Main Menu

Pozajmljivanje stvari

Started by Unabebili, November 12, 2014, 10:34:36 AM

Previous topic - Next topic

Unabebili

Potaknuta onim komsijskim seckalicama koje vracaju pokvarene, otvaram temu.

Pozajmljujete li ljudima stvari, kako ih vrate i kako reagujete ako vrate pokvareno?

Mnogo sam se puta opekla, pola mi nikad nije ni vraceno.

Retki su bili oni koji korektno vrate i u komadu.
Knjige mi najredje vracaju, a ja ne upisem sta , kad i kome sam pozajmila.
Male kucne aparate su vracali - u rinfuzi  :rofl:


Alalim, ne prigovaram, ali sam jednom bila neopevano tvrda u isterivanju kera.

Pozajmila sam stolicu za kozmeticke tretmane uvezenu iz Austrije i papreno placenu,
drugaru koji je otvarao salon.
Bilo je ono "na mesec-dva dok ne skupim pare da kupim svoju"

Moja je greska sto ga nisam potsecala 3 godine da je vrati.

Kad je meni zatrebala, zovem, kazem da mi treba.

Sledi odgovor "Jao, Miki, pa ja nemam pojma gde je ta stolica, ja rasformirao salon, zena koja ga je vodila, odnela je sa sobom, nemam njen telefon"

>:(

Pitam " ok, i sta cemo sad"

Ide odgovor "ja stvarno nemam predlog"


Jel nemas?!  >:(

Ok, onda cemo na moj nacin. Pustim mu link sa stolicom i kazem:
"Ili naruci ovu novu ili mi donesi 50 % vrednosti sa linka"

2 meseca sam ga jurila, ali ne zbog stolice, ne zbog para, nego zbog principa i nepostovanja koje je pokazao prema mojoj dobroj volji da mu pomognem.


Zapravo, nisu ljudi krivi , nego moj komotan odnos prema stvarima...



Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK





http://bebili.blog.rs/

Lani

Una kakav seljak.  :sissyfight: :wall:
Dešavalo mi se da pozajmim pa mi se vrati u rinfuzi ili izlomljeno (npr. jedna tašnica za svečane prilike mi se vratila kao da je neko od 100 kg sedeo na njoj dva dana  :girl_cray:), ali ja glupača obično prećutim pošto stvari pozajmljujem samo prijateljima i onda mi glupo da nešto kažem. Krivo mi bude jer ja tuđe stvari čuvam kao oči u glavi.
A zato nikad vraćene knjige... ne zna im se broj.  :(

Glitter

ja sam skoro pricala sa deckom od jedne nase prijateljice koji je ispricao kako je muzu cerke pozajmio preko 50000£ u periodu od dve godine i da onaj cak i ne misli da ikada vrati te pare.
Bila sam bas zacudjena ali kapiram da nema ne bi pozajmio i onda i njegovo objasnjenje na temu: ne dajem nikada ono cega nisam spreman da se odreknem trajno.

I kada sam krenula da dumam po glavi sta sam i kako davala ukapirala sam da je stvarno bio taj princip, dajem samo ono cega sam spremna da se odreknem, te ne dajem stvari koje za mene imaju nekakvu vrednost (ono sto ne mogu vise da nabavim, kupim itd) sve ostalo je samo materija.
Vidjala sam vremenom kako moja majka pozajmljuje miksere, seckalice, pekace i ostalo i kko joj ne vracaju i ona ne gura dok joj stvarno ne zatreba a onda kada joj vrate polomljeno pokvareno ona slegne ramenima i kupi drugo.


MissL

Ja sam pozajmljivala svasta, nesto vraceno, nesto nije, nesto raspadnuto... jbg.

Nizasta nisam zakerala kao za svesku koju je Stiv pozajmio detetu koje samo nikad nista nikom nije pozajmljivalo a njegovu je iscepao i isarao. Htela sam da ih pobijem i pitala sam svako jutro za svesku iako sam znala da nemaju sta da vrate :D cisto da ih nerviram.

