.2002.

Elanor

47%?!
kakav nonsens. ja sam u ovoj zemlji za ovih 12 godina videla dva debela deteta, a pre neku godinu lekari su se zalili na problem neuhranjenosti (jer im pacijenti umiru jer su premrsavi). ali ajde, statistika trpi sve, a 'problem' gojaznosti je moderan problem, pa hajde da se time bavimo.
nego, bas me zanima koji procenat od tih 47% ima bmi izmedju 24 i 26.
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

rafa

Ono sto sam ja primetila je da Spanaca bas nema debelih....onoliki grad i onoliki ljudi koji vole hranu, a debelih nema....bas bi bilo interesantno videti tu statistiku, da li mi se samo cini.  :think:

AnaK, pa sto ti je drago sto si u vecini  :lol: mislim, u cemu je fora da budes u vecini (ili u manjini) u konkretnoj anketi?
10.12.2002.
19.05.2005.

there's no truth, only perception

Lani

Pa drago joj je što ima više istomišljenika.  :girl_haha:

AnaK

Ne umem da objasnim, mozda u tome sto sam na forumu u povrsnoj manjini :lol:
Janko 23.7.2002.

Praslin

Ne mislim da su oni koji očekuju od ministarske da bude vitka površni.
Na ovom našem malom uzorku mogu samo da zaključim da su u pitanju žene koje su i same vitke i stroge prema sebi u tom domenu, pa je sasvim prirodno da to očekujete i od drugih.

Ja kao debeljuca, a pre svega kao nedisciplinovana osoba koja podleže slabostima, sam sklonija da oprostim takvo ponašanje nekom drugom  :-[



"Jao šta nas čeka, biće meni ove gliste milina jednog dana, sa setom da ih se sećam" - Disco

monochrome

ja se ne bih ni prihvacala takvog posla, da sam pretilna...ne bih mogla...plasila bih se da me masa ljudi nece shvatiti ozbiljno, a ne bih bas mogla ni da im zamerim :-[

Unabebili


Ne znam, ali mislim da mi ne bi smetalo da ukoliko neko radi svoj posao dobro,
njegov izgled ne mora da mi to i pokazuje, vec rezultati koje postize u poslu.

Nesto nisam rigidna po ovom pitanju.  :-[

Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK





http://bebili.blog.rs/

martina

pa dobro, za nutricionistu bi i meni bilo bezveze

ili za ucitelja joge ili za nekoga ko me trenira da smrsam... mislim da je to ipak usko vezano
s tim da, ima i ovo sto rafa kaze, ako to sto oni mene uce radi, onda mi ne bi bilo bas najvaznija stavka
ministar za zdravlje mi je prosto druga kategorija


plus, ja stvarno mislim da gojaznost ima vrlo veliki genetski faktor. ne mislim da se ljudi genetski debljaju, debljaju se od hrane, naravno, ali nekim ljudima je lakse da budu vitki a nekima teze
i mislim da u neko doba ljudi prosto vise odustanu od svakodnevne borbe. i ne mislim da je to za osudu.
a onda je tek drugi problem sto je mrsanje uvijek teze od debljanja. cak i kad prestanes sa prezderavanjem, samo prestanes da se gojis.
stajaznam, svako ima neki svoj problem, a hrana je ipak teza da se ostavi od, recimo, pusenja ili alkohola, jer da jedes - moras. mm ce citav zivot s tim bori, jos je on fizicki jako aktivan. i vidim da nekim ljudima prosto jeste teze. ja sam imala period kad mi je bilo teze, sad sam malo isplivala i smrsala, ali sam se u principu samo vratila na moj normalan ritam nejedenja, jer ja sam takva
tiana 97
martin 99
luka 99
Dezulovic:
Nije, jebiga, problem kad neobrazovana budala ima nerealnu ambiciju, već kad ima realnu mogućnost