Main Menu

bebini noktići

Started by Praslin, July 15, 2017, 02:47:25 PM

Previous topic - Next topic

Praslin

Drage, imam pitanjce - čime me bebi da se tretira zagnojena zanoktica?
Beba ima nedelju dana, nisu mu sekli nokte, ali jedan se prstić upalio na vrhu, kod zanoktice.Ja se samo sećam da takvi prsti treba da se odvajaju jedni od drugih, ali ne znam čime smeju da se tretiraju.
Pretpostavljam da sm da se očisti  hidogenom od 3% i da treba da se zavije sterilnom gazom, ali se pitam da li sme da se namaže nekom antibakterijskom kremom.
Šta mislite?



"Jao šta nas čeka, biće meni ove gliste milina jednog dana, sa setom da ih se sećam" - Disco

Glitter

Nicim. Čarli je cesto imao zagnojenu zanokticu u prvim nedeljama i nicim nisam tretirala. Samo je sazrevalo i nestajalo. Znam da ih to boli jer je on plakao kada bih pipnula. Da sam imala priliku na nabavim verovatno bih samo ispitala sa acidi borici. Hidrogen je prejak za njih

Glitter

I nikako ab krem ili zavijanje. Brze ce se sanirati ako se susi na vazduhu a ab stvarno ne treba da se stavlja na tako mlado celjade bez da je stvarno veliki problem i da dr proceni da jeste bakt infekcija.

Zumbulica

A povidon jod? Ako moze za pupak sto ne bi moglo?
....moje srce, ptica divljine, naslo je svoje nebo u tvojim ocima ....

Glitter

Zato sto guraju prstice i usta u tom periodu slucajno ali zavrse prstici svuda a jod nije ukusan. Acidi borici je korisno i bezopasno

Zumbulica

Aha, logicno, nije mi palo na pamet ....
....moje srce, ptica divljine, naslo je svoje nebo u tvojim ocima ....

Praslin




"Jao šta nas čeka, biće meni ove gliste milina jednog dana, sa setom da ih se sećam" - Disco