Izbegavam da sama pozajmljujem, osim kad nemam kud. Pogotovo vredne stvari, jer da je sje**** naravno da bih kupila drugu. A tek je to ludilo od minusa.

edit: nije kao za svesku, nego osim za svesku, razlika je ogromna :lol:
Stiv 24.11.2003.

Ucinilo mi se da cu da prestanem da pusim :D

kalimero

joj, una, ti kad pozajmljujes, ti bas pozajmljujes  :o :nesvest:

ja i dajem i uzimam, i zaboravljam u oba slucaja, i volim kad me i podsete.....i to i napomenem u startu....

nazalost, nikad nisam stekla naviku da zapisujem  :fool: a znacilo bi ponekad..... ne moze mozak bas svaku info da zapamti.....

svi znate za moju sagu sa kolicima koja su bila kod kume.....srecom, stigose svi delovi nazad  :rofl:
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.
 

kalimero

glitt, slazem se za teoriju da treba da se pozajmljuju stvari koje si spreman i da ih se odreknes...... manje boli glava.....  :good:
Bata 18.01.2004.
Moca 17.11.2014.
 

Deda

Najvise knjige  i u jednom i u drugom smeru  :lol:
Miss Fantastic     -   23.8.2004.
Mister Bombastic-    29.5.2006

Lani

Da, definitivno tako treba rezonovati.

monochrome

gde me nadje :crazy:

trenutno sam u fazi promene vezano za te stvari...
posudila sam drugarici knjigu, jednu od onih vaznih i dragih...ganjam je vec mesecima za vracanje, a usput sam saznala da ju je posudjivala i drugima...ona nije losa osoba, ali materijalno joj ne znaci ama bas nista...znaci, 100% operisana od toga i ona ne razume drugacije...ja sam ovo znala, pa cenim da nisam trebala da joj posudim tu knjigu...
tim iskustvom zatvaram zivotnu sezonu mono posudjivanja...da i ne pricam o "izgubljenim" stvarima prije ovoga...sto u cro, sto u uk...
od sada mogu samo da dam...poklonim...nema vise posdujivanja...

Pepi

Pozajmljujem retko od drugih, prosto nisam imala prilike, osim garderobe par puta ili knjige, ali sve čuvam i vraćam, osim ako drugačije nije dogovoreno, tipa prosledi dalje...
Ja uglavnom pozajmljujem knjige, ili nešto od posuđa za slavlja, pošto imamo dosta toga, i nisam imala problema do sada, da mi ne vrate ili slome. Knjiga imam na raznim stranama, ni ja sama ne znam gde sve i koje  :think:
Moj tata je imao (ne znam kako je sad stanje stvari) jako puno alata, skupog. Rođak koji živi pored, stalno je pozajmljivao nešto i nikada nije vraćao. Pa moj tata ide da traži kad mu treba, a ovaj se još i naljuti kad ga pita što ne vraća  :crazy: a takvi su, strina je u stanju da pet puta nedeljno dođe sa šoljicom da traži malo ulja, ili vegete, ili kafe ...nije da nemaju para da kupe, imaju deset puta više nego moji, nego prosto neorganizovani. A i dešavalo se da vrate nešto pokvareno, pa kažu tako si mi dao  :fool: :crazy:

linga

Slabo sam imala prilike da pozajmljujem, osim novca  :rofl: ali na to sam spremna bila da mi neće biti vraćeno.
Knjige na žalost nemam evidenciju, osim nekoliko iz poslednje ture.

