Main Menu

HPV vakcina

Started by disco2000, October 13, 2020, 04:00:02 PM

Previous topic - Next topic

disco2000

Za naše vršnjake, da li ste razmišljale da ih vakcinišete? Kojom tačno, ima ih više? Ja sam za, najboljom koja postoji na tržištu, ali uopšte ne znam odakle da počnem istraživanje :rofl: U DZ su me bledo gledali, kao, kupite, videćemo, daćemo  :ces: i to je to.
Pomoć?

Lani

#1
Ja sam se raspitala na više strana, pa kad dobijem neke konkretnije informacije napisaću i ovde.
Iva će svakako da primi, nadam se u narednim mesecima prvu dozu.

Eto, da živim u Novom Sadu...
https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/255186/U-Novom-Sadu-pocinje-besplatna-vakcinacija-devojcica-protiv-HPV-a.html
:girl_sigh:

disco2000

Prosle jeseni sam resila - na leto, posle mora... onda je dosla 2020. godina. :rofl:

Javi :kiss1:

stacka

Ja sam pitala mog ginekologa, ona je u fazonu - ne. Uopste nisam ocekivala takav odgovor.
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

emge

https://www.dr-raketic.rs/savetovalista/savetovaliste-za-vakcinaciju/hpv-vakcinacija.php

ovaj mi je clanak dobar, ja bih dala Gardasil 9.

Marta je u petak primila redovne vakcine, pa tamo na proljće, biće i dalje ispod 15, pa da su dvije doze dovoljne.

Lani

A gde si je vodila da primi, u DZ?
Stacka, da li je dr obrazložila svoj takav stav?

emge

Lani, primila je redovne vakcine, DT i polio, u DZ naravno. Išli su sami, imali su zakazano za njeno odeljenje.

emge

Nego računam da i od njih napravi razmak za hpv vakcine, zato kažem na proljeće da primi gardasil 9.

stacka

Jeste. Vakcine stite protiv izuzetno malog procenta HPV virusa koji su do sad otkriveni a ona smatra da vakcine same po sebi nisu jos detaljno testirane. Pri tom je mlada zena, kazem, uopste nisam ocekivala takav odgovor. Moracu da pitam moju drku u penziji kakav joj je stav kada se vidimo/cujemo :)
Aleksa - 22.12.2006.
Maša - 7.6.2010.

disco2000

Meni je moja gyn, Jurisicka, rekla da, obavezno, ona ce i svog sina i cerku. Tu su, negde, vrsnjaci. Pricale smo o tome pre godinu dana, idem uskoro, pa cu opet.

E, a za sezonski grip, kako do te vakcine doci?

maripoza

Disco, mi smo se vakcinisali u domu zdravlja, samo zakazes prethodno. Dete ide prekosutra, isto u dz. Izgleda da jedino drzavni domovi zdravlja trenutno imaju vakcine protiv gripa.
Old enough to know better, but too young to care.

disco2000

Dakle, moze ovako direktno, za klince? Postoji li starosna granica?
Bas cu sutra da odem.
Hvala.

AnaK

Da, privatnici još nisu dobili. Rekla mi je Lilit da gripa još nema, da slobodno mogu da čekam novembar.
Janko 23.7.2002.

maripoza

Nista nam, Disco, nisu rekli niti bilo sta pitali. Moze da se vakcinise svako ko zeli. Sto se deteta tice, najpre sam pitala naseg privatnog dr, koji je rekao da bi ga ove godine vakcinisao, ali je takodje pomenuo da ce mozda biti nezgodacija sa distribucijom vakcina u privatne ordinacije i apoteke - zbog toga sada idemo u dz, da se ne desi posle da ih nema.
Old enough to know better, but too young to care.

disco2000

Ima smisla. Pokrenucu to. Hvala!