Main Menu

Sta svet jede

Started by Elanor, December 22, 2015, 05:27:53 PM

Previous topic - Next topic

Elanor

Pomazuci Mileni oko njene prezentacije, naletela sam na ovaj sajt:

http://www.nationalgeographic.com/what-the-world-eats/

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.


Pomislila sam da vam moze biti zanimljivo. Dijagrami su interaktivni, pa klikcite.
Ono sto je meni prvo zaparalo oci je da je prosecan dnevni kalorijski unos u Kini pre 50 godina bio oko 1400 Kcal, a danas je preko 3000.
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

Lukina mama

ni malo iznenadjujuce da ameri unose najvise fat and sugar...

bas je zanimljivo
Luka ,09 April 2005

Lukina mama

hong kong ima najvecu konzumaciju mesa....wow bas me iznenadilo, ne znam zasto ali me iznenadilo
Luka ,09 April 2005

Elanor

ono sto sam ja jos primetila je posledica industrijalizacije poljoprivrede: udeo zitarica koje nisu psenica/kukuruz/pirinac je visetruko opao za ovih 50 godina, kao i udeo mahunarki u nasoj ishrani.
Milena  21.06.2004.
Filip     08.06.2007.

Zumbulica

Pa skoro svuda se drasticno povecao unos kalorija, osim u jadnoj Somaliji  :crazy:
A negde sam citala, ili cula, da se u Africi najvise pokvario nacin tradicionalne ishrane ....
....moje srce, ptica divljine, naslo je svoje nebo u tvojim ocima ....

Zumbulica

....moje srce, ptica divljine, naslo je svoje nebo u tvojim ocima ....

Zumbulica

A ovo prvi put vidim  :o

Jill McTighe, asistent u nastavi iz Londona. Jede 12.300 kalorija dnevno.
Noolkisaruni Tarakuai,treća žena Maasai poglavice. 800 kalorija dnevno.

http://www.6yka.com/novost/90913/sta-obicni-ljudi-jedu-sirom-svijeta-u-fotografijama
....moje srce, ptica divljine, naslo je svoje nebo u tvojim ocima ....

Glitter

da ovde je tih 12000 kalorija sasvim normalno a realno nema tu mnogo hrane na stolu, samo mnogo losih navika u ishrani

Lani

Jao 12.000 kalorija dnevno čoveče...   :wall:
Baš je zanimljivo, iznenađena sam količinom hrane na nekim slikama. U negativnom smislu.  :crazy:

cici

Ja joj izbrojala parcice hleba :lol:


Glitter

najvise mi se svija raspored kalorija onog spanskog matadora

Blue

jos ta engleskinja i super izgleda koliko se nezdravo i puno hrani. a i ona domacica iz jemena  :lol:

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Lani

Ja sam na nekoj dijeti već par dana (ništa strašno, samo ispravljam opuštanja tokom januara i sezone slava i rođendana), preživljavam na 1.000 i kusur kalorija dnevno i onda kad vidim ovu kravu sa 12.000 dođe mi da pljunem monitor.  :lol: :crazy:

Šta fali domaćici iz Jemena?  :lol: Sve neki pita hlepčići koliko vidim.  :balavi:
Inače mi se najviše sviđaju jelovnik  matadora i sumo rvača (minus sav onaj pirinač u drugom redu). :girl_haha:.

Zumbulica

 :lol:
U mojim mislima 3000 kalorija je ogromno  :crazy: gledno kroz neke normalne navike ali kad pogledas drugacije to i nije mnogo u nekim superkaloricnim napicima, topljenom siru, punomasnoj pavlaci, seceru, seceru i opet seceru .... :crazy:

Meni su najprivlacniji jelovnici matadora i trgovca kamilama.
....moje srce, ptica divljine, naslo je svoje nebo u tvojim ocima ....