Zumbulica

Ovu konkretno seckalicu mi je ta komsinica kupila i donela novu, pa mi posle bilo malo zao, desava se ....
Ja pozajmljujem ljudima koji mi znace i cine u zivotu, dokle god tu ima nekog reciprociteta, da mogu ja na njih da se nekad oslonim.
A ovde kad smo dosli prosla sam inicijaciju sa jednom komsinicom, da bi nas prihvatili, sta li  :lol: Ona je tacno znala sta imam u kuci i bez blama pozajmljiva sve. Serpe, uredjaje, redovno sam njenoj deci sve zivo stampala.... Donese mi jednom 40 strana da joj odstampam, skupo joj da odnese u kopirnicu, kaze, hocu da ustedim  :rofl: Ne dobacuje do toga da to mene kosta pet puta vise. I nekim cudom mi je sve vracala pokvareno, stvarno neverovatno. Fen, peglu, elektricni mlin za kafu, fotoaparat .... Vrhunac je bio kad sam njenoj cerki pozajmila kofer, dugo ga nije vracala. I kad mi je jednom trebao hitno, ona ga pozajmila decku pa ne moze sad da mi vrati. Najgore je sto sam ja gadljiva na te stvari, stvarno ne podnosim da se svako pakuje u moj kofer  :crazy: Od tad nista njoj njoj ne pozajmljujem.
....moje srce, ptica divljine, naslo je svoje nebo u tvojim ocima ....

Unabebili

Pepi kad pozajmljuje, ona uracuna i kamatu  :love32:
Tako sam ja dobila liker od mente i jos svasta nesto  :girl_in_love: :kiss1:

Meni nije problem da neko nesto ne vrati ili da pokvari, samo mi je bitno da to kaze i ostavi mi prostor da kazem:
- Ma nema veze.

Obicno pozajmljujem ono sto mi nije problem da alalim.

Ko izadje jednom iz kuce i ostavi sve i alali , ukljucujuci i donji ves, za tog nema u zivotu dalje nervoze oko materijalnih stvari  :lol:

Mene izbezumljuje kad je neko bahat i nezahvalan i jos pokusava da te magarci.


Meni se desilo da sam pozajmila knjige za put od dobre drugarice i odnela ih na Kanare.
U ludilu pakovanja ostavim jednu tamo, zove ova moja i kaze:
- Vrci knjige, idem ja na more.

Otisla, kupila to sto sam zaboravila, odnela joj, objasnila sta se desilo,
najveci mi strah bio da li je na knjizi koju sam zaboravila bila neka njena vazna posveta, a to nisam proverila kad sam odnela  :girl_sad:

Ova me naduvala, najstrasnije "jebala te knjiga, sto si isla da kupujes, mogli smo sacekati da neko odanede dodje i donese"  :lol:

Onom sto sam mu pozajmila stolicu, pozajmila sam ja i policu i masku za parenje, ali te dve stvari mi nisu bile potrebne kasnije. Nisam ih ni dobila,a ni trazila, posto mi je bilo jasno da je sve rasprodao kad je krcmio svoj salon....

Mene samo izbacio iz takta koncept i nacin na koji neko pokusava da me kasnije otpili u fazonu "pa ja sad nemam da ti to vratim/platim i sta cemo sad" :shout:



Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK





http://bebili.blog.rs/

Lani

Meni Mardž ne da da joj kupim novu knjigu jednu koju sam joj upropastila peskom i vodom letos na moru .
Ali doskočiću joj ja već nekako.  :turpija:

Unabebili

aaaaaa, Zumbi i mene zeznula u opustenosti  :lol:

nisam imala samo losih primera
pozjamila sam prijateljima sporet i frizider kad su se useljavali
zvali nakon 3 meseca da pitaju da li sam voljna da im prodam
ili ako nisam gde da mi dovezu i odloze, jer su skupili pare za svoje  :love32:

uredno sam im poklonila, meni nije trebalo, a i nisam vise imala gde da odlozim
rekla da za te pare odemo u kafanu da ruckamo  :girl_haha:

nekako vise volim da poklonim, nego da pozajmim
postoji samopar stvari koje nikad ne bih pozajmila

mamine male komade zlata sto mi je ostalo  :girl_cray:
bibliju, par sitnica iz stare kuce, mlin za kafu rucni i tome slicne stvari

ostalo - nosi, al budi dzek

mrzim funjarski odnos prema svemu tome, eto  :lol:
Don't follow me, I'm not leading. Don't lead me, I'm not following.

Bracno stanje nije kontraindikacija za svalerisanje. Pa, kad logično razmisliš, ne samo da nije kontraindikacija, već je neophodan uslov . by Vojka&AnaK





http://bebili.blog.rs/